Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baba miatt tönkrement barátság...

Baba miatt tönkrement barátság? "Anyukásan" túlreagálom és igaza lenne? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, 4 hónapos a kislányunk. Imádom, egy tündéri baba, bárhová elmehetünk vele, kipihenhetem magam mellette, szóval tényleg nem úgy élem meg az anyaságot, hogy "mikor lesz már nagyobb".

Viszont a pici előtt is elég nagy volt a baráti társaságunk, sokat járkáltunk el. Féltem, hogy ez esetleg megváltozik, eltűnnek a régi barátok, haverok, barátnők, de szerencsére ez nem így lett. Csak a legjobb barátomat veszítettem el és ez kimondhatatlanul fáj. Attól, mert az ellenkező nemhez tartozik, mi mindig csak barátok voltunk és ebből sosem volt gondunk. A barátomat sosem kedvelte, konkrétan beszélni sem tudtam vele róla, mert azonnal kiborult és nem szólt hozzám...

Terhes lettem, akkor is volt egy hatalmas veszekedésünk.

Aztán amíg mások kb. naponta jöttek babázni, ő soha. Persze, megértem, hogy dolgozik, tanul, meg nem is azt várom, hogy itt fog ülni egész délután és gügyög a babának, de azért jól esett volna, ha néha megkérdezi, mi van velünk. Májusban volt a 20. születésnapom és a családom és a párom szervezett nekem egy hatalmas meglepetésbulit, a külföldön élő barátok, rokonok is ott voltak, rengeteg ember eljött. De a legjobb barátom nem és mikor ezt megjegyeztem pár napja, nagyon összevesztünk. Mondta, hogy neki nincs ideje és kedve babaváró, babanem-váró, babaüdvözlő és egyéb témájú bulikra járni, mikor vagy 14-15 órákat dolgozik, vagy pedig a jegyzetei felett ül és tanul, hogy minden vizsgája meglegyen. Mondtam, hogy nem ez a gond, hanem hogy régen ő volt a legfontosabb barátom és nem azt várom, hogy naponta jön velünk sétálni, különböző programokra, hanem csak tudjak vele beszélgetni úgy, ahogy régen. Erre az volt a válasza, hogy ezt az esélyt eljátszottam akkor, amikor terhes lettem...


2016. jún. 21. 10:05
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
88%

Sosem volt a barátod. Meg akart dugni vagy nevezhetjük szerelemnek is tök mindegy.


Nem értem, hogy nem esett le idáig. Barátság, persze...szerintem csak annyira vaksi voltál, hogy nem vetted észre mit is akar. Ez már eleve szarul érinthette, aztán meg még a pasiddal, meg a gyerekkel is traktálni akarod. Ne legyél ennyire értetlen.


Ne nyaggasd, hagyd a francba. Felejtsd el. Az élet ilyen, néha megszűnnek kapcsolatok.

2016. jún. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
86%
Féltékeny és sértődött, mert egyértelmű, hogy részéről ez nem puszta barátság, különben veszekedés helyett melletted állna lelkileg. Engedd el!
2016. jún. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
70%

Mindenki szerint össze akart veled jönni, én ennyiből ezt nem tudom megmondani, de van egy másik ötletem.


Velem az történt, hogy a barátaim, akik szinglik (bár én már 29 vagyok), csak a gyerekről kérdeznek engem. Soha másról nem lehet velük beszélni, pedig én kérdezek munkáról, gazdasági helyzetről, stb. Én persze mesélek a gyerekről nekik, kérdéseikre felelve, de nemcsak erről szeretnék. Ugyanennyi idős a gyerekem és szintén nyugis, történnek velem rajta kívül is dolgok. De ez senkit nem érdekel már többé. Lehet, hogy azt feltételezi a barátod, hogy te is ősanya lettél, és nem akarja ezt az egészet.

2016. jún. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
75%

Az én legjobb barátom is így viselkedett, amikor az első gyerekem született. Köztünk sem volt semmi, de mindig benne volt a levegőben a lehetőség. Ő volt a másik felem, csak nem vártam ki, amíg ez számára is egyértelművé vált.

Piszkosul fájt az elpártolása, nagyon hiányzott. Aztán rájöttem, hogy én csesztem el. Időt adtam neki, kb 1 év után kerestem újra. Eljött, jó volt látni, de veszekedés lett a vége. A semmin. Csak menekülés volt. 1 év múlva találkoztunk újra. Ugyanaz a menetrend, és ez így ment évekig.

Néhány éve végül nyíltan beszéltünk, és megszűnt a feszkó. Azóta évente 3-4 alkalommal találkozunk, néhány órát csavargunk, beszélgetünk, mindezt a család tudtával. A köztes idõben nem is beszélünk, és soha nem lépjünk át a barátság határát.

Mindez majd 30 éve tart.

2016. jún. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Az a helyzet, amit itt fentebb többen is írtak, ő nem csak barátságot érzett. Attól, h voltak más nők is még ki akart valahol sajátítani.

Amúgy nekem is ellenkező nemű a legjobb barátom, de soha nem csinált problémát a pasikérdésből később a gyerekem apjából sem. A gyerekekért általában nem rajong, de az enyémre nem is tesz megjegyzést, akkor se, ha valami programra viszem magammal. Cserébe megoldom, hogy ha kimenőm van, akkor kettesben csináljunk valami "felnőtt" programot (amire mondjuk nekem is szükségem van néha :D )

2016. jún. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

"A barátomat sosem kedvelte, konkrétan beszélni sem tudtam vele róla, mert azonnal kiborult és nem szólt hozzám... "


Már itt kellett volna, hogy kongjon a vészharang. Már ne is haragudj, de akár milyen nemű is a barátom, elvárom, hogy tisztelje a páromat.

2016. jún. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Ez a srác minimum meg akart dugni, de előfordulhat, hogy komolyabban tervezett veled.


Teljesen egyértelmű, ezen mit nem lehet látni? :D

2016. jún. 23. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!