Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisbabával hogy telik a...

Kisbabával hogy telik a napotok? Pl főzés, takarításra van minden nap idő?

Figyelt kérdés

Februárban született a kisfiam, egy hónappal a kiírt dátum előtt császármetszéssel, szopni nem volt hajlandó egészen 6 hetes koráig, amikor már sok tejem nem volt (hiába fejtem addig napi 5-6x), úgyhogy sajnos tápszeres baba, abból is a laktózmentes, mert nem bírja szegénykém a másikat. Bele voltam betegedve (még most is esz a fene, hogy nem voltam vagyok képes szoptatni, úgy öklendezett s köpte ki a mellem mintha nyuvasztgattam volna)... Első gyermekem, 34 éves vagyok, imádom a gyerekeket, őt is, de elég gyakran úgy érzem megveszek ha megint fel kell keljek s ugyanazt kell csináljam, tápszer keverés, etetés, játék, hiszti, egy óra alvás (ha szerencsém van). Minden egyes altatás háború, böki van, purc van, sírás van, aztán nagy nehezen elalszik. Elejétöl fogva nagyon görcsölt, a világ összes cseppjét kipróbáltam, van ami hat ideig óráig, aztán megszokja s kezdődik előlről. Az első 3 hónapban úgy tudtam elaltatni, hogy a hasamon aludt,minden egyes alkalommal, napokig ültem az ágyban altatás címen, mára szerencsére le tudom tenni magam mellé, de egy óránál többet egy huzamban nem alszik, s ha elmegyek mellőle akkor 15-20 percig tud aludni. Más babája is ilyen? Én rontom el, hogy nem hagyom sírni? Próbálom én letenni, s elmenni mellőle, de ha felébred (pl minden böki felébreszti) akkor jön az üvöltés ha nem vagyok ott, s nekem a szivem szakad meg s megyek fölveszem.

Férjem itthon van velünk, elköltöztünk falura, hogy a pici legyen jó levegőn, ha odaadom neki amikor már nem bírom foglalkozik vele, sőt magától is elveszi néha de mégis úgy érzem amikor az ordítás következik magamra vagyok hagyva. Én nem tudom más hogy oldja meg, de nekem nincs időm semmire, ha nekiállok főzni takarítani, akárminek nem jutok a végére egy “menetben”, órákig tart a főzés. Míg a városban laktunk s hasonalvás volt hozattam ételt, de itt nincs ahonnan, s különben is milyen az, tudok s szeretek is főzni csak érném utol magam valahogy.

16 éves korom óta dolgoztam, hiányzik a munkám, mielőtt szültem nagy felelősséggel járó munkát végeztem, alig voltam otthon, most hiányzik, hogy valami egyebet is csináljak, azt hittem több türelmem lesz babázni, de lehet igen sokáig vártunk a gyerekkel s már vén vagyok hozzá.

Férjem most itthon dolgozik, ellátja az állatokat kinti munkat, kertet stb., nem várhatom el tőle, hogy este amikor beesik a házba ő foglalkozzon a babával. Napközben egészen jól bírom de estére úgy kifáradok, hogy akárkinek neki tudnék szökni (a gyereknek nem, őfelé nem mutatom, hogy alig bírom már, mert ő nem hibás, inkább én vagyok defektes), de szerintem érzi s át is veszi a feszültséget, mert estére durvul be ő is.

Olyan kis aranyos, imádnivaló fiacskám van, s nekem olyan lelkiismeretfurdalásom van, hogy ilyen béna vagyok ebben, hogy nem tudok kialakítani egy normális rutint amiben mindenre van idő.

Másnak, hogy telik el a nap? Aki pl egyedülálló, az hogy oldja meg amikor már csattan össze? Szégyellem magam erősen amiért elfogy a türelmem, hogy estére hárpia leszek, hogy ennyi dolgom volna s ebben is elfáradok, nem akarok hisztis s frusztrált lenni, de nem tudom hogyan javíthatnék a helyzeten. Valakinek, aki jól bírja a gyűrődést nincs valami tanácsa?



2018. jún. 21. 08:09
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
24%
Szerintem itt magával a falusi élettel van baj. Úgy tűnik, nem neked való.
2018. jún. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, van babahintank is s hordozóm is, ideje erőteljesebben bedobni őket.

A falusi élettel nincs bajom, szerettem eddig is, csak el vagyok fáradva.

Nem tudom mit csinálnék 2-3 gyerekkel, egyelőre meg kell tanuljam ezt az egyet kezelni.

2018. jún. 21. 15:06
 13/15 anonim ***** válasza:

mi az istennek takarítsak minden nap? :D


A konyhát felmosom, mert ott főzök, de ennyi.


Elég háromnaponta gyors összeporszívózni meg felmosni, az kb. 20 perc sincs.

2018. jún. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
88%

Tanácsok, amik nálunk beváltak (de ez nem jelenti, hogy nálatok is sikerrel jár)


- ha a babának még mindig vannak emésztés problémái és csak akkor nyugszik meg ha melegen fekszik és hason tartod, akkor nem a cseppek segítenek, hanem ha te átváltoztatod az étrendedet. Hihetetlen mennyire befolyásolja azt, hogy te mit eszel. Páromnak elég egy falat valami a "tiltott listáról" és máris fél napot szenved a gyerek. Alap a puffasztó kaja kihagyása (karfiol, karalábé, káposzta, bab stb), de vannak gyümölcsök is amik nem tesznek jót (pl körte), de páromnál a hagyma és a tejtermékek is rossz hatással vannak (ő mindig is érzékeny volt rájuk, csak felnőttként nem volt gáz)

Emellett nagyon nagyon sokat segít, ha ánizs/kömény/csalán és hasonló teákat iszol, szoptatós teákat (mi patikában is kevertettünk ki), mert nagyon sokat segít a gyerek emésztésében. Jó sokat fog fingadozni, de nem a fájdalmas fajtát.


- tudom milyen nehéz hozzászoktatni ahhoz, hogy nincs mindig felvevés. Ez a felkapatás dolog hamar jön, apaként az én szívem is hasad meg ha sír, de azt is tudom, hogy mikor sír csak amiatt, mert unatkozik. Ha nem tudott kakilni és fájt neki akkor felvettem és próbáltam segíteni kitornászni a kakit, de annyi volt. Ha felvesszük, akkor aktívan vesszük fel, olyan pozícióban ami lefárassza a testét, mert meg kell tartania a hátát/fejét. Teljesen kihagytuk a kényelmes ölembe fekvés pozíciókat. Vagyis ha nézelődni akar, akkor nézelődjön az ölemben, de ha pihenni, akkor ágyban. Nincs szunya a karban. Ha kellően kifárad, akkor örül is mikor lerakjuk.


- Ha már falura mentetek, akkor minél több friss levegőt neki! Jó sok séta! Általában a babák nagyon jól érzik magukat kint és a zötyökölést is a babakocsiban. Te napozol és ő meg alszik melletted.


- Kipróbálhatod a felkötőt is, így szabadok a kezek, tudsz mozogni, de ő mégis megkapja a testkontaktot.


- Sok sok babát össze tudtunk hasonlítani a miénkkel, és azt vettük észre, hogy sok szülő (főleg a panaszkodók) nem teszik ki a gyereküket elég ingernek. Túlságosan babusgassák őket, óvják a széltől is, nehogy meg kelljen emelnie a saját lábukat, nehogy tartaniuk kelljen a saját fejüket. És utána csodálkoznak, hogy testileg és szellemileg le vannak maradva és már az orvos szól rá az anyukára, hogy napi 1 óra hason fekvés kötelező! Édesanyám is csípőszűréseket csinált, ő is tudott mesélni ezekről az alulfejlett gyerekekről.

Én rendesen gyúrom a babánkat. Minden peluscsere egyben torna is (pucér fenékkel úgy is jobb), csípőgyakorlatok, lábemelések, miegyéb. Jól megmozgatjuk magunkat, jól beindítjuk az emésztést is, szoptatás előtt jól megjön az étvágy is. Sétálgatásnál is magának kell tartania a fejét, megnézünk mindent, megfogdosunk, megszagolunk mindent. Fiam nagyon élvezi, és nagyon ügyes is, olyan szépen fejlődik fizikálisan, hogy a doki minden egyes alkalommal agyon dícséri, hogy mennyire ügyes, erős és hogy látszik mennyit foglalkozunk vele. Szebb is a hátizma mint a 3 hónappal idősebb kis barátjának akinél már a dokinak kellett rászólni az anyukára!

Zene is kell, színes játékok, csörgők, minden ami az agyat is megtornáztatja. Ha jól lefárad, akkor durml egy hatalmasat és megint mehet előröl minden.

És el kell mondanom, hogy ha elég ingernek teszed ki, akkor nagyon ki tud fáradni, de hihetetlen, hogy milyen gyorsan is fejlődik. Egyedül arra kell figyelni, hogy amikor látod, hogy kifáradt, akkor adni kell neki lehetőséget pihenni. Ha kell, akkor 1 nap csak nyugi nap legyen.


A miénk nagyon jól fejlődik, nagyon ügyes és erős, nagyon kiegyensúlyozott, átalussza már 2 hónapos korától kezdve az éjszakákat.



Utolsó:

A gyerekek szeretik a megszokottat, az ismétlést és nem szívesen váltanak. A legboldogabbak, ha minden egyes nap ugyan olyan. Náluk annyira új még minden, hogy nem igénylik a változatosságot. Bőven elég változatosság az, hogy felfedezik a saját kezüket vagy egy új játékot. De azt igénylik, hogy anya, apa, evés, alvás mindig ugyan olyan legyen, egy fix pont az életükben.

Ha eddig mindig a hasadon aludt el, akkor persze kiakad, hogy most már nem. Kell pár nap, de miután belevertél egy új szokást (pl elalvás a saját ágyában, egyedül), azután azt fogja igényelni. Lehet első pár nap sírdogál, de ha megtanulja, hogy ez a normális mostantól, akkor már nem lesz probléma.

2018. jún. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Én 2 naponta takarítok. Segítségem nekem sincsen. 5 hónapos a babám, szerintem fogzik is. Sokszor érzem magam feszültnek, olyankor kimegyek veszek egy nagy levegőt vagy megiszok egy kávét. Eleinte nekem is rossz volt, hogy rendet tette és ha este végignéztem a házon, olyan volt mintha semmit sem csináltam volna. Nálunk apa késő délután jön haza és ő mondja menjek el valahova, mert így megzakkanok. Majd lesz jobb is. Azt mondják kis gyerek kis baj, nagy gyerek nagy baj. :) Kitartás. Mindjárt ovis lesz :)
2018. jún. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!