Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha nekünk nem esett bajunk 3...

Ha nekünk nem esett bajunk 3 hónaposan a keksztől, a tejtől, a darakásától, akkor miért neveljük burokban a gyerekeinket ezektől?

Figyelt kérdés
2010. máj. 16. 13:02
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
82%
1960 és 1980 között irgalmatlan mennyiségű műtrágyát szórtak ki a földekre, nézzetek csak utána. Semmivel sem volt egészségesebb a mi gyerekkorunkban az étel, mint ma, csak ma divat rajta pörögni és összehasonlítani álinformációk alapján a régmúlttal.
2010. máj. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
30%

Örülj, hogy neked nem esett bajod.


Engem 3 hónapig szoptattak, utána tehéntej + kecskeméti bébikaja, aztán tíz hónaposan ettem mindent, amit a család. Totál allergiás vagyok mindenre, és súlyos tüdőasztmám van.


Etesd nyugodtan a gyereked, amivel akarod, majd 20 év múlva üdvözlöm a klubban, jó lesz így?

2010. máj. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
68%
Utolsó, nálad be tudták bizonyítani, hogy a leírtak miatt vannak az allergiás bajaid? Komolyan kérdem, nem piszkálódásból, nekem a tesóm tömi a gyerekét szinte felnőtt kajákkal és csak 8 hónapos. Szerinte kutya baja.
2010. máj. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
53%

"ha majd anyázlak anyázhatsz te is"....

haggyad már...

Kiírtál egy kérdést én meg válaszoltam, hogy szerintem hogy gondolom.Az az én dolgom hogy milyen stílusban írok...ne haragudj meg de szerintem teljesen normálisan fejeztem ki magam..egy ilyen kérdésre nem lehet mást írni.

De te vagy az anyja szóval azt csinálsz a gyerekeddel amit akarsz...de ne sírjál majd itt a kérdéseiddel amikor valami baja lesz a picinek...

2010. máj. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Nem értem, hogy egyáltalán miért képzelsz bele dolgokat a kérdésembe... Az, hogy feltettem egy ilyen kérdést, miért holtbiztos tény, hogy én is ilyenekkel etetem a gyerekem? Csak egyszerűen érdekel, hogy miért traktálják az anyukákat babakeksszel, meg tejmentes tejpépekkel (miközben ott virít a dobozon, hogy tejből van?) és még sorolhatnám. Mi baja lehet a gyereknek napi egy-két szem babapiskótától? Mi baja lehet a búzadarától???
2010. máj. 16. 14:41
 16/25 anonim ***** válasza:
53%

Tényleg meg kell nézni, hogy miből van! Ma sok már mindenben a tartósító, mesterséges színezék, stb. Ezért nem ajánlják. De sokszor hozzáteszik hogy főleg azoknak nem ajánlják nagyon korán, akiknek a családjában sok az allergiás, asztmás, és erre hajlamos ember. És fokozatosan kell bevezetni, így látod mi okoz nála gondot, és mi nem.

A másik(az egyik válaszolónak szól inkább) : a mai tápszerek már nem olyanok mint régen. Régen tényleg hízlaltak, stb, ma már ez nem így van, nagyon hasonlítanak a mai tápszerek az anyatejhez. Én ellenpélda vagyok a régi tápszerekkel kapcsolatban: 29 leszek, és én is tápszeres voltam 1 hós korom után, meg voltak teheneink, tejet ittam (nem tudom mikortól), de nem lettem nagy darab gyerek a tápszertől, egy évesen 9 kiló voltam, 3 évesen 13, 6 évesen 16. Évvesztes is vagyok emiatt.

És: a disznók nem mindenevők! (tudom, falun lakom, nekünk is volt), igenis nagyon válogatósak! Add a tyúkoknak, ha azok sem eszik meg, akkor rá lehet mondani, hogy senkinek se való!)

Bocs a részleges off-ért!

2010. máj. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
48%

13.35-os.

Gratulalni tudok csak!!!

A tapszertol lett nagy a feje es attol hizott el ugye??

Te meg elhiszed ezeket a kb 100 eve kitalalt hiedelmeket?

A tehen meg biztos olyan fuvet legel ami mellett sosem ment el kocsi es igy marha egeszseges.....

Tok mindegy, hogy bolti "tej" vagy "valodi" tej.....nem azert lesz valaki allergias a tejre pl, mert bolti, hanem a laktozra vagy a kazeinre erzekeny.

Az mas dolog, hogy a tapszer sem a legjobb, de aki nem tud szoptatni valami okbol azert kell, hogy adjon valamit a babajanak......a lanyom is tapszeres es nem nagy a feje....sot nem is kover.

2010. máj. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
55%

Nem hiszem el hogy nem adtatok még egyetlen babapiskótát sem a babáitoknak?!És mi a helyzet pl.a Milupa Vaníliás TEJBEDARApéppel???(4 hóstól)A H.A-at az orvos is felírja!Senki nem adott belöle mert dara van benne?Én nem nevelem burokban a babám de eszi a pépeket és babapiskótát is adok neki egyedül a tej nem jöhet szóba 1 éves kora elött!

Üdv.A

2010. máj. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó! Valahogy így etetem a kisfiam, mint te. Adok neki tejpépet, adok neki 2 naponta egy (!) szem babapiskótát a tízórai gyümölcshöz, főtt csirkehúst villával összetörve, a tejtermékektől még kicsit tartok, mivel még csak 6 hónapos, ill. csapvizet frissen nem adok neki, valamint indokolatlanul plusz cukrot.
2010. máj. 16. 15:53
 20/25 anonim ***** válasza:
46%
Nem tudok elmenni a nagyfejű tápszeres gyerek mellett szó nélkül...a tehéntej tápszer helyett a bociknak való, ebben szerintem megegyezhetünk. A tápszert meg azért találták ki, hogy egészségesen tudjon az a gyerek is fejlődni, aki valamilyen okból nem jut elegendő anyatejhez. Lányom másfél hetes korától tápszeres sajnos, egy évesen 82 centi volt és 8200 gramm. Most 21 hónapos, 90 centi és nagy nehezen elérte a 10 kg-ot...hmmm..és még senki sem mondta, hogy nagy feje lenne. Ez olyan sértő feltételezés egyébként..egyébként pedig az orvostudomány és a táplálkozástudomány is fejlődik, a mai tápszerek már sokkal korszerűbbek mint régen, és tuti egészségesebb a lányom mintha tehéntejet adtam volna neki két hetesen...
2010. máj. 16. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!