Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vigyük magunkkal anyukámat és...

Vigyük magunkkal anyukámat és a lányunkat, vagy úgy jobb, ha itthon maradnak?

Figyelt kérdés

Júliusban lesz a vőlegényemmel az 5. évfordulónk és ezért szervezett nekem egy meglepetés hétvégét oda, ahol összejöttünk. És akkor lesz az egyik kedvenc énekesnőm koncertje is.

Szóval július közepén négy napot külföldön lennénk.

Viszont van egy 10 napos kislányunk, aki akkor lenne 7 hetes. Nem tudom, mi lenne a jobb megoldás.

Ha jönne velünk ő és anyukám is és a picivel lenne, vagy ha itthon maradna a lányunk mamával.


Azért is hajlok afelé, hogy maradjanak inkább, mert miután hazajövünk, rá 3 napra indulunk nyaralni és nem akarom, hogy teljesen összezavarodjon a napirend, vagy bármi ilyesmi.



2016. jún. 6. 14:38
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
95%
5. évforduló egy nudli:) Ezért itt hagynátok a gyereket? Marha érett szülők vagytok:)
2016. jún. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vagyok a soha senkire nem hagyom a gyereket, össze vagyunk nőve típusú anyuka, de egy ekkora babát én sem hagynék nagymamára napokra. Csak hogy lásd, hogy én mennyire nem láncolom a fiunk magam mellé, elmondom, hogy 8 hónapos korában visszamentem dolgozni, férjem jött el gyedre és többször előfordult, hogy több napra továbbképzésre kellett mennem és a férjemmel voltak itthon kettesben. Egy éves múlt, amikor egy két éjszakás wellness hétvégére elmentünk kettesben a férjemmel, akkor a szüleim vigyáztak rám. De meg sem fordult volna a fejemben, hogy 7 hetes korában négy napra itthon hagyjam a nagyszülőkkel (ha csak nem muszáj).
2016. jún. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
98%

Én 6 honaposan beadtam bolcsibe, hogy a pozícióm megőrizzen.

De most a kisebbik 7 hetes lanyom itt szuszog mellettem, pár órára mar hagytam anyura, ferjemre de 4 napra...

Meg utana nyaralni is egy ilyen pici babával?


Szerintem egyik megoldás sem jo, a gyerek érdekében ezeket kihagynam, de mindenki ugy csinalja, ahogy szeretne

2016. jún. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
100%
Én csak azt nem értem, hogy van elég ismerősöd, akik mind megerősítettek téged. Ez miért nem volt elég, miért kellett még ide is kiírni a kérdésedet, szerintem te sem gondolhattad, hogy bárki támogatni fog majd... De ettől függetlenül nem tudom megérteni, hogy valakinek a saját ismerőseinek a tanácsa nem felel meg, de egy rakás idegen megerősítése jó lett volna? Bocs, de gáz.
2016. jún. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
79%
Tuti kamu, vagy nem szereted a gyereked. Mikor 1 hónapos volt, akkor mama vitte sétálni. 10 percenként hívogattam, hogy mi van a babával. Irtózatosan hiányzott, és hiába tudtam, hogy jó kezekben van, mégis izgultam. Kb 4 hónapos kora körül vittem le anyáékhoz, hogy csak 1-2 órára vigyázzanak rá, de igazán nem tudtam kikapcsolni. Most, majdnem 8 hónapos és már 4-5 órára le tudom ''passzolni'', úgy, hogy nem rágom tövig a körmöm. Van egy olyan érzésem, - ha tényleg nem kamu a kérdés- hogy az ismerőseiddel együtt csak azért van gyereked, hogy villoghass. Szegény baba, hiába a jólét, ha nincs szeretet.
2016. jún. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
92%

Szóval neked fontosabb az évforduló, az énekesnőd, mint a saját gyereked? Mégis mi a jó francnak szülted meg?

Nem szüntél meg nőnek lenni, de jelenleg elsősorban anyának kell lenned, másodsorban nőnek.

Amikor választanod kell aközött, hogy a gyereket etesd meg, mert éhes, vagy a lábad borotváld, mert hát nem szüntél meg nőnek lenni, azért remélem a gyerek prioritást élvez!!!

2016. jún. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
100%

Semmilyen körülmények közt nem vinnem, de nem is hagynám itt. Nem mennek a koncertre. De utana nyaralni se vinnem az tuti. Ez sztm is kamu kérdés. Ki az aki egy het hetes gyerekkel nyaralni megy? Örültem hogy lyuk van a pics*mon. Mar bocs.

Külföldre nem igen mennék amugy se 1 eves kor alatt. Mit csinálsz vele ha ne adj isten beteg lesz? Náluk meg egy ártalmatlan hasmenés is halálos lehet.

2016. jún. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
100%
Biztos nem hagynám magára. A 3 hónaposom 1 órára sem szívesen hagyom másra... Egy ekkora babának szüksége van az anyja testközelségére, amit a nagyi nem tud neki megadni. Apropó leláncolás, igen egy baba kötelezettségekkel jár, ha neked ez nem fekszik, minek a gyerek? Nyilván ha nagyobb lesz pl jövő évfordulótokra maradhat a nagyira. Nem tenném előtérbe a kedvenc énekesnőm...
2016. jún. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
72%
38-as vagyok, 23-as válaszoló az én babám átaludja születése óta az éjszakákat, van ilyen. Ettől függetlenül meg sem fordult a fejemben, hogy magára hagyjam akár csak éjszakára.
2016. jún. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon megakadt nekem tegnap (többek között ez is): "Más úgy egy út, ha ott van velünk, mintha csak kettesben mennénk."

Mert innentől kezdve megszűnt az az érzés, ami akkor volt, mikor még kettesben mentetek. Már van egy gyereked, és ha testileg nem is, de gondolatban, a szívedben állandóan ott van veled. Hiába hagyod otthon, attól ő még létezik és veled tart, ha nem akarod, akkor is. Ha ez nálad nincs így, veled komoly gond van.

2016. jún. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!