Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Amikor babátok lett, feladtáto...

Amikor babátok lett, feladtátok a hobbitokat?

Figyelt kérdés

A hobbimhoz kapcsolódik az összes barátom, és aggódok, hogy amikor babám lesz (pár hónap múlva belevágunk), akkor fel kell adnom. Hetente, kéthetente fél/ egy napról van szó, amikor másik városba kocsikázok.

Ti feladtátok a hobbitokat? Nekem tényleg az a félelmem, hogy elszakadok a barátaimtól. Mások ezt hogyan kezelik? Ha jön a baba, az anyuka feladja az életét? Vagy teljesen elfogadható ha apuka babázik hetente fél napot?


2017. máj. 13. 18:49
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
89%
Előtte nem volt semmi hobbim. Utána rájöttem, hogy nagyon érdekel a fotózás (miközben 4000 képet csináltam a gyerekről havonta :D) és most már ott tartok, hogy kezdem felállítani a saját fotós vállalkozásom. Ha minden jól megy, kismama, újszülött és családi fotós leszek :) Szóval nekem a baba hozta meg a hobbim is :) De a barátok teljesen elkoptak, főleg mivel én vagyok az első, akinek gyereke lett. Évente egyszer ha találkozunk akkor már sokat mondok.
2017. máj. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
83%

Nem adtam fel. Mondjuk az enyém otthon is művelhető, novellákat írok, ha máshogy nem jut idő, akkor szoptatás közben telefonba pötyögöm be. Ha például jelentkezem egy pályázatra és sikerül, az hatalmas energiát ad a hétköznapokra, ez a gyerekeknek is csak jó.

A másik hobbim a kézművességhez kapcsolódik, ezt is szeretném majd idővel tovább fejleszteni, és nyitni egy boltot a Meskán. :)

2017. máj. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
89%
Nem pontoztalak le. Amúgy ha elolvastad, amit írtam, ott volt, hogy max az extrém sportokat értem meg, ha valaki feladja.
2017. máj. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
87%

Nem adtam fel. Bár az én hobbim nem barátokhoz kapcsolódik, hanem egyedül végzem.

Viszont a barátok sem maradtak el. Sőt, amíg otthon voltam, sokkal több időm volt. Gyakrabban találkoztunk, mint előtte, amikor dolgoztam :)

2017. máj. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
77%
Nehogy feladd! Szerintem az jó, ha a gyereked abban nő fel, hogy anyának, apának is van hobbija, nekik is jár a szórakozás. Nekem szüneteltetnem kellett, de mindig tudtam, hogy vissza fogok menni, és így is lett.
2017. máj. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
83%
Én átmenetileg igen. Teniszezés a hobbim. Terhesség alatt volt vérzésem így nem lehetett, picibaba mellett nem volt energiám újrakezdeni mert borzasztóan nehéz volt eleinte (hasfájás, reflux, betegségek, 2 szakrendelésre kellett hordani), de újra elkezdtem. Szóval nem mondtam le róla örökre.
2017. máj. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
77%

Nem kell feladni, pláne ha apuka munkahelye rugalmas és ráér akkor vigyázni a babára amikor neked jó.

Tudom ez most szigorúan hangzik, de így van.

Egyébként a zenélést ne hagyd abba, sőt otthon a babának is zenélj majd sokat, feltéve ha nem egy rockbandában dobolsz :D

2017. máj. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
77%
Én énekelek, és nem fogom feladni. A 8. hónaptól már nem igazán tudok, és szoptatás alatt sem ajánlott elvileg, de én szülés után max. 3 hónapot szeretnék kihagyni. De nekem se kell másik városba járni.
2017. máj. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
57%
En feladtam a sportolast. Majd ha meglesz a baba teljesen atertekelodik majd benned minden.
2017. máj. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
77%
Én feladtam, de nem csak a baba miatt, hanem akkor kezdtem az egyetemet is, és ez így már nem fért bele. De nem kell feladni, mert hyyg marad-e rá időd az sok mindentől függ.
2017. máj. 14. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!