Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jogos a kiborulásom, vagy...

Jogos a kiborulásom, vagy tényleg túlreagálom? Így hogy engedjem vele/velük bárhová a picit?

Figyelt kérdés

7 hónapos a lányunk. A vőlegényem odavan a sebességért, az autókért, motorokért. Mindig is jó autói, motorjai voltak és rengeteg bírságot kap a mai napig, kb. a sebességkorlátozásokat mintha nem is látná. Meg azt mondja, hogy az olyan autók nem azért vannak, hogy lassan menjen velük az ember.

A lányunk mostanában napközben néha csak az autóban alszik el és tegnap elvitték a keresztapukájával, hogy elaltatják az autóban (csak úgy sikerül, hogyha megyünk közben). Elmentek, aztán kapok egy videót, amiben látom, hogy 170 km/h-val mennek, a pici pedig hátul alszik (az alkalmazáson van ilyen mérő, hogyha kocsiban vagyunk és csinálunk képet/videót, láthatjuk, mennyivel megyünk).


Szerintük én túlreagálom, nem kell így kiakadni (kicsit ordítoztam, pedig nem szokásom)... Mondtam, hogy ezután fogalmam sincs, hogy engedjem el akár az utca végéig is vele, mert ki tudja, hogy akkor mi jut eszébe.

Nem vagyok olyan anyuka, aki burokban akarná nevelni a gyereket, mert rábízom másokra, törődök magammal és a párommal is, rengeteg a programunk, gyakran járunk össze a barátokkal, szóval tényleg nem az a típus vagyok, aki a négy fal között ül, mert "jaj a baba". De könyörgöm, ha minden áron száguldozni akar, azt ne úgy tegye már, hogy a pár hónapos lányunk ott alszik mögötte. És tuti, hogy ez nem az első alkalom volt...

Viszont ma anyáéknál voltunk családi ebéden és ott két embertől is megkaptam, hogy azért ne viselkedjek úgy, mintha a gyereket kitette volna az út közepére, vagy elhagyta volna...

De így is annyi balesetről hallunk, olvasunk, nem akarom egyszer azt nézni a hírekben, hogy ők baleseteztek valakivel, vagy borultak fel.

Csak most teljesen elbizonytalanodtam, hogy én reagálom esetleg túl.


2016. jún. 19. 14:34
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem sem te reagálod túl. Nem feltétlenül kell a sebesség ahhoz, hogy baj legyen, az sem feltétlenül kell, hogy ő bénázza el. Elég egy másodperc, egy rossz döntés és vége van. Ezt talán fel sem fogja az, akinek még nem volt komolyabb balesete.

Én pörögtem/borultam már saját hibából, pedig nem is mentem igazán gyorsan. Akkor éreztem meg milyen az, amikor az életem már nem az én kezemben van. Sosem bocsátottam volna meg magamnak, ha akkor ott, abban a balesetemben rajtam kívül mások is megsérülnek, főleg nem, ha gyerekem az.

Iszonyatosan felelőtlen dolog kihívni magad ellen a sorsod, amikor másokért is felelsz. Én is hisztiznék érte, menjen a francba az, akiben ennyi felelősségérzet nincs.

2016. jún. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
84%

Nem reagálod túl, és valószínű én most le leszek pontozva, de nem érdekel, elmondom a véleményem.

Ha ezt egy felnőtt férfi nem fogja fel, akkor az nem felnőtt. Te szültél egy gyereknek gyereket.

Az ilyen embertől én elvenném a jogosítványát. Én őszintén leszarom, hogy ki hogyan nyírja ki magát, de az, hogy más ostoba, felelőtlen viselkedéséért ÉN vagyok veszélyben, az kissé durva. Hányok az ilyen sofőröktől. Elég sokat utazunk mi is, minden alkalommal van olyan, hogy fékezni kell vagy félrehúzódni az ilyen emberek miatt. Bocsánat, hogy ÉN merek autóba ülni, aki betartom a szabályokat, és emiatt nem tud haladni az ilyen ember. Nagyon haragszom erre, bocsánat, ha durva voltam.

2016. jún. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
Veszelyezteti a sajat gyereke eletet, a sajatjat, es mindenki maset is, akar az en gyerekem eletet is. Iszonyu felelotlen, ha ezt nem fogja fel, es felhaborito, hogy meg van jogsija. Hanyan de hanyan haltak mar meg eddig is az utakon ilyen barmok miatt, varandosok es babak meg kisgyerekek is. Idiota es gyerekes, sajnalom
2016. jún. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
41%

Nem csak a gyerek épségét veszélyezteti, az egy dolog, hogy nem érdekli, ha a gyerek meghal vagy balesetet szenved. De még saját magára sem vigyáz, hogy ott legyen neked, nektek örökre, vagy legalábbis amíg az élet engedi.


De persze ő ilyen ember, ezt tudtad már róla, hogy nem érdekli önmagán kívül senki, nem csoda, hogy nem mentél hozzá még. Igazad van szerintem, mindenki százszor meggondolná a helyedben, akar-e özvegy vagy gyermektelen lenni.

2016. jún. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
35%

Nem jogos a kiakadásod!

Ezt gyökér csávót te választottad! Akkor is 170-nel közlekedett,amikor még nem volt gyereke, te döntöttél úgy,h egy ilyen alaknak szülsz!

Meg mi ez a szr,hogy a gyereket kocsiba altatjátok??? Hát b+, és ha nincs kocsi,akkor nem alszik??? Szedd már össze magad,könyörgöm! Lesz még bajod bőven apukával,és nemsoká a gyerekkel is....

2016. jún. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:

Nem értem, hogy miért lenne baj az, hogy néha-néha az autóban alszik el... Nem minden alkalommal van ez, csak ha már tényleg nem hajlandó sehogy elaludni.

Vannak autóink szerencsére, így az a veszély nem áll fent, hogy ne lennének. De ha egy autónk sem lenne, akkor valószínűleg nem így altatnánk. :)

Nem hiszem, hogy itt most ez a legnagyobb probléma...

2016. jún. 19. 16:05
 17/29 anonim ***** válasza:
26%
Miért baj, ha nem akarom a gyerekem megtanítani normálisan elaludni,hanem bebszom a kocsiba??? Szted ez nem baj??
2016. jún. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:

Mi a gyereket beletesszük az autóba, nem beleb..sszuk. De ki hogy szokta ugye.

És hogy a kérdésedre válaszoljak, tud aludni. De ha már nagyon fáradt, akkor nehezebben megy neki, nyűgös és inkább megyek/megyünk vele pár kört a Belvárosban, minthogy végigsírja az alvásidőt és boruljon minden. Nekünk ez nem baj.

2016. jún. 19. 16:20
 19/29 anonim ***** válasza:
26%

Nah, akkor az se legyen baj,hogy a csávód kicsit odabsz a sebességnek! :-)

Nem értem a hisztidet! Te választottad!

2016. jún. 19. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
49%
Ha én már végképp nem bírtam elaltatni a gyereket, akkor felkötöttem magamra és 5 perc alatt aludt. De próbáltunk white noise alkalmazást is. De az autóba kedvtelésből biztos nem ültettem volna be, mert az akkor is potenciális veszélyforrás, ha 40-nel megy az ember vagy akár ha áll a piros lámpánál. Nemhogy 170-nel. Pocsék stílusa van az előző válaszolónak, de alapvetően igaza van.
2016. jún. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!