Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rossz anya lennék, amiért...

Rossz anya lennék, amiért másra is vágyom?

Figyelt kérdés

Volt egy kérdés itt, hogy az anyuka menni szeretett volna megcsináltatni a körmeit, addig a Mama lett volna a babával (3 hetes volt talán). És többen lehurrogták, hogy milyen anya így, hogy képes otthon hagyni és hogy ez nem normális.


Nálunk első baba, pont ma 2 hetes. Nagyon szeretjük, írtó édes és jó baba, viszont holnap ő is a nagyszülőkkel lesz egy kicsit (anyukámmal és a férjem anyukájával). És jövőhéten is lesz egy délután, hogy a férjem lesz vele.

Nem éreztem, hogy ez baj, vagy gáz lenne, mert a szüleink, nagyszüleink már most imádják, naponta vannak vele és ők mondták, hogy bármikor szóljak, szívesen vigyáznak rá akár fél órát is, ha az kell.

Szeretek itthon lenni, élvezem, hogy egész nap lehetek pizsamában, meg a legjobb barátnőim itt vannak mindig, de azért örültem is, hogy tudnak a babára vigyázni kicsit...


Ettől rossz anya leszek?


2017. máj. 18. 09:21
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
73%
Figyelj, ha meg azt írtad volna, hogy megcsalt a férjed, akkor azért lennél hibás, hogy elhagytad magad. Nem lehet mindenkinek megfelelni, és szerintem az apja ugyanúgy a szülője, miért ne vigyázhatna rá? :) Lefejt tejjel simán otthon lehet hagyni apukával pár órát.
2017. máj. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
48%

"Nem értem miért baj h egy anya nő akar maradni."


Mert aki nem kalákában gondozza a gyerekét, az már nem is lehet nő, igaz?

2017. máj. 18. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
44%

5-6 nem vagytok százasok.


9 naposan a mamára hagytam a lányom 4 órára (már a másodikat, mert 2,5 éve a nagyobbal is ezt tettem). Nem "én idő", meg "szabadulni tőle" okból, hanem varratszedésre kellett mennem a 40km-re lévő kórházba és a születési anyakönyvi kivonatáért is mennem kellett.

Mennyivel szuperebb lettem volna, ha húzom magammal egy idegenekkel teli kórházba, meg a metrón csak hogy egy pillanatra se veszítsem el a kontrollt? Egyébként pont így borult volna fel a napirend is. Otthon pontosan akkor kapja a kaját, amikor kell és a megszokott helyén tud pihenni. A kakás pelust is akkor veszik ki, amikor kell, nem akkor, amikor mód lesz rá.


Ha valakinek fodrászhoz kell menni vagy vásárolni az is teljesen rendben van.


Kérdező, nem vagy rossz anya. Ne izgulj mindenen és hagyd, hogy minél többen szerethessék és ismerhessék a gyerkőcöt. Jobb lesz neki is és neked is!

2017. máj. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
62%
Mikor 2-3 hetes volt a babám,akkor még nehezen ment a szoptatás,és elég sokat sírt szegény. Gyakorlatilag állandóan a kezemben volt (etetés,büfi,altatás...) Sajnos segítségem sem volt (nagyszülők messze,férjem is külföldön) így nem is tudtam volna elmenni itthonról. De! Aki ezt meg tudja oldani egy eszik-alszik baba mellett,az szerintem nem rossz anya!!
2017. máj. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
39%

Nekem ma 9 napos a lányom. Már a születése előtt bejelentkeztem a műkörmöshöz, ahova 2 hét múlva megyek. Majd apuka vigyáz a babára. Ebben semmi rosszat nem látok, ettől nem vagyunk rossz anyák. Anya lettem ez igaz, de mellette Nő és feleség is vagyok.

Én pont az igénytelen ,elhanyagolt anyukákat nem tudom megértrni. Lelakják magukat aztán csodálkoznak, hogy a férjük megcsalja, elhagyja őket.

2017. máj. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
58%
Nekem is sokat voltak a nagyszülők a gyerekkel. Babaként persze inkább csak körülöttünk meg vészhelyzetre, aztán már programokra is. Én örülök neki, hogy több generáció veheti körül őket, mint ahogy anno engem is. Első a gyerek, de be kell férnie mellé anya (és apa) testi és lelki szükségleteinek is. Ahogy valamelyik pszichológus mondta: ahhoz, hogy a gyerek jól rágható anyát kapjon, kell rá hús is. Aztán, hogy hol van ennek az egyensúlya (műköröm vagy kórház vagy munka vagy romantikázás esetére), azt mindenki maga dönti el lelkiismerete szerint, bár a gyerek szemszögéből mindegy még ez időben (pláne, ha alszik:)).
2017. máj. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
83%

Könyörgöm ne csináljátok már ezt, megint összeugrik a 2 tábor. Egyik se tudja megértetni a másikkal hogy neki van igaza. Nem mindegy? Csinálja mindenki úgy ahogy jónak látja, én is úgy csinálom és nem hurrogok le mást ezért vagy azért.

Kérdező nem vagy rossz anya és pont. A kérdésedet értem, csak azt nem miért kell megint a 2 tábort uszítani, elhiszem hogy nem ez volt a szándékod de sajnos ez jött ki belőle.

Más ha valaki azt kérdezi hogy mennyit szoptassa a babáját, fogzással kapcsolatban, babacuccokkal, hozzátáplálásról meg mittudomén de ezek hogy most rossz anya vagyok mert stb bla-bla, szokásokban sose fogunk egyezni, mindenki másképp csinálja, kész, ennyi.

További szép napot mindenkinek!

2017. máj. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
68%
Nem itt kezdődik a rossz anya ne aggódj. Nyugodtan csináld úgy ahogy jónak érzed!
2017. máj. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
51%

Egy ilyen pici gyerek kb 6 vagy 8 órát van ébren egy nap, nem is nagyon lát még rendesen, tök mindegy neki ki vigyáz rá, csak kapjon tejet, ha éhes, és ismerős illatú ember ringassa, ha szüksége van egy kis babusgatásra.


Bennem inkább a műköröm szükségessége kelt rossz érzést, egy hajfestést a lenövés miatt könnyebben megértenék.



Akkor lennél rossz anya, ha mártírkodnál, nyugodtan éld meg a saját szükségleteidet is.


Egyébként szerintem férjre hagyni egyáltalán nem bűn, hiszen ő az apja, a szűk család része. Nagyira már kevésbé szimpatikus, ő távolabbi rokon, csak akkor tenném, ha muszáj. Nem magam miatt, hanem ügyintézés miatt. A magamra szánt időben maradjon csak a szűk családban, egy apa fontossága legalább akkora, mint egy anyáé.

2017. máj. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
42%
Tudod ki a rossz anya? Aki masokat biral mert az mashogy dontott valamiben mint o, vagy mashogy csinal valamit mint o! Es hogy miert rossz anya emiatt? Mert baromi rossz peldat mutat a gyerekenek.
2017. máj. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!