Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bevállalnál egy babát 27...

Bevállalnál egy babát 27 évesen egy 5 éves kapcsolatban levelező egyetemi képzés mellett?

Figyelt kérdés
Férjemmel mindketten dolgozunk, én mellette a második diplomámat csinálom, levelezőn. A baba születése után dolgoznom nem kéne, az anyagiak megoldottak, van egy közös a lakásunk. Tulajdonképpen minden adott, és nagyon szeretnénk már babát. Viszont az egyetemet, amiből még 3 év van be szeretném fejezni, levelezőn.

2017. dec. 19. 13:55
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
44%
két pici lány mellett csinálom a bge pszk-t, most fogok államvizsgázni. sima ügy :-)
2017. dec. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
27%
Eselytelennek latom. 1.5 eves a gyerek es nem birtam azt a tanfolyamot elkezdeni se amit akartam. Alvashiany mellett lehetetlen tanulni.
2017. dec. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
22%
Ha van segítséged akkor mindenképpen vállanám. A vizsgaidőszak azért húzós tud lenne, abban a másfél hónapban mindeképpen szükséged lesz segítségre. Azt, hogy valaki állandóan éjszakázik, (értsd. hajnalban vagy éjszaka tanul) kicsi gyerek mellett az nem tudom elképzelni, pár alkalommal persze, de egész vizsgaidőszakot így végigcsinálni, külső segítség nélkül szerintem esélytelen.
2017. dec. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
29%

Pont így vagyok én is, szintén 27 évesen. Nekem első diploma lenne és még egy év van hátra de már fél éve próbálkozunk. Ha összejön és nem tudok a szülésig lediplomázni akkor egy félévet passziváltatok.

Egyébként dolgozom, párom is, lakásunk és kocsink is van. Szóval anyagi oldalon semmi probléma nem lenne. Én is évek óta dolgozom, jó keresettel, párom is. Már 8 éve vagyunk együtt :)


Csak a suli nem lehet akadály!

2017. dec. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
75%

Ez sok mindentől függ. Van-e segítség a férjeden kívül is, milyen szakra jársz, milyen lesz a gyerek alvása , te milyen tipus vagy.

Nekem pl.tuti nem ment volna, de volt évfolyamtársam, aki így csinàlta és sikerrel járt.

2017. dec. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
37%

Persze, simán.

Jesszus, miért lenne már ez lehetetlen? A lányom két hetes kora óta dolgozom itthonról, szellemi munka, alvásidőben és este, fektetés után. Nem jár bölcsibe, nem passzolom le (igény szerint szoptattam, nem is lehetett volna sokáig), nem tőle veszem el az időt. Ez úgy néz ki, hogy délután van kb. 2 órám, este meg 9-től éjfélig, 1-ig tudok haladni (most már, mert a 2,5 éves gyerek már nem kel óránként, de olyan is volt, akkor nehezebben haladtam, de csináltam). Nem minden egyes nap, heti 4x átlagosan. Ki lehet bírni, csak akarni kell. Én másfél évig csináltam ezt, azóta kicsit könnyebb, mert onnantól már nem szopott annyit, így heti 1 napra az apjára tudtam hagyni, és be tudok menni dolgozni, azzal kb. két estét kiváltok.


Szóval ennyi erővel persze, tanulni is lehet, több időt az se igényel ennél. Igazából az a kérdés, mennyire tudsz magadon erőt venni, és mennyire vagy céltudatos. De ha belegondolsz, sokan tanulnak a gyed/gyes alatt, ők is megoldják. Akaraterő kérdése.

2017. dec. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
32%
Aha,mondjuk ha egesz nap szoptatsz az kiraly, de van akinek nagyobb haza/lakasa van es szabadidejeben takarit es foz meg bevasarol. Extra szabadidejeben pedig az udvart/kertet gondozza.Kocsi nelkul meg barhova mentek tomegkozlekedessel, az fel nap es utana kb meghalni van erod. Illetve akik szules utan testileg v lelkileg nehezen epulnek fel, azok se fognak tudni tanulni. De remeljuk nalad jobbak a korulmenyek es neked sikerulni fog.
2017. dec. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
31%
Ki mondta, hogy egész nap ültem és szoptattam? Ugyanúgy főztem és boltba is jártam, sőt, a gyerekkel sétálni is, meg a lakás sem volt gusztustalan, ki volt takarítva. Egyébként iszsz babával pont nehezebb, mert nem 3-4 óránként eszik, mint a tápszeresek, és lepasszolni se tudod. Ahogy írtam, sokszor dolgoztam éjjel, amikor aludt a gyerek is, meg a férjem is. Nyilván nem akkor takarít meg főz az ember...
2017. dec. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
59%

En 18 evesen szultem az elsot,20 evesen a masodikat.az elso mellett fejeztem be a sulit,aztan ketto mellett szakmat es nyelvet tanultam.

Most vagyok 28,itthon a 3.al.na mellette semmi erom nem lenne tanulni.extra rossz alvo,hisztis,nyugos.mellette a hazimunka is iszonyat nehezen megy ha rossz napja van.

Gyerekfuggo.a nagyok jol aludtak,jol elvoltak fel orakat magukban,aztan ahogy nottek egyre konnyebb volt.most meg mindig alig alszom,pedig a pici is mar 21 hos.

Sok sikert,es nyugodt babut nektek 😊

2017. dec. 20. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
0%

Szia!


Ilyen kondíciók mellett én vállalnék babát. Főleg, hogy pont most vagy abban a korban, amikor könnyen teherbe eshetsz, és nem nagymamakorban kéne járnod egy tinédzser gyerek után. Hát ha még esetleg szeretnél idővel kistesót is...akkor pláne nem érdemes sokáig várni. Ha otthon vagy a babával, a levelezőt is tisztességgel tudod csinálni szerintem.

2017. dec. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!