Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van alapja? Tápszeres babák...

Van alapja? Tápszeres babák elhízott gyerekek lesznek?

Figyelt kérdés

Védőnőm szerint az elhízás egyik oka az lehet, hogy ha a baba tápszert kap anyatej helyett!


Ti tapasztaltatok ilyet?


Kisbabámat 2 hónapos koráig tudtam kizárólag anyatejjel táplálni, majd kellett tápszeres kiegészítés is :(

Jelenleg 6 hónapos, reggel-este szopik még, de már azt is pótolni kell :(


2016. júl. 12. 15:41
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Négy hónapos korában már tápszert kapott, mert nem volt tejem. Egészen egy éves koráig itta. Most 2.5 éves, 98 cm és 15 kg, teljesen normális testalkatú, sőt inkább picit soványnak is tűnik.
2016. júl. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Dehogy!Miért is?Ahogy látok ducibb tápszeres babát,úgy látok anyatejes husis babát is.Nem törvényszerű -és igen,mindenki tudja,hogy az anyatej összetétele mindig változó,míg a tápszeré állandó- hogy jobban hízik az egyik,mint a másik "tábor"!

Mindenkinek van személyes tapasztalata.Nekem például pont az ellenkezője,mint amit a védőnőd állít.


A nagyobb gyermekem most 7 és fél éves,babaként a kezdetektől tápszert kapott,és kevés anyatejet.Hurkás baba volt,szépen gyarapodott kb. 6 hónapos koráig.Aztán most olyan,mint egy kis izmos giliszta. :)Vékony,magas,szálkás kisfiú.Biztos vagyok benne,hogy baromira nem fog elhízni!

Kistesója 3 hónapos kisfiú,6 és fél kg és 65 cm hosszú.Szintén tápszert kap.Annyit eszik amennyit kér,napi 5 alkalommal,140-160 millit.Bár nem látok a jövőbe,én mindent megteszek majd azért,hogy a fiaim ne hízzanak el,hiszen leginkább a szülő tudja befolyásolni a szokások kialakulását. (és nem a tápszer!)


Ne szomorkodj már,ez egy baromság!Több cikket olvastam a témában,sehol,senki nem állít ilyen összefüggést,amit a védőnőd mondott neked.

2016. júl. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Ez ugy ahogy van baromsag. Babam kezdetektol tapszeres es total atlagon aluli sulya van. Picike, vekony alkat,ezen nem valtoztat az h tapszert eszik. A jatszoteren hatalmasra hizott anyatejes babakkal talalkozom inkabb, hala az igeny szerinti szoptatasnak. Szoval nyugodtan add neki a tapszert, nem fog elhizni!
2016. júl. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Semmi alapja, miért is mond ilyet a védőnő!? Egyébként a tápszeres fiam (egyáltalán nem kapott sajnos anyatejet) nagyon vékony és magas.

2 anyatejes barátnőm lánya fel évesen 11 kiló...szélesebbek mint az én 4 évesem, aki 15 kiló. ;)

Egyébként én is anyatejes voltam és duci gyerek voltam. De ahány gyerek annyi. Ez függ attól is hogy később hogyan étkezik a gyerek. Anya teletömi e cukorral csokival vagy egészségesen táplálkozik, sportol e stb.

2016. júl. 12. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Annyi igazság lehet benne, hogy mivel a cumisüvegből gyorsabban - és emiatt többet - tudnak inni, ezért könnyebben túl lehet etetni őket. De ehhez te is kellesz azzal, ha több tápszert adsz a babának a megengedettnél. Lehet, erre gondolt a védőnő.
2016. júl. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Én tápszeres voltam, kimondottan sovány kisgyerek voltam, most sincs gond az alakommal. A húgom is tápszeres volt, ő meg aztán egy cérnaszál. Szóval ez baromság.
2016. júl. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a sok választ!

Aranyosak vagytok!

Megnyugodtam!


A védőnő nem a babakori duciságra gondolt, hanem a későbbi gyerekévekre, de ezek szerint a tapasztalat mást mutat :)

2016. júl. 13. 13:47
 18/19 Szundi 39 válasza:
Egyaltalán nem igaz hogy a tapis baba elhizottabb az anyatejesnel!A baratnom kisfia 3 honapos kizarolag anyatejes es most 64 cm es majdnem 7 kg nagyon kis husis baba .ugy hogy ne aggodj :) a vedonod meg eleg furi ...
2016. júl. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Dehogy van alapja. Nem azért de nem egy túlsúlyos anyatejes csecsemővel találkoztam már.
2016. júl. 14. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!