Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Párom meg van sértődve,...

Párom meg van sértődve, amiért anyukám segítene az első 1-2 hétben az újszülött körül?!

Figyelt kérdés

Anyukám tervezte, hogyha megszületik a kisbabánk, akkor ki fog venni 1-2 hét szabit, reggel átjön és délután elmegy, hogy segítsen nekünk otthon. Igazából nekem ez természetes volt, nagyon jó a viszonyunk, és örülök, hogy megmutatja mit is kell kezdeni egy újszülöttel, arról nem is beszélve, hogy besegítene a háztartásban. Ezen a párom totál kiakadt tegnap, tajtékzott, hogy mennyire gáz, hogy hárman (négyen) leszünk otthon, és hogy mindenki ki fogja őt nevetni. (Pedig egyébként ők is jóban vannak.)

Nekem ez nagyon rosszul esik, nem is tudom hogyan reagáljak a helyzetre, hiszen anyukám csak segíteni szeretne, nem arról van szó, hogy odaköltözne egy hétre, főleg nem egy életre....

Fogalmam sincs hogyan oldjam meg most ezt a problémát, nem szeretném megbántani egyikőjüket sem.

Mi a véleményetek, mit csinálhatnék?

(A bunkó hozzászólók kíméljenek!)



2018. máj. 8. 07:23
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
92%

Anyukad nem kerdezett meg, csak szolt, tehat reagalni erre nem sok eselyt hagyott. Nyugodtan megmondhatod neki, hogy koszonod szepen, nagyon kedves tole, de mondja vissza a szabadsagat, boven eleg, ha munka utan beugrik, mert a ferjed is szabadsagot vesz ki, es nagyon bantana, ha nem lehetnetek harmasban, es nem intezhetne o a dolgokat, amikben segitenie kell majd, hiszen ezert lesz o is ott melletted, de hogy azonnal szolsz neki, ha megis tobb segitsegre van szukseged.


Abbol, hogy anyukad meg sem kerdezett egyebkent en arra kovetkeztetek, hogy jobban jarsz, ha mielobb lemondod, es o megerti, hogy ti lesztek a gyerek szulei, o csak a nagyszulo. Sajat tapasztalatom, hogy nagyon nehez meghallani a belso hangot es rahangolodni a gyermekre, ha mas rokonok jelen vannak, foleg ilyen hosszu ideig, legyen a kapcsolat barmilyen jo is. Nekem is nagyon jo a kapcsolatom anyukammal, es rengeteget segitett, mikor itt volt a szulesz utan par nappal egy hetig, majd anyosom valtotta. Fekudnom kellett, nem ulhettem fel, mert csunya odemas lett a gatsebem, aztan vadhus nott ra... A szoptatas is szenvedes volt. Menni is alig tudtam. Ferjemmel ugy terveztuk, hogy csak a 3. heten vesz ki szabadsagot, hiszen elotte lesz segitsegem. Hat ahogy elmentek, hirtelen jobban lettem, el kezdtem tudni vegre figyelni a gyerekemre, es bar feltemtole, de nagyon jo volt harmasban lenni, rohamosan gyogyulni kezdtem. Pedig nagyon jo a kapcsolatom anyosommal is, lanyakent szeret szinte, es o is es anyu is csak segiteni probalt. De egyszeruen nem volt ez igy jo nekunk. Friss anyakent te is keresgeled majd a hataraidat, hogy mi az, ami neked segit, es a ferjed is, hogy hogyan legyen apa.


En a helyedben nagyon komolyan vennem a kereset, es nem kerdes, hogy kinek az allaspontja lenne szamomra a fontosabb. Most mar o az elsodleges csaladod, es segitseget meg szules utan is tudsz majd kerni anyukadtol, ha megis kell. Eleve lesznek dolgok, amikben nem fogtok egyeterteni a gyerekkel kapcsolatban, azokat hogy fogod kezelni, ha mar most attol felsz, hogy mit szol, ha megkered, hogy jojjon ugyan, de csak joval kevesebb ideig?

2018. máj. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
100%
Anyukádnak kell finoman megmondani (ha nem érti akkor kicsit határozottabban) hogy nagyon kedves hogy segiteni akar, èrtékelitek is de csak hármasban szeretnétek lenni az első időben, és felnőtt emberek lèvèneg tudjátok oldani, ha nem majd hivjátok. Ha ezen megsèrtődik az ő baja. Èn meg megsèrtődnèk azon hogy a megkèrdezèsem nélkül késztènyek elè allit rs közli hogy jön. A férjednek abszolút igaza van, itt nem ő a hunyó.
2018. máj. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
100%
28: nálad nem volt szabin apuka, a kérdező leírása alapján az ő párja otthon lesz, tehát simán meg tudja oldani a háztartást, nem tudom, érzed-e a különbséget... Ha nem lenne otthon apuka, akkor nyilván nem zavarná, hogy ott lesz a kedves mama is. Ha apuka nem tud segíteni, mert dolgozik, akkor persze, menjen csak a nagymama, ha akar, nem is erről beszéltem. Én az első időszakban szabin lévő apukák esetében gondolom úgy, hogy ők is felnőttek, ergo el tudják látni az otthoni teendőket a mama nélkül is. Ha meg mégsem, akkor ott komoly bajok vannak az értelmi képességekkel, illetve az önzés mértékével. Egyébként normális apuka nem "segít" az anyukának, hanem kiveszi a részét a KÖZÖS baba ellátásából, amikor épp otthon van, és tudja. Normális apukának ez igénye is, nem csak feladat meg elvárás.
2018. máj. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
100%
Egyebkent programcsaszar lesz, hogy mar most kivette anyukad a szabit?
2018. máj. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
87%

Ez renegeteg, és párod hlyében én is ki lennék akadva, hogy egy percem nem lenne a családommal, mert anyós ott lebzselne.


Felejtős, jöjjön akkor anyud, mikor TÉNYLEG segíteni kéne, az pár óra naponta-kétnaponta.

De ne költöztesd be.

2018. máj. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 A kérdező kommentje:
Nem császár lesz, csak tudja tologatni a szabiját még, de bent a munkahelyen szólt már, hogy tudják. Igazából rájöttem, hogy párom attól fél, hogy anyukám majd a nyakunkon fog lógni, és kvázi "kisajátítja" a gyermekünket, és így ő háttérbe szorul. Nem a legjobb a párom kommunikációja, tehát közölhette volna finomabban is. Megértem őt is teljesen, csak lelkiismeret furdalásom van, hogy le akarom koptatni anyut, hiszen másnak anyukája sincsen, és van, aki össze tenné a 2 kezét egy ilyen anyukáért. Nagyon patthelyzetben vagyok, úgy érzem, de beszélni fogok anyukámmal és remélem megérti majd.
2018. máj. 8. 11:29
 37/41 anonim ***** válasza:
Nekünk szerencsés időben született a lányunk, mivel éppen téli leállás volt a férjem cégénél, és mikor kezdtek akkor még az 5 napot is ki tudta venni (egyébként egyben nem vehetett volna ki ennyi időt), így itthon volt velünk 2 hetet, de ennek ellenére nekünk nagyon jó volt hogy anyukám jött és segített. Nem csak mert hozott ebédet így legalább nekünk azzal nem kellett foglalkoznunk, hanem mert nekem a császár után az ágyból kikelés is borzalmas volt, az egész éjszakás fentlét pedig azt eredményezte hogy mikor a férjem "leváltott" akkor nem elaludtam hanem konkrétan beájultam az ágyba, és így nem hárult minden a férjemre. Nem volt itt sokat, napi 1-2 órát, de nekünk kellett ennyi segítség, a másodiknál is fogom hívni. Azt nem tudom ki nevetné ki a párodat, meg azt sem értem miért nem lehet ezt felnőttek módjára megbeszélni, de én a helyedben megpróbálnék kompromisszumot kötni, azaz vagy csak napi 1-2 órára jön anyukád, vagy pedig akkor jön mikor a párod már visszament dolgozni, így ő is tud segíteni, de állandóan egymást kerülgetniük sem kell.
2018. máj. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
100%

A sráccal SEMMI baj nincs, teljesen NORMÁLIS, hogyha otthon lesz, akkor nem akar még egy embert kerülgetni, és totál háttérbe szorulni.


Válj le anyuciról, és ő is fogja fel, hogy HÁRMAN vagytok egy család, és SZÓLSZ, ha segítség kell, de ne a barátodat szapuld, hogy Ő milyen, mikor joggal van kiakadva.


Én legalábbis tuti agyvérzést kapnék, hogyha anyósom - akivel jóban vagyok - csak úgy idejönne több órára (egsz napra) "segíteni", én meg "menjek ahová akarok", mert "Úgyis itt van az anyám".


Nem azt mondom, menjen persze, majd ha a férjed már dolgozik, és kell kis pihi neked, de ne hívd már oda, mikor a barátod is otthon van, és Ő akar segíteni, megélni HÁRMASBaN a dolgokat.


Nem bunkóságból írom ezeket, csak átérzem a pasas helyzetét is.

2018. máj. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
100%

"csak lelkiismeret furdalásom van, hogy le akarom koptatni anyut, hiszen másnak anyukája sincsen, és van, aki össze tenné a 2 kezét egy ilyen anyukáért."


Van ahol meg ilyen rendes párja/férje nincsen mint neked hogy ki akarja venni a rèszét a baba körül a kezdetektől...vagy egyáltalán nincs.


Neked lenne jó megértened hogy itt ti 3-an vagytok egy család, az apuka itt nem kérdès hogy fontosabb kicsit mint az anyukád ebben a helyzetben. A nagymama tud még rengeteget segiteni. Ha kéritek ès nem ha ő kitalálja. Tök jó hogy fontos az anyukád, de itt most apuka fontosabbnak kellene hogy legyen

2018. máj. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
Ha tudja tologatni a szabit, akkor nincs gond, csak annyit kell megertenie, hogy ameddig a parod otthon van, addig max csak beugorjon, es kesobb vegye ki, amikor mar egyedul lennel amugyis a babaval. Az miert nem jo? Abbol miert lenne sertodes?
2018. máj. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!