Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vigyük magunkkal anyukámat és...

Vigyük magunkkal anyukámat és a lányunkat, vagy úgy jobb, ha itthon maradnak?

Figyelt kérdés

Júliusban lesz a vőlegényemmel az 5. évfordulónk és ezért szervezett nekem egy meglepetés hétvégét oda, ahol összejöttünk. És akkor lesz az egyik kedvenc énekesnőm koncertje is.

Szóval július közepén négy napot külföldön lennénk.

Viszont van egy 10 napos kislányunk, aki akkor lenne 7 hetes. Nem tudom, mi lenne a jobb megoldás.

Ha jönne velünk ő és anyukám is és a picivel lenne, vagy ha itthon maradna a lányunk mamával.


Azért is hajlok afelé, hogy maradjanak inkább, mert miután hazajövünk, rá 3 napra indulunk nyaralni és nem akarom, hogy teljesen összezavarodjon a napirend, vagy bármi ilyesmi.



2016. jún. 6. 14:38
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
93%
Érekes baráti köröd van, úgy látszik arrafelé nem dívik a szoptatás. Értelemszerűen egy anyatejes babát nem is lehetne itthon hagyni ennyi időre. Nem tudom, az én környezetemben vegyesen vannak/voltak tápszeres és szoptatott babák, de az hót ziher, hogy soha senkitől nem kaptam volna olyan tanácsot, hogy utazzak el romantikázni bátran a csecsemőm mellől. Anyaként kellene, hogy legyenek prioritások. Igen, nem szűntél meg nőnek lenni, ez így igaz, de ez klasszikusan az az időszak a kisbabád életében, amikor sokkal nagyobb szüksége van neki Rád a nap java részében, mint nektek a kettesben töltött romantikára. Ergo szépítheted ahogy akarod, a tényeken nem változtat, miszerint a meglepi buli külföldön kettesben elsőbbséget élvez az Ő igényeivel szemben. Márpedig ha ezt a Te környezeted el is fogadja és támogat benne, biztos lehetsz benne, hogy nem természetes és nem jó annak a babának, mert akire bízod az a te édesanyád és nem az övé és semmiképp sem helyettesít téged. Ráér nagymamázni lényegesen később. Csak azt nem értem, hogy miért írtad ki a kérdést, mikor szemlátomást már eldöntötted és a segítő szándékú véleményeket is egyből torpedózod. Akkor menj, menjetek, úgy legyen ötösöm a lottón, hogy nem sokkal múlhattál el 20 éves, szeretném hinni, hogy idővel majd benő a fejed lágya és a saját mulatságod fölé tudod helyezni a gyermeked igényeit. Én 40 éves vagyok és 2 fiam van, egy kamasz és egy kicsi, sosem láncoltam magam hozzájuk és van életem az anyaságon kívül is, no de hogy bármelyiket is magára hagytam volna 7 hetesen? Nem vagyunk egyformák, de mivel a kérdésed megosztó és választ nem is vársz rá, tényleg nem tudom eldönteni, hogy a provokáción kívűl mi célja volt annak, hogy föltetted?
2016. jún. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
93%
Elmehetsz nélküle, az ok, de hogy jól is érzed magad... Ha te valóban önfeledten tudsz 4 napig bulizni úgy, hogy a gyereked nem láthatod, érintheted akkor ott komoly érzelmi gondok vannak. A barátnőid meg nem merik megmondani neked az igazat.
2016. jún. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
91%
Aztán még az is eszembe jutott hirtelen, hogy 10 nappal a szülés után nagy valószínűséggel kizárt dolog, hogy az emberenek ilyesmiken járjon az agya, miközben 2-3 óránként etet, büfiztet, kakát vakar és kábé ippeg pont ennyi ideje nem alszik rendesen egy szemhunyást sem. Csak azt ne mondd, hogy a te gyereked már 2 naposan átalussza az éjszakát, mert akkor tényleg kiröhöglek. a hasfájás is ekkortájt kezdődik, pláne ha tápszeres, már pedig az kell, hogy legyen, ha itt lehet hagyni négy napra, így inkább hajlok a felé, hogy megszületett a mai napi trollverseny nyertese, mert gyakorlatilag elképzelhetetlen, hogy egy frissenszült anyukának ez legyen a legnagyobb baja és a gyakorin sasolja a válaszokat.
2016. jún. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
93%
Ha 7 hónapos lenne, talán megfordulna a fejemben, hogy itthon hagyjam. 7 hetesen biztos hogy nem...
2016. jún. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
83%
én nem vagyok anyuka, szóval elnézést, ha valakinek nem tetszik a 'kívülálló' válaszom, de a nővéremnek van egy 2 hónapos kislánya, és annyira elképesztően picike! eszembe nem jutna egy ilyen csöppséget itthon hagyni, annyira kis védtelen, hogy ha az enyém lenne, akkor 1 órát sem lennék képes nyugodtan tőle messze tölteni... :( nem hogy 4 napot, többszáz km-re külföldön... bulizgatva... gyanítom, hogy korombéli lehetsz (én 22 vagyok) abból kiindulva, hogy a buli fontosabb, mint a gyermek.. mert persze ennyi idősen még oké, de amint megszületik a gyerek, igen is ő az első, úgy alakítsd az életed, hogy figyelembe veszed és minden elé helyezed őt... nem egy bulit...
2016. jún. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
81%
Jó sok esze van a kérdező vőlegényének. Szegény gyerek, ilyen apa meg anya mellett, akik nagy ívben leszarják a szükségleteit :-( Nyilván a baba nem is anyatejes, ezt már csak csendben jegyzem meg.
2016. jún. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
88%

Látod utolsó előtti, ilyen fiatal vagy és még nincs gyereked és mégis normálisan gondolkozol.

Amúgy tuti nem huszonéves, 30 felett van. 5 éves évfordulót ünnepelnek, szóval emiatt se gondolom hogy olyan fiatal. Szerintem nekik csak dísznek kellett a gyerek.

2016. jún. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
89%
Huhh... hát én is úgy gondolom hogy troll a kérdés. A fimat 13 hónaposan hagytam először a nagyira, úgy hogy este vittem el hozzájuk, megfürdettem elaltattam, és reggel 8kor már az ajtóban kopogtam és egész éjjel a telefont néztem hogy hívnak hogy baj van... nem tudnék egy 7 hetes babát 4 napig lepasszolni... egykét óra lenne akkor azt mondom ok, de 4 nap??. A fiam 4 hónapos volt, mikor a lányom ovijában szülöi volt, anyósom és a sógórnőm vigyázott a picire addig amíg én az oviban voltam. Persze 1 óra után rohantam haza meg sem vártam a végét, mert éreztem hogy haza kell mennem! A fiam vígasztalhatatlanul sírt a nagyi és a köri kezében, nekik nem volt anyaszaga! Abban a pillanatba hogy átvettem tőlük fülig érő mosollyal üdvözölt! Szerinted kedves kérdező mit érez az a pici baba aki 9 hónapon keresztül a te teszedben fejlődött, a te szívverésedet hallgatta, most pedig hirtelen 4 napig nem találna téged hiába hív?
2016. jún. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
86%

28, sejtésem szerint addig is többet lesz a nagyinál (lehet már ebben a 10 napban is többet gondozta, mint az anyja), így hiányozni se fog az anyja, mert nem is ismeri.

Az ilyen csak megszüli és ennyi volt az anyaság, megy tovább.

2016. jún. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
70%
25 éves vagyok. A másodikat várom,a nagy októberben lesz 4éves. Tehát van tapasztalatom már,na meg mellé négy tesóm is. Nem hagynám otthon a babát,de nem is cipelném anyámat,anyósomat magammal a nyaralásra. Külföldre egy fél év alattival el se indulnék. Lányom se volt senkire lepasszolva sokáig. A gyerek lemondásokkal jár... Most van az hogy gond nélkül ott hagynám másnak. És a terhesség plusz anyagiak miatt idén pl nem megyünk el külföldre,és koncertre se. Mi le tudunk mondani dolgokról. Az hogy tr nem,a te szegénységi bizonyitványod. Egy annyi idős babát nagyon max.éjjelre hagynám a mamára,miután én letettem aludni,és ha tápszeres és látta a nagyiját hetente többször,volt vele x időt
2016. jún. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!