Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha nehéz anyagi helyzetben...

Ha nehéz anyagi helyzetben lennétek vállalnátok babát ha mind ketten szeretnétek vagy nem?

Figyelt kérdés
2017. dec. 9. 14:50
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
54%

Ha erre várnánbk már kihalt volna az emberiség egy része és javarészt a cigányok és hasonló elmaradott fajok szaporodnának kizárólag.


Mi albérletben élünk, most várjuk a 2. babánkat.

Mivel már 37 leszek és esélyünk sincs a közeljövőben saját lakásra, így semmi értelme nem volt várni, vártunk eleget, az 1. gyerekem is 34 évesen szültem, addig vártam a csodára, aztán persze az anyagi helyzetünk nem lett jobb, sőt...

Nem utazgatunk, nincs autónk, nem járunk étterembe, nem veszünk drága ruhákat, luxuscikkeket, de nem is éhezünk, a számlák mindig ki vannak fizetve.

Te tudod mik az igényeitek, le tudtok-e mondani drága nyaralásokról, hasonlókról.


Persze én is vágyom jobb körülményekre, egy házra nagy kerttel, de ebben a rohadt országban tisztességesen előrejutni nagyon nehéz, sajnos rossz szakmát választottam, ha találnék is munkát, nem keresnék vele sokat.Viszont ha nem szültem volna gyereket, azt nagyon bántam volna életem végén.


Könnyen osztja itt az észt, hogy ne szülj aki jólétben él, neten mindenki okos, gazdag, ne hallgass az itteni tanácsokra, rám sem.

Tedd azt amit a szívedben helyesnek érzel.

2017. dec. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
53%

hát, nem.

Mi mostanra nagyon jó keresünk és 3 gyerekünk van, de amikor nem keretünk jól, nekem még a diplomám és a minimálbér volt csak, tapasztalat, biztos munkahely sehol + az egész hátteret bizonytalannak éreztem, lakásunk sem volt, akkor mi leküzdöttük. Illetve inkább a párom, neki egyszerűbb volt reálisan gondolkozni és nagyon igaza volt.

2017. dec. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
80%

Ha te magad is azt írod " nehéz anyagi helyzetben" vagytok akkor inkább ne.

Majd ha " normális anyagi körülmény" lesz... Ez kinem mit jelent. Albérletben is lehet normálisan gyereket nevelni, meg saját házban is nyomorogni.

Minden jót kívánok! Döntsetek helyesen ! :)

2017. dec. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
44%

Mi az elsőt akkor vállaltuk, amikor úgy láttuk hármunknak elég amink van és a lakás is (35 nm, másfél szoba), a tesót is akkor amikor 4 emberre biztosnak éreztük a talajt és elég nagynak a lakást (70 nm, 2 + 2 fél szoba). Így 7 év lett köztük de amúgy is legalább 4-5 évet akartunk.


Sźoval ne vállaljátok a következőt, ha nem tudtok nekik egy jó színvonalat megadni. Fel lehet nőni persze körözöttes kenyéren is turkálós ruhákban meg úgy hogy Karácsonyra azt kapja hogy elmehet végre moziba a barátaival, de azért valljuk be ez nem minőségi élet.

2017. dec. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
53%
18 hónapos a gyereked...hova rohantok? Nem kell kétévente szülni, hiába csábítóbb, mint a munka. Dolgozz és ha kicsit összeszedtétek magatokat, biztosabb alap lesz a tesóhoz!
2017. dec. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
65%

11 te nagyon el vagy tévedve. Itt senki sem írta hogy gazdag.... én is csak annyit írtam h van lakásunk. Jah másfél szoba..baromira kevés lenne 2 gyereknek. Autónk nincs, utazni, nyaralni nem szoktunk msrt nincs miből. Kettőnk keresete 250eft. Jah, számla ki van fizetve, nem éhezünk...de most kéne szemüveget csinaltatnom és baromira nek fogok tudni, mert megvettem a gyereknek a téli bakit, csizmàt,magamnak egy kabàtot...megint tolódik a szemüveg...már egy fél éve. Első gyereket lehet bevallálnám,mert "mindenki" vágyik egy gyerekre. De hiába van saját lakàs,hogy vállalhatnánk még egy gyereket, ha magunknak sem tudjuk megteremteni ami kell azonnal? Mert oké kaja, gyógyszer, melegvíz, fűtés van...de 5* elgondolkoztam h mennyiêrt vehetek a gyereknek ajándékot karácsonyra, szemüvegem halasztódik megint...mi lenne ha lenne egy tartós betegsége? Még csak megtakarítást sem tudunk létrehozni ennyiből...ez is majd...

Jah, majd szülök én is mégegyet, hogy nehogy már a c.ok tudnak, nekem meg mint fehérnek ne legyen, mert elfogy a magyar....jah....nagy logika


Egyébként nem a saját kecó a lényeg, hanem a biztos anyagi jövedelem és megtakarítás, ha valami gond van.

2017. dec. 9. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
23%

16-os, azért az szomorú, ha 250 ezerből nem jöttök ki saját lakásban, valószínű, túl nagyok az igényeitek.

Mi albérletben élünk havi 200 ezerből hárman és kösz, megvagyunk.

2017. dec. 9. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
69%

"Mi albérletben élünk havi 200 ezerből hárman és kösz, megvagyunk"


Na ez az amit nem hiszek, hogy JÓL megvagytok. Max ha putrit bérelsz Mucsaröcsögén, de sima megyeszékhelyen is minimum 60+rezsi (=80-100) maga az albérlet, feltéve hogy legalább 3 éve ugyanazt bérlitek. Idén ugyanilyet már csak 100 +rezsiért (120-140) találhatsz (1,5-es panel) és akkor még nem ettetek, nem vettél téli cipőt...

2017. dec. 10. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
53%
17 ha Te ebből jól megvagy, baromi igénytelen lehetsz, mint egy kaktusz kb. Néha kap egy kis vizet és kész meg éri a fény azt' jó van. De azért ne ezt az "életet" vegyük már alapul.......2007-ben éltem ennyiből és már akkor is kevés volt.
2017. dec. 10. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
56%

17, hol éltek meg hárman ennyiből albérletben? Komolyan kérdezem. Mert pl. Pesten 90 alatt már nehezen kapsz albérletet, a mi kerületünkben 90-ért vannak a 35 nm-es másfél szobások.


Na meg egy gyereknek azért ha nagyobb lesz, lesznek igényei, és nem a trópusi nyaralás, hanem edzőtábor, esetleg mozi a barátokkal, vagy egy új bakancs ami tíznél kezdődik, ha új és valóban meleg....akkor is ilyen nagyképűen mondod majd másnak hogy valamit rosszul csinál, ha a gyereked lesz az osztályban az egyetlen aki soha semmit nem engedhet meg magának?


Ha meg már kamasz és így is jól megvagytok 200-ból akkor egyszerűen kamuzol. Az albérlet mellett ennyiből enni ÉS a családnak komplett téli ruházatot venni sem lehet, nemhogy minőségi életet élni.

2017. dec. 10. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!