Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Képesek lennétek eltartani a...

Képesek lennétek eltartani a babátokat, gyereketeket egyedül?

Figyelt kérdés
A vőlegényemmel együtt vagyunk 3 éve, én 25 éves vagyok, ő 26. Szeptemberben lesz az esküvőnk és ő utána már szeretne babát... Viszont én még nem, várnék pár évet. Sosem dolgoztam még, amim van, az csak a szüleim, családom jóvoltából. Egy babával pedig eléggé kiszolgáltatott az ember és sajnos több olyan esetet láttam már, hogy a házasság tönkrement, aztán anyuka ott volt 0 megtakarítással, vagy munkahely nélkül, ahová visszamehetett volna. Én nem szeretnék ilyen helyzetbe kerülni, de a vőlegényem ezt úgy fogja fel, hogy nem bízom benne és a kapcsolatunkban.
2018. febr. 22. 17:19
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
30%
Utolsó még egy nő aki a pasi fizetésére alapozva szül:-D Nem érzitek gáznak magatokat?
2018. febr. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 A kérdező kommentje:

Nem szeretnék válni, de sosem tudni, hogy mit hoz a jövő.

Pár példa a közeli környezetemből:

A nagynéném érettségi után szült egy gyereket, később még hármat. Pár éve a férjével megromlott a házasságuk, a pasi folyamatosan megcsalja, megalázza. Mindenki kérdezi, hogy miért nem válik el tőle. A válasz: azért, mert mégis hova menne négy gyerekkel, bármiféle munkatapasztalat és végzettség nélkül.

A másik példa a szüleim egyik barátja. A feleségével még kamaszként jöttek össze, hamar jöttek a gyerekek. 20+ év házasság és 5 gyerek után a férj "szerelmes lett" egy fiatal lányba, egy héten belül elköltözött és elvitte az összes cuccát. A feleség világéletében htb volt, és gyereket nevelt. Most képtelen kifizetni még a rezsit is, ezért visszaköltözött a szüleihez a gyerekekkel, vidékre és megy a pereskedés azért, hogy a pasi legalább gyerektartást fizessen... Pedig normális család voltak, tipikus "álompár", imádták a gyerekeiket is.

Ráadásul valljuk be, hogy nem igazán szoktak akkora gyerektartást megítélni, ami tényleg fedezné a szükségletek felét.


De olyan is előfordult már a környezetemben, hogy nem elváltak, hanem az anyukának baleset, haláleset miatt kellett teljesen magára számítania. Olyankor kitől szedi be a szükséges pénzt?

2018. febr. 22. 18:58
 23/35 anonim ***** válasza:
100%
Igen, bár sokkal könnyebb úgy, hogy ketten keresünk. Én sem vállaltam volna úgy, hogy nincs csedem, gyedem, munkahelyem, ahova visszamehetek. Nem csak arra kell alapozni, hogy eltart a párod, mert jöhetnek váratlan események: baleset, betegség, munkanélküliség stb. Nálunk pl. pont az első gyerek születésekor szűnt meg a párom munkahelye, 3 hónapig a tgyásból éltünk, mert addig tartott új munkát találnia (mérnökként). A megtakarításokból is feléltünk egy keveset, pedig semmi tragédia nem történt csak egy munkahelyváltás.
2018. febr. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
57%
Én simán, viszont hasonlóan hozzád én sem bíztam volna rá a sorsom senkire ezelőtt 3 évvel. Nem vágtam volna bele a családalapításba csak úgy a semmire, minimum 1 év jól fizető munkaviszony nélkül
2018. febr. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
89%

így is anyádék tartanak el, max ha elválsz, akkor megint ők fognak.

mi a probléma?

2018. febr. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 A kérdező kommentje:
Nem az az életcélom, hogy még 35 éves koromban is ők utalják a számlámra a pénzt, vagy a gyerekeimet is ők támogassák. Kár, ha ez valakinek nem esik le.
2018. febr. 22. 19:36
 27/35 anonim ***** válasza:
46%
21: én nem a pasim anyagi helyzetére alapozok, hanem a család egységére! amikor gyereket vállaltam, 100%ban biztos voltam benne hogy vele szeretném leélni az életem! Ez azóta is változatlan. Erre a bizonyosságra vállaltam gyereket. Nem pedig az anyagi helyzetére. Nem, nem érzem magam gáznak, mivel akkor is szültem volna neki ha egy fillérje sincs (nulláról indultunk, egy 8. kerületi albérletben jöttünk össze, kis diákként, ő akkor takarított diákmunkásként, én meg gimis voltam, 12 éve éltünk együtt mikor összeházasodtunk, most 4 éves a nagyobb gyerekünk) és mellette voltam akkor is, mikor úszott az adósságokban, és depresszióval küzdve dolgozni sem tudott. Részben nekem köszönheti hogy abból kilábalt. És én már akkor is azt mondtam hogy jöhetne a gyerek...így ítélkezz.
2018. febr. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
43%

eddig megfelelt, hogy ők tartanak el, akkor mi a probléma?

gondolom esküvőt is kifizetik, akkor már nem mindegy?

2018. febr. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 A kérdező kommentje:
77%-os, nagyon nem érted.
2018. febr. 22. 19:43
 30/35 anonim ***** válasza:
21%
és ha újdonság lenne számodra, kedves 21-es, elmondom, hogy a gyerekvállalás CSALÁDalapítás, tehát mint olyan PÁROS tevékenység, ebből adódóan az nem meglepő, ha az ember nem arra tervez, hogy egyedül hogyan tartsa el a gyerekét...jó esetben nem úgy futunk neki a dolognak, hogy mi lesz ha elválunk...vagy leglaábbis nem így kellene lennie, és nem lenne ennyi válás. Nálunk nem volt téma ki mennyit visz a házasságba, mivel nincs olyan opció hogy nem együtt fejezzük be..
2018. febr. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!