Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hetes kislányom el lett...

3 hetes kislányom el lett kapatva?! Többi lent

Figyelt kérdés

Elkapott a kislányom? Születése után kórházba voltunk egy hetet fertőzés miatt. Ketten voltunk nekem se volt más dolgom sokat volt kézbe aztán itthon az apja is sokat fogta. Van egy bátyja plusz háztartás. Apuka dolgozik és most látom h sokat sír de csak ha nincs kézbe. Felveszem teljes nyugalom elalszik. Leteszem nem érek ki a szobából már sír.

Tápszeres hasa sem fáj. Mi a teendő?


2016. nov. 20. 21:00
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Nem nem olvastam könyvet és nem is fogok. Én is azt hittem h nem lehet elkapatni de mindegyik felnevelt 2 gyereket gondoltam tapasztalatból mondják. De az is igaz h mindig nem foghatom hisz ott a másik is nem hanyagolhatom el. Fogok venni kendőt.
2016. nov. 20. 23:19
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Ez igy normalis az elso honapokban. Gyerek fuggo.. anyosodeknak meg nem volt ilyen gondjuk. Minden gyerek mas. Magadra hallgass, ne erdekeljen mit mondanak. Add meg a gyerekednek , amire vagyik. Kozelseget, biztonsagot. Majd "leszoktatod" fokozatosan!
2016. nov. 20. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Hordozó!
2016. nov. 21. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Leírom neked az én példámat:két gyerekem van a nagyobbik kb hat hónapos koràig állandóan kézben volt.Ha nem,akkor sírt.Ezzel szemben a kicsi kezdetektől fogva azt szerette ha hintàba/pihenőszékbe tettem és nézelődött.Egyszerűen nem igényelte hogy kézben legyen.Gyereke válogatja.Sírni ne hagyd.Szerezz be hordozókendőt.Idővel majd javul a helyzet.Kitartást.
2016. nov. 21. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

A elárul mindent, hogy messziről okoskodnak. Lehet, hogy felnevelték a gyerekeiket, de biztos, hogy jól? Mert ha anyád nem képes NORMÁLISAN besegíteni, hanem csak messziről okoskodik, akkor én nem adnék arra. Ahogy anyósnál sem.

Előttem nagyon is jól írták! A én kislányom 6 hetes és nagyon sokat van kézben, ahogy a tesója is volt, de egyik sem lett ez miatt elkapatva, viszont nagyon szoros kötelék van már most közöttünk.

2016. nov. 21. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Amikor anyósod, anyád szült nem is volt magyarországon hordozókendő, úgyhogy feleslegesen okoskodnak. Ha otthagyod bőgni egyszerűen csak rossz lesz a viszonyod a gyerekeddel, meg más kötődési problémái lesznek. Olvasni meg nem ciki szerintem, nekem eszembe sem jutna 100%-ban anyósom tanácsaira hagyatkozni.
2016. nov. 21. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Van mar gyereked. Gondolom, mukodnek az anyai osztoneid. Akkor hallgass arra!
2016. nov. 21. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
"Nem nem olvastam könyvet és nem is fogok." Pedig lehet, hogy érdemes lenne, kevesebbszer vennéd magadra a távolról okoskodó rokonok hülyeségeit.
2016. nov. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Az en babam is ezt csinálja csak ő már 5 hetes. Nekem is mindenki azt mondja, hogy elkapattam. En mar próbáltam megnyugtatni az agyaban vagy a hintajaban de hiaba... ezt csak azért, hogy pl legalább a wc be tudjak kimenni anélkül, hogy sirna. Meg a haziorvosunk is azt mondta hogy hadjam sirni akár egy fél órát is , majd elhallgat semmi baja sem lesz. De en keptelen vagyok ilyet csinalni. Max fel perc es már fel is vettem. Es nem banom , nagyon szeretem csak a kezem szakad le... mivel nem szereti a kengurut. Nyugodtan kosd magadra ha szereti , majd mikor mar tud maszni lassan leszokik róla, en legalabb is erre számítok
2016. nov. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Tök normális, hogy egy három hetes baba az anyja közelségében érzi csak magát biztonságban, nincs ilyen, hogy el van kapatva, ez marhaság. Olvass utána, a gyereked érdekében, hogy mik a babák pszichés szükségletei, mert ez nem valami elborult hülyeség, ezek tények.

Ha nincs időd tartogatni, akkor hordozd, vegyél (vagy kölcsönözz) egy hordozókendőt, és kösd magadra, máris tudod végezni a házimunkát, tudsz a nagyobbal is foglalkozni, és a kicsi is jót fog aludni. Ha már mélyen alszik, le is veheted, valószínűleg nem fogja zavarni.

Én is így csináltam a kisebbikkel, hiszen nekem is van dolgom elég itthon, plusz itt az iskolás testvére, akit hozni-vinni kell, készülni, ide-oda menni. Így, hogy hordozom a kicsit, mindenkinek jó :)

2016. nov. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!