Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha nehéz anyagi helyzetben...

Ha nehéz anyagi helyzetben lennétek vállalnátok babát ha mind ketten szeretnétek vagy nem?

Figyelt kérdés
2017. dec. 9. 14:50
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
60%

"Fel lehet nőni persze körözöttes kenyéren is"


?! Ezt most nem értem. A körözött pont nem egy olcsó kaja. Vagy nálatok az számít olcsónak, szóval a körözött az a szint ami másnál a zsíros kenyér??

2017. dec. 10. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
55%

A kérdésre válaszolva pedig igen vállalnánk ha már úton lenne, szóval biztosan nem lenne abortusz. Ha még csak tervben lenne akkor viszont igyekeznénk, hogy jobb legyen és csak utána.

Mi 7 éve voltunk együtt amikor úgy döntöttünk legyen, most már 1 éves. Addig tanulás, munka, gyűjtögetés.

2017. dec. 10. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
54%

Sok mindentől függ. Másodikat semmiképp. Inkább a meglévőt nevelném fel tisztességesen.

Ha nem lenne, akkor ezek a kérdések döntenének.

Hány évesek vagyunk?

Van-e megtakarítás?

Van-e havi 20-40 000 ft a gyerkőcre?

Van-e esély az anyagi helyzet javulására?

Mennyi lenne a csed-gyed (vagyis mennyi esik ki havonta az anya otthonléte miatt)?

Lesz-e hova visszamenni, ha gyorsan szükséges anyukának (ha apuka fizujával valami történik)?

Időben keresnék bölcsit, hogy 2 évesen beadhassam.

Nem tudom nektek mit jelent, hogy nehéz anyagi helyzet, mennyi a bevétel és ebből mennyi a fix kiadás, úgy könnyebb lenne válaszolni.

Egyébként mi egyet vállaltunk, saját lakás volt, de csak a férjem dolgozott, én egyetemre jártam, ösztöndíj volt (még nem volt diplomás gyed). Utána dolgoztam én is, rendeződtünk, és csak utána lett második. Így 6 év van köztük.

2017. dec. 10. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
80%
mennyi a bevételetek,és mennyi a kiadásotok? legalább kb írd meg,hogy válaszolni lehessen,mert az,hogy mi a "nehéz helyzet" az relatív!
2017. dec. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
70%
17# takarodjál már....anyuciék támogatnak v mi a tököm? Ne meséld már be nekem, hogy jól megvagytok ennyi pénzből....Pesten 90 e alatt nem találsz albérletet ahol kényelmesen el lehet férni egy gyerekkel. (Ja mondjuk persze alhat veletek egy szobában még kamasz korában is de azt nem mondanám túl egészségesnek...)plusz rezsi, 20 e ért bérlet apának, anyának.. Persze meg lehet oldani ha muszáj, lehet zsíros kenyeret enni minden este de ne mond már, hogy ez normális.
2017. dec. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
62%

21, ne játszd a hülyét, tudod hogy értettem. Ez olyan mondás, mint az "ezer éve nem láttalak". Arra sem hiszi egy épeszű ember hogy valóban ezer év telt el az utolsó találkozás óta.


De ha már szó szerint értelmezel mindent akkor ja, nálunk vacsira szokott lenni téliszalámi, , valódi sonka, sült bacon, zöldségek és péksütik kirakva, nutellás kalács,azt tesz mindenki a szendvicsre amit akar. A kőrözöttes kenyér pedig ezeknél egy jóóóval olcsóbb dolog, túró és kész (hiszen fűszer nyilván van otthon, azt nem kell külön venni.)


De még gyengébbek kedvéért: a kőrözött igenis olcsóbb mint a legtöbb szendvics alternatíva, indulj ki abból hogy oviban és suliban heti szinten az az uzsi...magyarul olcsón lehet nagy mennyiséget csinálni. Mint egy csóró családnak ahol nyakra-f*.szra szülik a gyereket, na ott nem tudsz Pick téli szalámit vagy nutellás kalácsot adni. Ez így érthető?

2017. dec. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
48%

25-ös, a világ nem csak a büdös pestből áll!

Más városban élünk, itt az albérlet nekünk 35 ezer és bérlet sem kell hiszen kerékpárral járunk.

Le lehet szállni a magas lóról te beképzelt pesti bunkó!

Igenis képzeld, itt az ország keleti felében is élnek emberek, szegényen ugyan, de legalább van szívünk ellenben veled!

2017. dec. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
50%

Amúgy ha érdekel Miskolcon élünk 58nm2-en, szerintem ez nem putri és nagyon jó ár 35 ezerért bérelni. Sajnos manapság már itt is felmentek a bérleti díjak, de mi itt élünk 6 éve és anno még olcsóbban lehetett lakást bérelni.

Imádom mikor úgy bunkóznak az emberrel, hogy nem is ismerik....paraszt társaság ez az egész gyakori :(

2017. dec. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
10%
Ja értem szóval nem tudod milyen a jó körözött. Egy gagyi körözött persze, hogy olcsóbb mint a nutellas péksüti.
2017. dec. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
32%
27, az ország keleti felében élünk, bár nem a büdös Miskolcon, de itt putrit se kapsz 35-ért.
2017. dec. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!