Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Párom meg van sértődve,...

Párom meg van sértődve, amiért anyukám segítene az első 1-2 hétben az újszülött körül?!

Figyelt kérdés

Anyukám tervezte, hogyha megszületik a kisbabánk, akkor ki fog venni 1-2 hét szabit, reggel átjön és délután elmegy, hogy segítsen nekünk otthon. Igazából nekem ez természetes volt, nagyon jó a viszonyunk, és örülök, hogy megmutatja mit is kell kezdeni egy újszülöttel, arról nem is beszélve, hogy besegítene a háztartásban. Ezen a párom totál kiakadt tegnap, tajtékzott, hogy mennyire gáz, hogy hárman (négyen) leszünk otthon, és hogy mindenki ki fogja őt nevetni. (Pedig egyébként ők is jóban vannak.)

Nekem ez nagyon rosszul esik, nem is tudom hogyan reagáljak a helyzetre, hiszen anyukám csak segíteni szeretne, nem arról van szó, hogy odaköltözne egy hétre, főleg nem egy életre....

Fogalmam sincs hogyan oldjam meg most ezt a problémát, nem szeretném megbántani egyikőjüket sem.

Mi a véleményetek, mit csinálhatnék?

(A bunkó hozzászólók kíméljenek!)



2018. máj. 8. 07:23
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
96%
19: hát nem tudom, én idegbajt kaptam volna, ha 6 hétig minden nap kerülgetnem kell valakit a lakásban, vérezve, folyó tejjel, szoptatás közben stb. Oké, hogy a nagyszülők beugrottak néha kicsit, de hogy az 55. nagynéni, unokatestvér, nagymama testvére, szomszédasszony, meg mindenki járkált volna itt össze-vissza komatál címszóval, és egy perc nyugtom nem lett volna 6 héten át, tuti fejbe lőttem volna magam (vagy őket).
2018. máj. 8. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a sok-sok választ, nagyon hasznos dolgokat írtatok le.

Anyukámmal nagyon jó viszonyban vagyunk, az a baj, hogyha ezt felhoznám neki, ha nem is mutatná, de tuti, hogy nagyon megbántódna.De egyébként engem nem kérdezett arról, hogy kivegyen-e szabit, csak egyszerűen megtette és bejelentette. Engem ez egyáltalán nem is zavart, sőt...tegnapig, amíg a párom álláspontját nem hallottam. Mondjuk lehetett volna normálisabban is kommunikálni, illetve megbeszélni...nem tudom mitévő legyek, valakit ígyis-úgyis megbántok.

2018. máj. 8. 08:59
 23/41 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Amikor terhes voltam, az én anyukám is és a férjem anyja is mondta, hogy ha megszülök, akkor jönnek 2- 2 hétre. Kb 300 km- re lakunk, így az, hogy beugranak pár órára, az nem volt opció. Már a gondolattól is rosszul voltam. Szerettem volna, ha hármasban vagyunk. Egyszerűen nem tudták megérteni, hogy nem szeretném, ha jönnének. Biztos, hogy szükséged van a segítségre? Nem nézed meg először, hogy bírjátok- e? Bár én azon a véleményen vagyok, hogy amikor hazamennek, akkor ugyanúgy 3- an maradtok, akkor is fel kell találnotok magatokat.
2018. máj. 8. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
100%

És az nem működik, amit írtak páran, hogy anyud akkor jöjjön, ha a párod már dolgozik? Gondolom tudja módosítani a szabit még. Enyém is ilyen amúgy, kivette, bejelentette, aztán itt szenvedett, hogy tulképp fölöslegesen van itt. Ennek ellenére most megint ez a terve, hiába mondom neki, hogy nem kell szabit kivennie, szerinte majd meglátom, hogy kettővel már nem lesz olyan marha egyszerű (nem, persze, de az apjuk most is itthon lesz, nem leszek egyedül...).

10-es voltam

2018. máj. 8. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
39%

Sok jó ötletet írtak mások, hogy hogy lehetne megoldani és majd eldöntöd magatokat ismerve, hogy mi válna be. DE! Ha a párom egyáltalán nem hajlik a kompromisszumra és ki akarja "zárni" anyám segítségét, akkor közölném vele, hogy akkor mostantól nem mosok, nem főzök, nem takarítok stb., majd ő szépen, hiszen nekem a gyereket el kell látnom, fáj a sebem, vérzek stb. és nem vagyok hajlandó egy olyan emberért megerőltetni magam, aki inkább másoknak akar megfelelni és elutasítja a segítséget, közben meg elvárja majd, hogy ragyogjon a lakás, legyen minden nap főzve, a gyerek aludjon, hogy ne zavarjon, az asszon meg nézzen ki úgy, mint aki most lépett le a Vogue címlapjáról. Hát, bocs de nem.

Ha azt akarja, hogy a háztartás meg az ellátása rendben menjen és én, mint anya szólok, hogy segítségre van szükségem, ő meg elutasítja, akkor vessen magára. Nem lesz rendben a háztartás juszt se.

2018. máj. 8. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
84%
Amúgy miért feltételezitek sokan alapból, hogy kell a mama a háztartás ellátásához, illetve a férj majd pampog a frissen szült feleségnek, hogy nincs kaja stb? Nem gondoljátok, hogy esetleg az a terve, hogy ezekről majd ő gondoskodik, és az zavarja, hogy nem nézik ki belőle, hogy képes rá? Ti mind ilyen nyomingernek szültetek, aki nem képes ellátni otthon a háztartást?
2018. máj. 8. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
69%
Nem Olvastam el hozzászólásokat, de én úgy csinálnám, hogy az első hétben csak legyetek hárman, majd miután a férjed visszamegy dolgozni akkor jöhet anyukád. Legtöbben így szokták csinálni, addigra férjed is belátja hogy bizony szükség van a segítségre. De , hogy amint kijöttök a kórházból és anyukád odajöjjön azt tényleg nem jó ötlet. Hidd el , kell az az egy hét a hármótoknak, hogy kialakuljon a kapcsolat. Anyukád meg majd jön utána. Az enyém a negyedik hét körül jött egyébként.
2018. máj. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
28%
Utolsó! Nem nyomingereknek szültünk .. Csak példának okáért .. vasárnap délután indítottak .. hajnal fél 3 ra lett meg a kicsi .. párom bent volt velem végig... a kórházból ment 6 ra dolgozni ... délután a munkából hozzánk jött egyből .. este 10 kor értünk haza ( külföldön élünk ) .. összesen egy hosszú hétvégét volt itthon ,hogy kicsit együtt legyünk és pihenni tudjunk ..egy kicsit .. ez az első héten még müködött nem volt gond .. elkezdödött a hasfájás egyikönk sem aludt szinte semmit ... te pl honnan tudod ,hogy a kérdező gyerkőce milyen lesz ? Ha apuka kivesz 2 hét szabit de a gyerek minden este üvölt mert fáj a hasa ugyanúgy fáradt lesz .. és 100% hogy ebből adódóan csökkenni fog a segítség ha vissza megy dolgozni .. illetve ha nem is vesz ki szabit akkor majd anyuka oldja meg ? csak megjegyzem .. míg párom nem volt itthon örültem annak ,hogy amikor hazaért tudtam egy kicsit pihenni. de ő is fáradt volt és másnap szintén ment igy nem tudott annyit segíteni. . viszont mikor szabin volt gond nélkül megcsinált mindent ,hogy én 2 orával többet aludjak ..
2018. máj. 8. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
85%

Spock 60-as években írt,örökérvényű könyve azt tanàcsolja,hogy csak olyan személy legyen jelen az első időszakban,aki sem az Anyàt,sem az Apàt nem zavarja.

A màsik dolog,hogy Anyukàdnak el kell fogadnia a döntésedet.Tudod,neked első körben màr nem az Anyukàd az első szàmú csalàdod,hanem az,amit hamarosan a pàroddal fogsz kialakítani,hiszen Anya leszel.Fel kell nőnöd ehhez.Hidd el sok későbbi problémàt kerülhetsz el,ha most gesztust gyakorolsz Apuka felé.És ne feledd a gyerek közös,a hozzà kapcsolódó jogok és kötelezettségek is.

2018. máj. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
100%
Anyukád természetén is múlik a dolog. Bár az, hogy a kérdezésed nélkül vett ki szabit és alapnak tartja, hogy nálatok lesz (a beleegyezésetek nélkül) elég rossz indulásnak. Nálunk nem volt ez. Átjött a mama fürdetésre, néha átadom neki, hogy örüljön, de ennyi. A tanácsait meghallgatom, ha úgy van kipróbálom. Tesóméknál más a helyzet. Ott az első naptól, reggeltől estig ott ül a nő anyja. Két hét után kisírták, hogy aludjon is ott. Tesóm átköltözött a másik szobába. Azóta elég nagy gondok vannak a kapcsolatukban, most 2 hónapos a pici. Pedig nem elfogultságból mondom, de tesómnak nincs az a házimunka, amit ne csinálna meg, szeretett volna babázni ezerrel, de konkrétan nem hajlandóak a kezébe sem adni a babát. Tehát mindenképpen törekedj valamilyen egyensúlyra, kérdezd meg a férjed, hogyan képzelte ezt az egészet és olyan döntést hozzatok, ami nektek hármótoknak jó. Családot alapítottál, ő és a baba kell, hogy a legfontosabbak legyenek az életedben, anyuka már csak utánuk jön.
2018. máj. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!