Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem megalázó a gyerekkel a 3....

Nem megalázó a gyerekkel a 3. évben is otthon maradni GYES-en?

Figyelt kérdés

Persze azokra vonatkozik a kérdés, akik nem GYED Extrával dolgoznak a gyerek mellett, hanem csak GYES-t kapnak a 3. évben.


Értem, hogy a férjük jól keres, de nem megalázó a GYES összege mint fizetés? Most néztem csak utána és elhűltem, hogy milyen keveset adnak. Persze, több, mint bárhol a világon, de ez meg olyan megalázó összeg, nem?


2016. jún. 30. 09:28
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
90%

A gyes segély, nem fizetés. A munkanélküliség elkendőzése a célja.


Azon lehetne inkább vekengeni, hogy a gyed miért olyan kevés.


Egyébként nekem nem megalázö, valószínűleg igénybe veszem, már csak azért is, mert ha addigra nem növi ki a betegségét a pici, egyébként se lesz bölcsi, amely bevállalja.

2016. jún. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
76%

Kérdező, szerintem borzalmas az egész hozzáállásod. Én nettó 300-at keresek és persze, ehhez képest borzasztó kevés a gyes, de soha eszembe nem jutott, hogy ez megalázó lenne. Miután egymás után tervezzük a két gyereket ezért a nagyobb otthon lesz oviig, a kisebb 2 éves korában pedig visszamegyek dolgozni. Nem azért mert megalázó a gyes...

Számomra a gyereknevelés nem egy olyan munka, amiért fizetséget követelek. És elég szomorú, hogy te ezt így fogod fel.

2016. jún. 30. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem sem negalazo. Azt az egy evet ki lehet birni.

Nyilvan hianyozni fog a gyedem, de en skkor sem mennek vissza dolgozni.

Ki akarom elvezni azt az egy evet is, hiszen gondolj bele az elso masfel ev kabe csak "szenvedes" a baba mellett, amig meg kicsi. 2 ev felett azert mar nagyobb a gyerek.

A segely meg engem nem zavar. Van aki vegig az osszes gyereke mellett csak segelyt kap, mert sosem dolgozott....

Szerintem az sokkal inkabb megalazo.

Na de ha ott van annyi penz, hogy nem hianyzik az anyuka gyede akkor meg hajra 😊

2016. jún. 30. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Igen, tényleg! Az igaz, hogy a 3. évben már csak segély jár, innen nézve tényleg más a dolog. Az első két év a díj, amit kapunk a gondozásért, utána csak segély. Tudom, hogy a munkanélküliség elkendőzése volt a cél az egész rendszerre (kapun belüli munkanélküliség), csak mégis furcsának találtam így elsőre ezt a kevés összeget.


Tényleg, annak is megdöbbentő lehet, aki hirtelen annyival kevesebbet kap, mert a max GYED-nél jóval több volt a fizetése.

2016. jún. 30. 11:23
 15/18 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem fordítva ülsz a lovon, kedves kérdező. A 3. év nem kötelező, hanem egy lehetőség. Az anyukák lehetőséget kaptak arra, hogy 3 évig otthon maradjanak a gyerekükkel, és ez alatt az idő alatt a biztosításuk rendezve van, és még fizetnek is nekik ezért. Ennek örülni kellene, kevés ország van, ahol ezt anyuka megteheti. Hogy mire elég, az más kérdés, de aki gyereket szül, az vállalja azt is, hogy eltartja.


Egy diplomás anyuka

2016. jún. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

A GYES nem kereset hanem segély segitseg a gyerekneveleshez.


Szerintem keves de nem megalázó, az sem ha valamelyik szulo otthon van.

En visszamentem 9 honapos korában, o meg bolcsibe ment a barátnőm meg otthon van, pedig mar GYES sem jar de kistesora várnak...


Nekem tok mindegy ha nekik jo igy

2016. jún. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
51%
Én nem vagyok diplomás, de komoly odafigyelést és rafinériát igényel a munkám. Ékszerész, drágakő foglaló és ékszerbecsüs a munkám. Mielőtt szültem ékszerbecsüs és ,,mindenes'' utóbbi nem volt megfizetve. Papíron megalázó összeget kaptam netto 82 ooo-et. Amúgy kézbe 115 ooo-et kaptam összesen, ami úgyszintén kevés. Nem fogok rohanni vissza a munkába, sokkal boldogabb és kiegyensúlyozottabb vagyok, mióta a kislányom a ,, főnököm''. Sőt mire letelik a 3 év, szeretnék egy kistesót, hogy 6 év legyen belőle. A 9 évet pedig még meglátjuk... :)
2016. jún. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
miért számít, hogy ki a diplomás és ki nem? az csak egy példa volt, amit írtam, hogy kevés a fizetés Magyarországon.:)
2016. jún. 30. 14:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!