Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Képesek lennétek eltartani a...

Képesek lennétek eltartani a babátokat, gyereketeket egyedül?

Figyelt kérdés
A vőlegényemmel együtt vagyunk 3 éve, én 25 éves vagyok, ő 26. Szeptemberben lesz az esküvőnk és ő utána már szeretne babát... Viszont én még nem, várnék pár évet. Sosem dolgoztam még, amim van, az csak a szüleim, családom jóvoltából. Egy babával pedig eléggé kiszolgáltatott az ember és sajnos több olyan esetet láttam már, hogy a házasság tönkrement, aztán anyuka ott volt 0 megtakarítással, vagy munkahely nélkül, ahová visszamehetett volna. Én nem szeretnék ilyen helyzetbe kerülni, de a vőlegényem ezt úgy fogja fel, hogy nem bízom benne és a kapcsolatunkban.
2018. febr. 22. 17:19
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
57%
Kössetek házassági vagyonjogi szerződést. Ebbe bele lehet akár azt is foglalni, hogy egyenlő arányú közös vagyon legyen a munkaviszonyából származó jövedelem is ill. hogy kinek mi jár válás esetén. Az új Ptk. szerint már nem is kell hozzá közjegyző, csak egy harmadik független tanú. Olvass utána...
2018. febr. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
24 vagyok, most szültem. Előtte két évet dolgoztam fő állásban, de sokat diák munkáltató is.
2018. febr. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
Bocsi, elküldte mielőtt befejezte volna. Szóval már volt munka tapasztalatom, sőt, némi spórolt pénzem is, kapom a csedet (nem is a minimumot), ráadásul lenne hova mennem, ha probléma adódna. Mégis úgy gondolom, hogy ha komolyan azon aggódtam volna, hogy tudnék e a gyerekről egyedül is gondoskodni, akkor nem vállaltam volna be, mert igazából még ez is csak nagyon a legalja súrolja annak, amire szükség van. Ketten persze sokkal egyszerűbb.
2018. febr. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
100%

Felmerült bennem, hogy hány férfi tudná eltartani egyedül a gyerekeit?

Mert mindig a nő van lenézve, de egy pasi se biztos, hogy 1 fizetésből kijönne.

Valaki már írta, a gyerekvállalás közös dolog.

2018. febr. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
26%

24 évesen szültem,és ledolgoztam a két évet előtte.Igaz míg otthon voltam a picivel tanultam,hogy jobb esélyeim legyenek gyes után.Jól gondolkodsz.

És igen,el tudnám.

2018. febr. 23. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!