Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Állítólag ezért nem tud...

Állítólag ezért nem tud visszamenni dolgozni, szerintetek?

Figyelt kérdés
Egy külföldön élő nő állítólag azért nem tud visszamenni dolgozni mert 2 gyereke van és nincs kire hagyni. 4-6 évesek, egyik iskolába megy. A nő nem dolgozik már vagy 8 éve, mindenkinek azt meséli be, hogy nem tud visszamenni dolgozni mert nincs kire hagyni a gyerekeket, meg ő nem fog 1000 euróért dolgozni. Azt mondja nem tud adni magára, ez megoldható lenne egy akár részmunkaidős állással is, amíg a kisebbik oviban van. A férj berakta volna dolgozni oda ahol ő van, végtelenül egyszerű munka lett volna, de azt mondta hogy ő biztos nem fogja ezt csinálni. A gyerekeknek felnőtt méretű adagokat szed, esznek egy keveset, a többit ő eszi meg, plusz repetázik a sajátján kívül is, biztos megvan 80 kiló, a párja is panaszkodott rá, de nem tesz semmit. A család nem mer neki szólni hogy fogja vissza magát, mert ha a gyerekek is evés közben zavarják akkor patália van hogy "hagyjatok már enni!". Imádja a sok hülyeséget olvasni az interneten amikor csak teheti (de tényleg marhaságok), ehelyett simán nézhetne torna dvd-t. Szóval se nem dolgozik, se nem tesz magáért, és még hülye kifogásokat is gyárt hozzá, nem értem hogy akkor miért panaszkodik. 3 embert tart el párja évek óta, még munkát is szerzett volna neki, nem csoda hogy elszabadulnak az indulatok.

2017. máj. 24. 09:57
1 2 3 4 5
 31/48 A kérdező kommentje:
Látom nem fogtátok fel a lényegét hogy a férje sem tud rá hatni, őt is nagyon zavarja, a gyereknek k.o. volt, orvoshoz jártak sokáig. Nem igaz hogy egy anyai ösztönnel rendelkező személy nem tesz ez ellen semmit. Ha kéne én tűzbe mennék a gyerekemért, de akit ez nem érdekel az minek vállal több gyereket ráadásul. Nem tudom ti mit vártok az élettől, ne adjon tanácsot senki, mégis van fiókotok és ide pakoljátok ki az elkeseredett kérdéseiteket. Ha valaki nem úgy neveli a gyereket ahogy kell, azt VÉDJÜÜÜÜK mert hát miért is adnánk neki tanácsot, hiszen ezért van annyi lelki beteg gyerek az országban, és az orvosok szerint ez a tendencia egyre csak növekszik. De maradjatok csak meg a kis világotokban, és fikázzátok azt aki máshogy látja a dolgokat, ez megy a legjobban nektek, leszarni a környezetet, és csak Én, Én, Én. Más meg feldobhatja a pacskert vagy mehet a pszichiátriára. Érdekes nekem volt olyan ismerősöm akin csak én láttam meg hogy baj van, más lesz*ta, mert hát magyar mentalitás, nem szólunk semmit, és én húztam ki annak idején a bajból. Úgyhogy tudjátok mit? Éljetek csak így, írjátok csak a fikázó sértegető, lekezelő válaszaitokat, mert látom kb ugyanaz a 2 ember kommentel :)
2017. máj. 24. 11:20
 32/48 jafnrétti ***** válasza:
100%

Te minek hisztizel? Mert nem az történt, amit vártál, és senki nem szidta veled kórusban az anyukát?


Értsd már meg, hogy pusztán a te (eléggé szubjektív) elmondásod alapján senki nem fogja tudni megítélni, hogy ez az anyuka mit csinál jól, vagy nem jól. Csak azt tudjuk, hogy neked nem tetszik, ahogy él. De ez meg legyen a te problémád, ne másé. Az, hogy dolgozik-e, vagy hogy hány kiló, a legbelsőbb magánügyük, neked semmi közöd hozzá.

Azt meg, hogy a gyerekekre ez milyen hatással van, nem tudom, hogy te honnan tudod megítélni, ha évente egyszer látod őket.

2017. máj. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 A kérdező kommentje:
te elolvastad egyáltlán a válaszokat? Már ne is haragudjatok, de igen visszaszólok ha ilyen lekezelően szólnak hozzám. :)
2017. máj. 24. 11:40
 34/48 anonim ***** válasza:
88%

"Éljetek csak így, írjátok csak a fikázó sértegető, lekezelő válaszaitokat, mert látom kb ugyanaz a 2 ember kommentel"


Itt te kezdtél el sértegetni egy nőt, mégpedig úgy, hogy nem tud válaszolni a sértésekre.

A két kommentelő pedig legalább 10, ha a %-okat és kiírt neveket nézem.


Igen, így szeretnék élni továbbra is, nem fogok egy ismeretlen személyt senki kedvéért szidni.

Remélem, szép napod lesz. :)

2017. máj. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
100%
Te nem fogtad fel a lényeget. Ha egy pasi ilyen töketlen és meg lehet vele csinálni, megérdemli, ennyi.
2017. máj. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy te normális vagy?

Ezeket a vádakat sikerült felhoznod:

- Nem dolgozik (Valószínűleg joggal mert külföldön a gyerekek felügyelete többe kerülne mint amennyit meg tudna keresni)

- Szerinted sokat eszik

- Szerinted hülyeségeket néz a tévében

- Szerinted tornáznia kellene

- Vannak vitáik a férjével

- Csúnyán beszél


Szerinted a felsoroltak miatt a gyerekek már idegbetegek és pszichiátrián fognak kikötni és amúgy is kötelet az ilyen anyának és amúgy is rohadjon meg a társadalom, hogy nem ad a rászorulóknak tanácsot.

2017. máj. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
84%

Te nagyon belelovalltad magadat ebbe. Agyverzest ne kapjal hogy a no es a csaladja igy el....

Megoldjak. Ha nem, az sem lesz megoldas hogy Te itt vered magad a neten es velemenyt kersz roluk. Attol az o eletuk meg ugyanolyan marad. Te meg torodhetsz a sajatoddal. Mellesleg Te sem dolgozol hogy itt rohadsz a neten??

2017. máj. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
88%
Te bele vagy esve a pasiba es ezert vagy ilyen hiszterika a novel szemben?
2017. máj. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
23%

Most már engem is érdekel, ki lehet.

De szerintem egy jóindulatú anyós. ;)

2017. máj. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:
52%
Ennyiből nem lehet normálisan tanácsot adni. De lehet a barátnőd mondjuk depressziós? Én akkor voltam olyan, hogy nagyon nehezen mozdultam ki a lakásból. Ha ez így van akkor segítség kell neki nem támadás. Mi a férjemmel számolunk sokat, hogy ha én visszamegyeg dolgozni akkor ha a gyerekekfelügyeletére kifizetett összeg után mennyi marad és azért érdemes e dolgozni. Megéri e, hogy más vigyázz a gyerekekre. Ha nem smán megértem, hogy nem akar visszamenni, mert a gyerekeknek az anyjára van szüksége és nem egy idegenre.A torna részez. Ez fejben dől el amikor az egyén rájönn, hogy így nem tartható az adott állapott. De ha depressziós akkor a lelkét kell előbb rendbe tenni.
2017. máj. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!