Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rosszul gondoltam hogy a...

Rosszul gondoltam hogy a legjobb barátnőm részese akar lenni az életünknek?

Figyelt kérdés

26éves vagyok, legjobb barátnőm 25.

Nekem 5 hónapos a picikém, ő viszont most várandós. 7.hónapban van. Lánya lesz neki is.

Mindennap ráírok, elmondom mi történt velünk, küldöm manómról a sok képet, ő meg semmit sem mond rá.eleinte mondta hogy aranyos és cuki, de már egy ideje terel, rákérdez hogy mi újság mit csinálok, mit főzök de ennyiben kimerül a felénk intézett beszélgetés.

Van hogy kioszt, mert én túl aggódok szerinte dolgokat például a gyerek nem lehet front érzékeny, a hasfájását szerinte én rontom el mert nem mindent ehetek, illetve szerinte 3 hónaposan nem jöhet a foga. Pedig ezek így vannak, de mindegy. Dicsekedtem hogy egész délelőtt hordozóba volt a lányom és legalább birni fogja mostmár, mert eddig utálta, szerinte nem egészséges, de ezt olyan bántóan adta a tudomásomra mintha én rosszat akarnék a gyerekemnek.


2017. jún. 23. 17:20
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőmmel egyidősek vagyunk. Tavaly novemberben jelentette be nekem, hogy terhes, de nehezen mondta el, mivel tudta, hogy régóta próbálkozunk. Kb. 1 hónap múlva kiderült, hogy én is terhes vagyok, de elvetéltem. Azóta újból teherbe estem. Ő májusban szült, én novemberben fogok. Ha írunk egymásnak, mindegyikünk megkérdezi a másikat, hogy van, de másról is tudunk beszélni a gyerekeken kívül. Próbáld meg!
2017. jún. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
Hát nekem ez nem az, hogy egymás életének a részesei vagytok. Inkább tukmálod rá a gyereked. Én tuti úgy lennék vele, ha látnám, hogy üzenet jött tőled, már forgatám a szemem meg sóhajtanék, hogy na ne már megint jön a saját magáról írt képes regény következő epizódja...
2017. jún. 25. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt mondom, amit a többiek. Baratnőm terhes. Küldi az UH képeket , meg minden új ruhadarabról a fotót.. Örülök a boldogságának, de amúgy sem szokásom elájulni más gyerekétől és az élet nem is csak ebből áll...
2017. jún. 26. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ez a helyzet, csak én vagyok a barátnő szerepben (és nem vagyok terhes).

A barátnőm mióta szült teljesen megőrült. Csak a babáról beszél, meg az anyaságról. Állandóan aggódik a legkisebb dolgokon is, és kikéri a véleményem. Ha bárhová hívom mindig a gyerekre hivatkozik.

Legutóbb átmentem beszélgetni és az elején meg kellett várnom míg megeteti és lefekteti az 1évest, gondoltam majd utána beszélünk. Szépen türelmesen megvártam az altatást is, majd 1 mondat után rászólt hogy most akkor maradjunk csendben nehogy felébresszük...

Most ott tartunk hogy szól ha feltesz új képet facebookra hogy lájkoljam.

2017. jún. 26. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is igaza van a többieknek, kevesebbet kéne beszélned a gyerekekről és nem naponta képet küldeni. Igazából azon kívül, hogy aranyos, szép, cuki mást nem is nagyon lehet írni, főleg ha minden nap küldesz egy csomó képet. Van egy ismerősöm és amikor terhes volt szinte naponta osztott meg képeket meg idézeteket a terhességről, anyaságról, miután megszületett a gyerek akkor meg egy rakat képet minden nap. Az ember elnézegeti, hogy cuki meg tök jó de igazából már én is nagyon untam, hogy egyebet se látok tőle csak ezt. Hát akkor még privát beszélgetést el se tudok képzelni. Próbálj meg vele úgy beszélni mint mielőtt szülővé váltatok volna. Persze attól beszélgethettek bármit a gyerekekről csak kevesebbet.
2017. jún. 26. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Van egy 25 eves baratsagom.nekem 3 gyerekem van,baratnomnek 2.egymas utan szultunk,szepen sorban :D.

En kezdtem.soha nem tukmaltam ra a gyerekeim,o sem ram az oveit.

Minden fontos momentumrol tudunk,sokszor kikerjuk egymas velemenyet a gyerekekrol.sokszor megosztjuk egymassal a problemakat.

Oda vissza segitettunk egymasnak a gyerekeknel,ha epp valamelyikunknek szar ejszakaja volt(ezt ugy ertsd,hogy egymas gyerekeit elvittuk setalni,hogy a masik addig tudjon pihenni)

De ettol fuggetlenul rengeteget beszelgetunk masrol.

Napi szenten beszelunk viberen,de nem csak a gyerekek a temak.parkapcsolat,idojaras,munka,fozes....minden.

Eljarunk kozos baratokkal szorakozni.ha atmegyunk egymashoz is par szot ejtunk a gyerekekrol,aztan temat valtunk.

Vannak mas baratnoim is,es van koztuk olyan is,mint te,kerdezo.folyton a gyereket meseli,minden kakis pelusrol kepet kuld kb.a tocom teli van vele.mar sokszor el sem olvasom.ahogy meglatom,hogy o irt,mar kiraz a hideg.

De tenyleg semmirol nem lehet vele beszelni.neki meg kicsi a gyereke,4 hos.en elhiszem,hogy ujdonsag meg minden.de akkor is.teljesen meghulyult miota szult.

Eleinte probaltam finoman elmondani neki,probaltam mas temat felhozni,de mintha nem is erdekelte volna.

En megertem a baratnod.idegesito folyton a masik gyerekerol beszelni,folyton dicserni,mintha kotelezo lenne.ha meg nem ert egyet valamiben hat szive joga.nem kell ezen megsertodni.egy baratsag nem attoo baratsag,hogy mindent helyeslunk amit a masik tesz.egy igazi barattol elfogadjuk a kritikat is,es el is varjuk,hogy elmondja ha epp hulyesegre keszulunk,vagy hulyeseget tettunk.

Probalj meg masrol is beszelgetni vele.pl rola,elso korben.kerdezd meg,hogy van,hogy viseli.aztan beszeljetek normalis dolgokrol.

Mindek kuldesz tonnaszam kepeket a gyerekederol?o is kuld a pocakjarol?

2017. jún. 26. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem ismételném a többieket, egyetértek velük, már csak arra lennék kíváncsi, hogy a hozzászólasok után neked mi a véleményed kérdező, mert teljesen eltuntel?
2017. jún. 26. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
En el sem olvasnam mar napi szinten az uzrneteidet.. :(
2017. jún. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Teljesen normális hogy eltűnik, én se lennék erre kíváncsi már. Minek küldesz neki naponta több képet is? Tuti nem érdekli, mivel a te gyereked, nyilván azt hiszed hogy mindenki el fog ájulni tőle, de hidd el, senkit sem érdekel, főleg napi szinten nem. Esetleg próbálj meg másról is beszélni vele és a képeket ne küldözgesd neki.
2017. jún. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

"életünknek"

"felénk intézett beszélgetés"


A barátnőd nem a gyereked barátnője, nem róla akar beszélgetni, hanem rólad, nem vele, hanem veled. A te életed részese akar lenni, nem a gyerekedé.


Engem is idegesítene, ha egy ember, aki eddig ember volt és barátok voltunk, mostantól átmenne anyaüzemmódba, és dél év óta a gyereke képeivel bombázna tonnaszám, és kizárólag erről beszélne.

2017. jún. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!