Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rossz anya lennék, amiért...

Rossz anya lennék, amiért másra is vágyom?

Figyelt kérdés

Volt egy kérdés itt, hogy az anyuka menni szeretett volna megcsináltatni a körmeit, addig a Mama lett volna a babával (3 hetes volt talán). És többen lehurrogták, hogy milyen anya így, hogy képes otthon hagyni és hogy ez nem normális.


Nálunk első baba, pont ma 2 hetes. Nagyon szeretjük, írtó édes és jó baba, viszont holnap ő is a nagyszülőkkel lesz egy kicsit (anyukámmal és a férjem anyukájával). És jövőhéten is lesz egy délután, hogy a férjem lesz vele.

Nem éreztem, hogy ez baj, vagy gáz lenne, mert a szüleink, nagyszüleink már most imádják, naponta vannak vele és ők mondták, hogy bármikor szóljak, szívesen vigyáznak rá akár fél órát is, ha az kell.

Szeretek itthon lenni, élvezem, hogy egész nap lehetek pizsamában, meg a legjobb barátnőim itt vannak mindig, de azért örültem is, hogy tudnak a babára vigyázni kicsit...


Ettől rossz anya leszek?


2017. máj. 18. 09:21
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
64%

"Bennem inkább a műköröm szükségessége kelt rossz érzést, egy hajfestést a lenövés miatt könnyebben megértenék." => Az a helyzet, hogy nálam pl még a baba érdekét nézve is szükséges (kb 6 hetes volt, mikor elmentem először megcsináltatni, tőlünk 3 házzal arrébb...)


Amúgy 1 hetesen itt hagytam anyósra, mivel bedurrant a mellem, a mellszívóm tönkrement, a pici nem tudta bekapni, és a párommal elmentünk venni egyet. (Ő egyedül nem tudta volna, milyen kell.)

Nem szívesen mentem, még gyenge is voltam, a gátam is fájt, tehát "én időről" szó sem volt, csak nem akartam mellgyulladást, hogy aztán elapadjon a tejem.

Hasonló eset volt az első gyereknél is, mivel ő meg abszolút nem akart szopni, ott még zöldfülüként előre nem is vettem mellszívót...

2017. máj. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
55%

Én vállalom, igen, nem tartom jó anyának azt, aki azzal jön, hogy neki mihez van joga. Bár nyilván a köröm nagyon fontos egy kéthetesnél, meg a pénteki szokásos mozi.

Egyre inkább azt látom, hogy a kismamák úgy gondolják, semmi nem változik azzal, hogy szültek és ez szomorú. Felőlem menjetek, nem érdekel, de ne hitegessétek magatokat és másokat azzal, hogy pont úgy kell élni, ahogy a baba előtt.


Imádom, mikor a szomszéd panaszkodik, hogy hajnalban tudott hazamenni barátoktól, mert éjfélkor kidőlt a három évese náluk...

2017. máj. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
Aki 20-as valaszt lepontozta az bizonyitotta mekkora szar szulo ;) Latod kerdezo, ebbol sokminden kiderult.
2017. máj. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 jafnrétti ***** válasza:

Én 2 héttel szülés után még nem igazán vágytam el itthonról, a baba mellől, de ez én vagyok. Annyira egyéni dolog, hogy kinek mire van igénye. A nagynál örültem, hogy luk van a fenekemen, meg hogy a lakáson belül legalább tudok mozogni, elmenni nem is mertem volna, még a végén összeesek az utcán.

A kicsinél tök fitt voltam rögtön szülés után is már, de az első hetekben nekem nagyon jó volt otthon, vele. Meg nem szívesen mászkáltam sokat, mert terhesen nagyon vizesedett a lábam, ez ugyan szülés után lement szépen, de az első időszakban még vissza-visszajött egy kicsit, ha sokat álltam.

3 hetes volt a kicsi, amikor először anyámra bíztam, mert a nagynak fellépése volt, amire elmentünk mindketten a férjemmel. Eszünkbe se jutott kihagyni, ha egyszer a nagyi ráér, és képes ellátni a babát. A picit meg nem akartuk tömegbe vinni 3 hetesen.


Egyébként maximum a szoptatás lehet indok rá, hogy egy ilyen pici baba az anyukájával legyen nonstop, mert ha az nem állt még be, akkor bezavarhat, ha nincs a közelében, amikor kéne. De nálunk simán ment lefejt tejjel, üvegből is az etetés, cumizavara sem lett tőle, szóval ha akartam, el tudtam menni.

2017. máj. 19. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Mi ez a sok lepontozás már megint???
2017. máj. 19. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!