Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vigyük magunkkal anyukámat és...

Vigyük magunkkal anyukámat és a lányunkat, vagy úgy jobb, ha itthon maradnak?

Figyelt kérdés

Júliusban lesz a vőlegényemmel az 5. évfordulónk és ezért szervezett nekem egy meglepetés hétvégét oda, ahol összejöttünk. És akkor lesz az egyik kedvenc énekesnőm koncertje is.

Szóval július közepén négy napot külföldön lennénk.

Viszont van egy 10 napos kislányunk, aki akkor lenne 7 hetes. Nem tudom, mi lenne a jobb megoldás.

Ha jönne velünk ő és anyukám is és a picivel lenne, vagy ha itthon maradna a lányunk mamával.


Azért is hajlok afelé, hogy maradjanak inkább, mert miután hazajövünk, rá 3 napra indulunk nyaralni és nem akarom, hogy teljesen összezavarodjon a napirend, vagy bármi ilyesmi.



2016. jún. 6. 14:38
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
81%

Nem ismétlem az előttem szólók véleményét, abszolút egyetértek azokkal, akik szerint egy anyának a babája mellett a helye, és nem sokszáz kilométerrel arrébb. Szerintem egy anyának /akinek helyén van a szíve/, eszébe sem jutna elmenni a babája nélkül, de a babájával sem, egy ekkora babának otthon a helye a megszokott környezetében az anyukájával együtt. A párod sem százas, hogy ezt nem látja be, meglep téged egy ajándékúttal...neki nem jutott eszébe, hogy mi lesz akkor a babátokkal?

Valami nagyon nem stimmel az értékrendeddel, kérdező!

2016. jún. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
76%

Szóval az évforduló fontosabb, mint a 7 hetes babád? Baba nélkül megérteném ezt a nagy felhajtást, de babával...

A helyedben inkább valami közeli helyre mennék, fél-egész napra és BABÁVAL. Nemhogy 4 napra BABA nélkül...

Ezt nem gondoltátok át.

2016. jún. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 A kérdező kommentje:

A vőlegényem megkérdezte anyukámat és ő is támogatta az ötletet, mondta is, hogy akkor marad a babával.

A koncertre már megvannak a jegyek, le van foglalva minden. És igen, szeretnék elmenni, mivel tudom, hogy bárhol is lesz a babánk, a mamája vigyázni fog rá. Akár maradnak itt, Pesten, vagy jönnek velünk.

2016. jún. 6. 15:28
 14/45 anonim ***** válasza:
84%

Gondolom első baba és még nem vagy annyira tapasztalt. Hidd el, addigra kialakul egy erős kötődés, és egész nap bömbölni fog, mert nem vagy ott.

És anyukád nem fogja tudni megnyugtatni. A te jelenléted fog kelleni neki.

De sok sikert kívánok, majd írj, mi volt.

2016. jún. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 A kérdező kommentje:

Nos, azért írtam ki a kérdést, mert bárkit megkérdeztem, mindenki abban erősített, hogy nyugodtan hagyjam itthon anyuval. És nem az olyan barátnőimet kérdeztem, akik eddig babát maximum fényképen láttak. Hanem azokat, akiknek egy, vagy akár több gyerekük van. Ezért nem is értem ezt a hatalmas felháborodást, meg "szaranyázást", hiszen a környezetemben egyáltalán nem ez a megszokott.


Jaj, Ő egyáltalán nem ordítós baba, szóval ettől nem félek. :)

2016. jún. 6. 15:36
 16/45 anonim ***** válasza:
88%
Még.
2016. jún. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
88%

Hagyjátok!

Vagy kamu vagy pedig hiába beszél neki az ember.


Olyan "anya" lehet, mint akivel nemrég a kórházban találkoztunk. Egész éjjel ordított a kéthetesével, hogy "szopjad már, mit hisztizel, mindjárt megcsaplak", az egész osztály visszhangzott tőle. A gyerek melletti vigyázást mindössze egy napig bírta, másnap már a nagyi ügyelt a beteg gyerekre, az "anya" hazament azzal, hogy ő ezt nem csinálja tovább, ezentúl nem eteti, nem dajkálja, nagy a rokonság el lesz nélküle is (nem, nem kisebbségi volt).

2016. jún. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 A kérdező kommentje:
Nem igazán szokásom ordítani, vagy idegbetegeskedni.
2016. jún. 6. 15:46
 19/45 anonim ***** válasza:
92%
Én nem vagyok egy gyereken csüngő anyuka! 8 hetes volt, amikor nyaralni mentünk EGYÜTT. Folyamatosan jövünk megyünk, utazunk VELE EGYÜTT. 3 hónapos kora óta kb havi egyszer, fektetés után (fél8) elmegyünk a férjemmel kettesben (természetesen van egy megbízható bébiszitter, aki ilyenkor vigyáz rá, amíg haza nem érünk). Rendszeresen összejövünk barátokkal is, szóval én tényleg nem pistultam bele a gyerekbe, de egy 7 hetes babát tuti nem hagynék napokra senkire! Minek írtad ki a kérdést? Hiszen csak az a válasz tetszene, hogy "persze, hagyd otthon a mamára!"... Érdemes lenne elgondolkozni.....
2016. jún. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
88%
Ennyi idősen egész biztosan eszembe sem jutna annyi időt tàvol lenni a babámtól, de még vele sem mennèk el! Nagyon kicsi lesz még!!!!
2016. jún. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!