Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Képesek lennétek eltartani a...

Képesek lennétek eltartani a babátokat, gyereketeket egyedül?

Figyelt kérdés
A vőlegényemmel együtt vagyunk 3 éve, én 25 éves vagyok, ő 26. Szeptemberben lesz az esküvőnk és ő utána már szeretne babát... Viszont én még nem, várnék pár évet. Sosem dolgoztam még, amim van, az csak a szüleim, családom jóvoltából. Egy babával pedig eléggé kiszolgáltatott az ember és sajnos több olyan esetet láttam már, hogy a házasság tönkrement, aztán anyuka ott volt 0 megtakarítással, vagy munkahely nélkül, ahová visszamehetett volna. Én nem szeretnék ilyen helyzetbe kerülni, de a vőlegényem ezt úgy fogja fel, hogy nem bízom benne és a kapcsolatunkban.
2018. febr. 22. 17:19
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:
Nem tartom magam egyáltalán önállótlannak amúgy, mert külön élek a szüleimtől már 18 éves korom óta, egyedül intézem az életemet, a dolgaimat.
2018. febr. 22. 17:50
 12/35 anonim ***** válasza:
90%

El tudom tartani a gyerekeim. Jelenleg is ezt teszem.

Teljesen igazad van, hogy akkor vállalsz gyereket, amikor egyedül is tudod biztosítani neki legalább a legfontosabbakat. A bizalom nagyon fontos és szép dolog. De abból nem lehet egy gyereket megetetni.

A vőlegényed arra mit mond, hogy akár őt is érheti baleset? Tartós táppénz, ne adj isten halál. Akkor miből fogtok élni? Biztosítás?

Vagy ha őt elbocsájtják? 20 év hosszú idő. 3 is. Az alatt 180 fokot fordulhat veletek az élet.

Felelős döntés két bevételre gyereket vállalni. Nem bizalmi kérdés.

2018. febr. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
75%

El tudnám. És ez nagyon megnyugtatott, amikor láttam testközelből, ahogy a barátnőm betonbiztosnak gondolt kapcsolata a másfél éves gyerek mellett szétesik, ő meg azért marad benne, mert egyedül nem tudná a kisfiát meg magát eltartani :( Az én házasságommal nincs gond (kop-kop-kop), és nem is volt, de jó az a tudat, hogy bármi van, nem tudja alólam kihúzni senki a talajt, vagy éppen nem kell együtt maradnom senkivel azért, mert egyedül nem menne.

Te gondolkodsz jól. A párodnak meg mondd meg, hogy nemcsak az történhet, hogy szétmentek, elveszítheti az állását, táppénzre kényszerülhet, vagy rosszabb. Erre senki sem szeret gondolni, és nyilván ne legyen ilyen, de van, akivel sajnos megtörténik, és ilyenkor bizony meg kell állnia anyukának a lábán.

2018. febr. 22. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
16%
Bocsi, kicsit OFF, de szerintem ha esküvő előtt már a váláson gondolkozol, akkor inkább várjatok még.
2018. febr. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
100%

Hát én a helyedben így tennék:


Megértetném a férjemmel, hogy engedjen dolgozni legalább 1 évet - hisz így lesz támogatásotok, lesz plusz pénz is a baba mellett (CSED, GYED, GYES). Ha van bőven pénzetek, akkor ezt félre is tudjátok tenni megtakarításba ha kell.


Erre hivatkozva te tudnál dolgozni és lenne egy munkahelyed, ahova vissza is tudnál menni a babázás után. Az sem hátrány... :D Nem akkor kellene keresned első munkát.. Főleg hogy kisgyerek mellett nem túl engedékenyek a munkavállalót kutató vezetők. Sőt, hátránnyal indulsz.


Erre támaszkodj és ezt mondd el a párodnak is.

2018. febr. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
75%
Mi is annak idején úgy vállaltunk gyereket, hogy volt megtakarított pénzünk. Egyébként 30 éves anyuka vagyok, ha netán elválnánk a férjemmel, képes lennék egyedül is eltartani, van munkahelyem, itteni viszonylatokban mondhatom, hogy nem is keresek rosszul, illetve van megtakarításunk is. Viszont a semmire én se vállalnék, meg nem is tettem. Azért 2-3 évet érdemes dolgoznom. Már az ellátások miatt is, amit baba után kapsz.
2018. febr. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, érdemes dolgoznod. Elírtam.:)
2018. febr. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
100%
Ha más nem, a plusz pénz biztos jól jön. És magadért is jól jön a munkatapasztalat, az önbecsülésért, kíváncsiságért, próbatételért. Meg én is ismerek sajnos olyan példát, ahol apuka fiatalon és hirtelen meghalt, anyuka meg még csak egy év múlva kezdett volna életében először dolgozni a második gyerek után. És talán vagy főleg azért is, mert ezek szerint nem vagy még totál elvakulva a gyerektémától :)
2018. febr. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
29%

9: egyetértek. Nekem van ugyan több szakmám, de tapasztalatom egyikben sincs, titkárnőként mentem el szülni 120 ezres keresettel (egzisztencia van a párom révén, tehát ha elválnánk tudnék venni egy lakást) de valószínű minimális lenne a fizetésem, azonban ahogy a 9-es írja, erre találták ki a gyerektartást, hogy ne a nőre háruljon ilyenkor a gyereknevelés és a családfentartás egyszerre.

Amíg a gyerek betölti a 2 évet, egyrészt gyed jár, ami majdnem annyi mint egy fizu (legalábbis esetemben, nyilván aki gyed maxos az szív..), ehhez jön a családi pótlék, ami ráadásul emelt 2-3 ezerrel ha egyedül neveled őket...ez így nem sok de kitesz egy fizetést, és még ehhez jön a gyerektartás. Ha a gyerek oviba megy, akkor takarítani kezdenék vagy baby szitterkedni, vagy bármit, ha nem találnék állást, ezek rugalmasan oszthatók be, sok anyuka vállal ilyesmit a környéken, mindenki ismeri és szereti őket, nem esik le a gyűrű az ujjukról, sok akkor is csinálja ha megvan a férje és az dolgozik, mert ez egy egyszerű és kényelmes pénzkereseti lehetőség azoknak, akik nem találnak munkát vagy olyan munkaidőben találnának csak ami nem egyeztethető össze az ovi végével mármint hogy oda érjen a gyerekért, stb

2018. febr. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
46%
ja és igen, 1 évet mindenképp dolgozz, különben lesheted a csedet, gyedet. anélkül is meglehet lenni csak butaság azon az egy éven már semmi nem múlik....ha meg már az első két évet se élné túl a házasság tényleg nem értem min gondolkoztok :)
2018. febr. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!