Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jogos a kiborulásom, vagy...

Jogos a kiborulásom, vagy tényleg túlreagálom? Így hogy engedjem vele/velük bárhová a picit?

Figyelt kérdés

7 hónapos a lányunk. A vőlegényem odavan a sebességért, az autókért, motorokért. Mindig is jó autói, motorjai voltak és rengeteg bírságot kap a mai napig, kb. a sebességkorlátozásokat mintha nem is látná. Meg azt mondja, hogy az olyan autók nem azért vannak, hogy lassan menjen velük az ember.

A lányunk mostanában napközben néha csak az autóban alszik el és tegnap elvitték a keresztapukájával, hogy elaltatják az autóban (csak úgy sikerül, hogyha megyünk közben). Elmentek, aztán kapok egy videót, amiben látom, hogy 170 km/h-val mennek, a pici pedig hátul alszik (az alkalmazáson van ilyen mérő, hogyha kocsiban vagyunk és csinálunk képet/videót, láthatjuk, mennyivel megyünk).


Szerintük én túlreagálom, nem kell így kiakadni (kicsit ordítoztam, pedig nem szokásom)... Mondtam, hogy ezután fogalmam sincs, hogy engedjem el akár az utca végéig is vele, mert ki tudja, hogy akkor mi jut eszébe.

Nem vagyok olyan anyuka, aki burokban akarná nevelni a gyereket, mert rábízom másokra, törődök magammal és a párommal is, rengeteg a programunk, gyakran járunk össze a barátokkal, szóval tényleg nem az a típus vagyok, aki a négy fal között ül, mert "jaj a baba". De könyörgöm, ha minden áron száguldozni akar, azt ne úgy tegye már, hogy a pár hónapos lányunk ott alszik mögötte. És tuti, hogy ez nem az első alkalom volt...

Viszont ma anyáéknál voltunk családi ebéden és ott két embertől is megkaptam, hogy azért ne viselkedjek úgy, mintha a gyereket kitette volna az út közepére, vagy elhagyta volna...

De így is annyi balesetről hallunk, olvasunk, nem akarom egyszer azt nézni a hírekben, hogy ők baleseteztek valakivel, vagy borultak fel.

Csak most teljesen elbizonytalanodtam, hogy én reagálom esetleg túl.


2016. jún. 19. 14:34
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
98%

Nem részletezem mivel foglalkozunk a férjemmel, de a halálos közúti balesetekben mi járunk el...nem kívánok senkit a statisztikákkal farasztani, de legyen elég annyi, h a mi megyénkben (videk) majd minden héten meghal valaki az utakon.


Ezidáig összeszedett szomorú tapasztalataim alapján mondhatom, h a pasid egy igazi, vérbeli s@ggfej! Gratulálok hozzá.


És igen, nem ritkán gyereket is vágnak ki a kocsiból a tűzoltók.


Undorodom az ilyen emberektől, de azoktól is, akik a a magatartásukkal burkoltan támogatják oket, például buszkelkednek velük. (Van pár autónk és társai...)

2016. jún. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
92%

:-) jò tudni :-), hogy nem az a baj, amit mondok, hanem ahogy mondom...

A kérdező és csàvòjaféléknek ùgyis mindegy!

2016. jún. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen jogos, hogy írják Neked, hogy ezt választottad és tudtad előre, hogy ilyen ember. Ilyennek nem szülök gyereket. Természetesen nem azért, mert 170-el megy, hanem azért, mert ez megmutatja, hogy az alábbi dolgokat nem fogja fel:

1, Nem veszélyeztetünk más életet.

2, Nem sodorjuk feleslegesen veszélybe magunkat, mert gondolunk a családunkra (Anyukája, felesége nyilván szomorú lenne, és ezt nem lehet megtenni egyszerűen).

3, Egy pici vétlen gyereket pláne nem veszélyeztetünk.


Mindezeket azért nem tesszük, mert FELNŐTT emberek vagyunk, akik ÉRTJÜK a dolgok között az összefüggéseket, és tudjuk kezelni a vágyainkat, ha azok nem reálisak. Ő ezt nem tudja. Te tudtad, hogy ezt nem tudja.


Van egy ismerősöm, aki szintén szereti a sebességet. Néha elmegy a Hungaroringre és befizet magának egy-egy száguldásra. Biztonságos keretek között élvezi a hobbiját, mert van esze.

2016. jún. 19. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
74%

Van több autòjuk, tehát nem baj,hogy idióták...

Utálom az ilyen embereket! Foglalkozz a gyerekkel, és akkor nem esz gond,hogy apuka 170nel kinyìr egy normális családot!

2016. jún. 19. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

Huhh kaptál ám hideget-meleget kedves kérdező.

Nos én nem akadok fent azon ,hogy "több autótok van" nekünk is. Szám szerint 3, ha szigorúan nézzük akkor 4 de az eladásra megy.:) Vagyis akkor inkább csak 2 van mert mind2ő eladásra megy:)


Az én kedvesem imád vezetni. Imádja a sebességet.. Hidd el nem 170-el ment. Volt, hogy jóval többel.. A veszélyhelyzet miatt vagy mert ez a fétise nem tudom de imádta... Igen jól olvasod!! ImádTA :)

Én tudtam, hogy ilyen, így vállaltam gyermeket vele.. De azt is tudtam, hogy ha gyermeke születik akkor emiatt nem kell, hogy fájjon a fejem!!

Teljesen ésszerűen. normális megengedett tempóval halad:)

ESZÉBE sem jutna száguldozni úgy, hogy ott ül mögötte a kislányunk!!

És mondok neked egy érdekességet! Akkor sem ha nem űl ott.. tudod miért? Mert neki fel kell nevelni egy gyermeket!! Tudod mint sok mindenki mást is, őt is haza várja a családja!!

Elég egyetlen másodperc!! Egyetlen hiba, egyetlen pislantás és VÉGE!

Kérdésedre....

Jogosan akadtál ki.. És nem-nem engedném ,hogy elvigye a kicsilányt.. Max ha én is megyek, hogy fegyelmezzem!!

Milyen h.ü.ly.e szó egy Felnött emberre nem?! Fegyelmezni... Vicc..

Másik dolog.. Bizony volt nálunk is, hogy a kis hercegnőt autóban kellett altatnunk!! Az élet felül írja a dolgokat! Ha egész nap üvölt a gyerek és az istennek nem alszik el, pedig a végtelenségig ki van merülve akkor bizony mi betesszük a kis seggét az autóba és megyünk vele.. NEM 170-el.. jézus!!

Pedig én is így ismertem meg a kedvesem!! Ezért másoknak ebben nem adok igazat!!

Nem hiszem, hogy a kérdező gondolta volna, hogy apuka még a kicsivel is száguldozni fog! Ha tudta volna nem akadt volna ki s nem jön gyakorira!

Bocsi, hogy hosszú lett!

De hogy összefoglaljam.


Én is kiborultam volna.. Nem vihetné a gyereket! Az apuka s családja meg segg..f.e.jjjjjjjjjjjjjj ..

2016. jún. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
Nem olvastam el a válaszokat. Én el is válnék ha ekkora idióta lenne a férjem! 170-el kva messze van mikor én kikanyarodok az útra a 3 gyerekkel az öreg autómmal, de pillanat alatt már rám is csapódot és a 3 gyerekem és én is ott maradok. Nem nomrális az az ember .És én ilyen h..lyét nem akarnék magam mellett aki mások életét veszélyezteti!
2016. jún. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

Egyik sebességimádó rokonom mondta: mióta megszületett a fia, értelmet nyert számára az a mondat, hogy óvatosan vezess hazafelé. Azóta érzi, hogy este mindenképp haza kell érnie, sokkal jobban figyel és nem kamikazézik.


Ez az érzés a vôlegényednél nem jött el. Ha magàtól nem érzi ennek a súlyàt, nehéz lesz meggyőzni.

2016. jún. 19. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

Szóval neha a belvárosban tesztek pár kort, hogy el aludjon valamelyik autótokba...ott hol tud 170-el menni?



Annak adok igazat (ha nem kamu) aki azt mondja, elotte is igy közlekedett szoval ezt tudtad.

2016. jún. 20. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Gyerek születés előtt lehet bárkinek veszélyeztetni az életét? Némely válaszolótól kérdezném. Merthogy nem a hlye 170-el fog meghalni, hanem az ártatlan 5 tagú család. Csak ez a lényeg, hogy születik egy gyerek és akkor máris haza kell érni?? Felháborító!
2016. jún. 20. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!