Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Párom meg van sértődve,...

Párom meg van sértődve, amiért anyukám segítene az első 1-2 hétben az újszülött körül?!

Figyelt kérdés

Anyukám tervezte, hogyha megszületik a kisbabánk, akkor ki fog venni 1-2 hét szabit, reggel átjön és délután elmegy, hogy segítsen nekünk otthon. Igazából nekem ez természetes volt, nagyon jó a viszonyunk, és örülök, hogy megmutatja mit is kell kezdeni egy újszülöttel, arról nem is beszélve, hogy besegítene a háztartásban. Ezen a párom totál kiakadt tegnap, tajtékzott, hogy mennyire gáz, hogy hárman (négyen) leszünk otthon, és hogy mindenki ki fogja őt nevetni. (Pedig egyébként ők is jóban vannak.)

Nekem ez nagyon rosszul esik, nem is tudom hogyan reagáljak a helyzetre, hiszen anyukám csak segíteni szeretne, nem arról van szó, hogy odaköltözne egy hétre, főleg nem egy életre....

Fogalmam sincs hogyan oldjam meg most ezt a problémát, nem szeretném megbántani egyikőjüket sem.

Mi a véleményetek, mit csinálhatnék?

(A bunkó hozzászólók kíméljenek!)



2018. máj. 8. 07:23
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
49%
En ossze tettem volna a 2 kezem ha valaki segitett volna a szules utani 2 hetben de csak mert csaszarral szultem 57 orat hagytak vajudni. (Igen hihetetlen de meg a papiron is rajta van 12.09en idoelotti burokrepedes 12.11en csaszarmetszes) es parom hetente 1x jon haza 1,5napra mert pesten dolgozik mi meg onnan 120kmre lakunk. De amugy jo volt kettecsken mert aludhatott melettem nappal (en direkt kisagyba szoktattam aludni ejszakara). Amikor meg apa hazajott o segitett mindenbe pelusozni, furdetni, etetni (sajnos tapszeres). Mai napig segit parom. En azt mondom igy utolag ha kell a segitseg szolj, de jobb volt nekunk igy, mert megtanultam mikor miert sir. Mit hogyan csinaljak ami a legjobb a picinek es szoptatni is nyugodtabban tudtam amig volt tejem nem bamult senki kozben.
2018. máj. 8. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
100%
Anyukám itt lakik a szomszèd lépcsőházban mègsem járt at hozzánk. A férjem itthon volt 1-1,5 hètig mindent megoldottunk ketten, ha segitség kellett persze átjött de magától sosem ès nem is órákra. Megértem a férjedet hogy szeretne hármasban lenni veled és a babával, hiába minden jó szándék ilyenkor ha anyós ott van nagyon háttérbe szorulna és hozzá se férne a gyerekéhez. Szóval èn sem javaslom hogy ilyenkkr bárki odaköltözzön hetekre napokra hozzátok, ti hárman vagytok egy család. Ne hagyd ki ezekből az elsö időkből mert sosem jön vissza. Nincs olyan amit ne oldanátok meg első babaval sem. Ha segiteni akar anyuka, anyós, jöjjön át, vigyen/főzzön kaját, picit babázzon és menjen haza.
2018. máj. 8. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
73%

Arra gondoltál-e, hogy ha párod otthon tud maradni pár napig (öt nap 'apanap') veletek, azzal akarja kimutatni szeretetét felétek, az újszülött baba és a 'friss' anyuka iránt, hogy mindenről ő akar gondoskodni?

Neki ez fontos lehet, még akkor is, ha nem mondja ki!

2018. máj. 8. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
100%

Én megértem a parodat is. Amennyiben olyan aki tud fozni, takarítani hozza mer nyúlni a babahoz én megprobalnam hárman. Mi így csináltuk és nagyon jól működött. Az is igaz, hogy a kisfiunk evett aludt alig volt hangja. Ő az első két hétben volt otthon velink.


Azért anyukad legyen ott tartaléknak, hogy ha szükség lenne segítségre legyen kihez fordulni.

2018. máj. 8. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
94%

A Férjem itthon volt velünk kettő hétig amikor Megszületett a kisfiunk.mindent magunk csináltunk nem kellett segítség(nem ördöngösség furdetni szoptatni pelenkazni).heti kétszer háromszor meglátogattak és hoztak főtt ételt ezen kívül nem kellett mas.a Férjem csinálta a házimunkát(csak a legfontosabbakat) és Ennyi.youtubon megnéztem hogy kell furdetni stb mielött meg Megszületett volna(nagyon jó csatornát talaltam az újszülött ápolásárol).

Beszélj vele erről.szerintem az a lényeg hogy abba a kis időben jol érezzétek magától.biztos bizonyitqni szeretne hogy fog menni ugy is ha csak ti vagytok :)

2018. máj. 8. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
32%

Eleg gyerekes a parod! Jobb ha felno a feladathoz!

Kar elore hisztizni ezen!! Lehet o fogja anyud kuszobjet kaparni, hogy jojjon segiteni... elore nem lehet tudni milyen lesz a helyzet. Majd adja!:))) nyugodjatok meg!;)

2018. máj. 8. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
100%

Én igazat adok a párodnak. Hiszen az jön le a leirasodból, hogy otthon lesz. Akkor meg gondolom, szeretne veletek lenni 3asban. Plusz ami még nagyon fontos, hogy ezt VELE kellett volna előre megbeszélni, nem anyukáddal, hiszen VELE élsz!

Lehet, hogy jóban vannak, de attól érezheti soknak anyukád jelenlétét.

Menjen akkor anyud, ha már a párod visszament dolgozni. Azért ketten el tudtok látni egy újszülöttet, még akkor is, ha sosem fogtál a kezedbe. Hogy biztosabb legyél magadban, nézegess videókat a babaápolásról. Rengeteg van fent a neten.

2018. máj. 8. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
22%

"nem arról van szó, hogy odaköltözne egy hétre,"


Amikor a fiam született, hozzánk odaköltözött 1 hétre anyósom. Nagyon jó a viszonyunk, anyám helyett is anyám.

Én ennek nagyon örültem, nagyon jó volt, hogy nálunk volt. A háztartásban segített inkább, hogy csak a fiammal kelljen foglalkoznom. De nálunk férjem szakács. És egyrészt ott nincs szabi, másrészt a munkanap kb éjfélig tart. Tehát így nem voltam egyedül.

Ha a te férjed meg tudja oldani, hogy kivesz pl 2 hét szabit, és otthon van veled/veletek, akkor nem feltétlen kell anyukádnak is mennie.

Ezt nektek kell megbeszélni.

2018. máj. 8. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
15%
Akkor tájékoztasd a kedves párodat, hogy hagyományosan a 6 hét (!!!) Gyermekágy alatt rokonok, barátok jönnek-mennek, hozzák a komatálat, segítenek a ház körül, hogy az anyukának tényleg csak a babával kelljen foglalkozni. Sajnos ez a szokás teljesen kihalóban van, pedig nagyon fontos lenne, hogy így legyen.
2018. máj. 8. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
75%

Én mondanám, hogy köszönöm szépen, de nincs szükség rá, 2db ember van arra az 1 csecsemőre, elég!

Én nem is engedném/engedtem, hogy más csinálja a házimunkát rajtunk kívül, nagyon gáznak érezném!

Plussz érthető az is, hogy nem akarja, hogy a legjobb, legmeghittebb napokban ott kelljen kerülgetni valakit

2018. máj. 8. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!