Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elindulnál zsíros, korpás...

Elindulnál zsíros, korpás hajjal sétálni a babával vagy a játszótérre?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, tényleg nincs időd megmosni, mert mondjuk combig ér, a gyerek nem alszik nappal és/vagy önromboló korban van... ha beviszed magaddal a fürdőbe, akkor is hányásig ordítja magát, ha nem veszed fel...

És előző este még úgy ítélted meg, hogy 1 napig még vállalható lesz a fejed, közben mégse...


A lényeg: ne az legyen most a válasz, hogy "előbb megmosom". Legyen képzelőerőd: lehetetlen megmosnod, mert csőtörés miatt el is zárták a vizet, az ásványvíz pedig kevés.


Mit tennél?

Mi a fontosabb: kivinni a gyereket vagy hogy hogy látnak mások?


Tényleg érdekel. Annyira könnyen "leigénytelenezik" egymást az emberek, közben rögtön "sz.ranya" is vagy, ha ezért otthon maradsz.


2016. máj. 19. 08:48
1 2 3 4 5
 31/43 A kérdező kommentje:
Amikor csak derékig ért, 3 naponta mostam. Most ez a hossz - köszönhetően szerintem leginkább annak, hogy a gyerek miatt ritkán hordom kibontva -, 1 hét után kezd csúnyulni.
2016. máj. 19. 11:53
 32/43 anonim ***** válasza:
47%
Koszos körömmel jövök el onnan(persze igyekszem tenni ellene kézmosással), de tisztán megyek oda. Meg minden máshova is. Nemtudom honnan vettétek, hogy összefogva kevésbé látszik. Plusz a zsíros hajnak felismerhető szaga is van. Melegben méginkább. A korpát nem lehet kifésülni. Kíváncsi vagyok szingliként tizen huszon évesen ki engedte volna ezt magának. Ezután meg jön a csodálkozás, ha kevésbé kívánja az embert a párja. Azért itt nem csinos ruháról meg sminkről van szó hanem alap ápoltsagról, amit te is elvársz a környezetedtől. Én sem növesztek 2centis körmöt, ha tudom, hogy az tisztaságát az életvitelem miatt nem tudom fenntartani. Ugyanígy magassarkúban sem megyek játszótérre. Ha annyira hosszú a hajad, hogy nem tudod rendbentartani vágasd le. Most komolyan a koszos hosszút választod inkább, mint a tiszta rövidet? Ha nem tudod rászánni az időt, ne tartsd meg. Egyébként korábban is lehet ám kelni egy hajmosásért. Vagy egy lábborotválásért. Vagy akarmiért. Kifogást könnyű találni.
2016. máj. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
80%
Egyszer velem is előfordult már, én befontam és egy vastagabb hajpántot raktam fel. Délutáni alvásnál első dolgom volt megmosni utána.
2016. máj. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
61%
A Bastite szárazsampon k..vajó! Próbáljátok ki! Én amúgy simán kimennék. De van szárazsamponom is.
2016. máj. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
61%
Én levinném, nem érdekel ki mit mond. A gyerek érezze jól magát.
2016. máj. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
62%
Egy hajsmosás ha siet az ember max félóra. Nekem fenékig érő hajam van, 20 perc alatt kész vagyok vele, persze akkor nincs vasalva vagy formázva, de legalább nem vagyok retkes.
2016. máj. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 A kérdező kommentje:

"Ha annyira hosszú a hajad, hogy nem tudod rendbentartani vágasd le. Most komolyan a koszos hosszút választod inkább, mint a tiszta rövidet? Ha nem tudod rászánni az időt, ne tartsd meg."


Még mindig feltételes módban van a kérdés, ne személyeskedj!


Egyébként személy szerint 1 hét után sincs olyan állapotban a hajam, mint másnak 2 nap után, úgyhogy ez mellé ment.

(Mondjuk ehhez, hogy így tartsa a frissességét, még véletlenül se elég 20 perc hajmosás, inkább 30-40 + ugyanennyi kifésülni, de ezt boldogan vállalom, nem nyafogok).

2016. máj. 19. 14:35
 38/43 anonim ***** válasza:
40%

Nem hipotetikusan: csak olyan hajat viselek, amit tudok ápolni, bármi van (ha kell, száraz samponnal), nyilván pl. polgárháborúban nem néznék ki jól, de amúgy igyekszem.


Nem aznap lesz undorító a hajam, amikor épp csőtörés van, ha 2 hete van csőtörés, elmegyek uszodába hajat mosni, fizetek belépőt. Ha már a kérdésben a hipotetikus szüleim és barátaim teljes létszámban ugyebár meghaltak, hogy hozzájuk mehessek át.


Hipotetikusan: a hipotetikus hajat betenném egy szép kalap vagy baseballsapi alá, és hozzáöltöznék. Én ugyanúgy nézek ki mindig, mint szülés előtt, mert nem változtam át egy másik emberré. A ruháimat nem cseréltem szakadtakra, és nem vettem vastag hajgumikat sem.

2016. máj. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 A kérdező kommentje:

38,

:D

Most elképzeltem, ahogy egy ilyen helyzetben az agyvérzés határán mérgezett egérként rohangálnál a fél világot fellármázva, hogy valaki szánjon meg és valahogy megmoshasd a hajad (mintha az lenne a legfontosabb az életben)... Vicces lenne.

2016. máj. 19. 16:07
 40/43 anonim ***** válasza:
65%

Ez eléggé szánalmas ám, hogy lepontozod azt is, aki azt írja, hogy levágatja, azt is, aki azt írja, hogy copfot csinál, aki sapkét vesz fel, aki megmossa, akit nem érdekel a haja.

Na, akkor mi a megoldás????

2016. máj. 19. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!