Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Állítólag ezért nem tud...

Állítólag ezért nem tud visszamenni dolgozni, szerintetek?

Figyelt kérdés
Egy külföldön élő nő állítólag azért nem tud visszamenni dolgozni mert 2 gyereke van és nincs kire hagyni. 4-6 évesek, egyik iskolába megy. A nő nem dolgozik már vagy 8 éve, mindenkinek azt meséli be, hogy nem tud visszamenni dolgozni mert nincs kire hagyni a gyerekeket, meg ő nem fog 1000 euróért dolgozni. Azt mondja nem tud adni magára, ez megoldható lenne egy akár részmunkaidős állással is, amíg a kisebbik oviban van. A férj berakta volna dolgozni oda ahol ő van, végtelenül egyszerű munka lett volna, de azt mondta hogy ő biztos nem fogja ezt csinálni. A gyerekeknek felnőtt méretű adagokat szed, esznek egy keveset, a többit ő eszi meg, plusz repetázik a sajátján kívül is, biztos megvan 80 kiló, a párja is panaszkodott rá, de nem tesz semmit. A család nem mer neki szólni hogy fogja vissza magát, mert ha a gyerekek is evés közben zavarják akkor patália van hogy "hagyjatok már enni!". Imádja a sok hülyeséget olvasni az interneten amikor csak teheti (de tényleg marhaságok), ehelyett simán nézhetne torna dvd-t. Szóval se nem dolgozik, se nem tesz magáért, és még hülye kifogásokat is gyárt hozzá, nem értem hogy akkor miért panaszkodik. 3 embert tart el párja évek óta, még munkát is szerzett volna neki, nem csoda hogy elszabadulnak az indulatok.

2017. máj. 24. 09:57
1 2 3 4 5
 21/48 A kérdező kommentje:
Én nem piszkálom, nem igazán szólok hozzá, mert teljesen kifordult önmagából amióta megvannak a gyerekek, egy normális szava sincs senkihez, már nem egyszer szóltak rá itthon hogy vegyen visszább, mert a gyereket is tönkre tette a csúnya beszéddel. egy évben egyszer jönnek haza, akkor mindenkinek vigyázzban kell állni, kinyalni a hátsóját. Kössz én erre nem vagyok irigy, nekem sajat kisboltom van, bejött amit terveztem, boldog vagyok. Engem nem b*szogat a párom mert megteszem amit meg kell. És igen nincs annyira közöm hozzá, és ennek nagyon is örülök. Viszont a gyerekeket sajnalom.
2017. máj. 24. 11:00
 22/48 anonim ***** válasza:
92%

Az meg, hogy a párja 3 embert tart el, ezt bontsuk már ketté légyszives. A gyerekek száma 2, azaz két kiskorú, akit eleve el kell tartani. Az már más kérdés, hogy anyukát is, mert az nem akar elmenni dolgozni. De ehhez kell a pasi is, aki eltartja, nem?

Mondjuk az sem világos, hol szabadultak el a fene nagy indulatok, mert szerintem épphogy nem a családjukban, hanem nálatok... és nem hagyjátok békén.

2017. máj. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
90%
Na, szuper. Akkor foglalkozz a saját kis boldog életeddel. Te leszel a kérdező testvére.. :D
2017. máj. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 A kérdező kommentje:
utolso 77 szazalekosnak irom hogy el kellett volna olvasnod hogy a gyereket tönkre tette a viselkedesevel, nem aludt ejjel es a sajat hajat tepte.
2017. máj. 24. 11:02
 25/48 A kérdező kommentje:
vagy mi faj nektek ennyire? Hogy nem normalis az amit tesz? Biztos ilyen hárpia a nők java része :D
2017. máj. 24. 11:03
 26/48 anonim ***** válasza:
81%
Nézd, vagy igaz, vagy nem, hogy a gyereket tönkretette. Azzal fűszerezed a magyarázatot, amivel akarod. Nyilván gáz, ha valóban nem. DE én a ZÖLD mezős irományodra válaszoltam. Nem a fél infókra, amiket biggyesztettél még nagy mellékesen. :)
2017. máj. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
39%

Elég sok infó hiányzik a történetből, ha az alap kérdésre szeretnénk korrekt választ adni.


Milyen messze van az ovi és az iskola? Ki vinné és hozná őket? Mettől meddig lehetnek az intézményben? Ebédet kapnak ott? (ne nevessetek, sok országban a gyerek viszi, vagy hazamegy)


Ha dolgozna az anya, azt milyen munkarendben tenné? Van lehetőség 4 vagy 6 órás munkarendre az adott cégnél?

Anyagilag megérné? Vagy elvinné az intézmény az összeg nagy részét? (sok országban nincs ingyenes ovi)


Kérdező! Ha ezekre adsz választ, akkor mi is megfelelő választ adunk, hogy el tudna-e menni dolgozni.

Az még persze messze nem az, hogy akar-e menni, hogyan állapodtak meg anno a férjével, amikor bevállalták a gyerekeket.

2017. máj. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
92%
Külföldön nem olyan az ovi, mint itt, és még ha nincs segítség, itthon is nehéz olyan munkát találni, hogy könnyen hozzák vigyék, szünetekben elhelyezzék a gyereket. Gondolom kint eléggé el van szigetelve, ezért lehet idegileg ki. Te pedig még csámcsogsz is ezen. Ja és nem vagyok besavanyodva mielőtt ezzel jössz, simán empátia.
2017. máj. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
86%

Az teszi tönkre a gyereket, hogy a családban megy a marakodás!!

Egy gyerek se betegedett bele, hogy az anyja htb, és nem egy sz.ar munkahelyen szalad meg 12 órában. Márpedig külföldön a bevándorlókat elég rendesen hajtják, elvégre dolgozni ment oda...


Akkor nem sajnálod a szegény gyereket, ha a szülei elválnak, és a munkanélküli anya mehet velük az utcára!?

Vagy szerinted az jobb lenne nekik?

Iszonyatosan undorító, hogy még mersz azzal takarózni, hogy a gyereket sajnálod.

Te attól lennél boldog, ha a nő eltűnne a színről gyerekestől. Ergo te vagy a férj szeretője.

Erre a válásra még várhatsz egy darabig. :P

2017. máj. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
82%

A Jóisten kíméljen meg az olyan rosszindulatú emberektől amilyen te vagy.

Mi a halál véreres f..a közöd van mások életéhez, hogy mások hogyan élnek, mit néznek a tévében mit és mennyit esznek, hogy akarnak-e dolgozni vagy nem?

De ha már véleményt kértél. Nekem az a véleményem, hogy aki nem akar és megteheti az ne dolgozzon. Nem ítélem el a htb nőket, nem vagyok irigy azokra akik ezt megtehetik és nem okoskodom, hogy miért is jobb dolgozni mint nem dolgozni. Ha szeret enni és jól érzi magát így, hát egyen. Ha nem szeret tornázni, ne tornázzon. És mielőtt nekem esnél, én dolgozom bár megtehetném, hogy te tegyem, keményen edzek és elég kemény diétát tartok. Egyszerűen úgy gondolom, hogy mindenki annak megfelelően éljen, ahogy neki az kényelmes, ahogy jól érzi magát és ne pedig a mások szerint jónak ítélt értékrend szerint. És azt is gondolom, hogy senki ne foglalkozzon a másik életével és főleg ne ítélkezzen.

2017. máj. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!