Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, nem éreztétek megaláz...

Anyukák, nem éreztétek megalázónak, ha segítséget fogadtatok pici baba mellett? Hogy jussak ezen túl?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Jövőhéten lesz két hónapos a lányunk, megyünk naponta 2-szer sétálni, programozunk, de azért a nap nagyobb részét itthon töltjük. Eddig ilyen nem volt, a férjemmel leginkább késő délután, vagy csak este értünk haza, tehát nem volt rendetlenség, kosz, vagy mosatlan. Heti egy nagyobb takarítás bőven elég volt. Viszont most ugye itthon vagyok és azt veszem észre, hogy szalad a lakás... Nyilván nem a babától, egyszerűen attól, hogy itthon vagyunk inkább, vagy hogy jönnek hozzánk.


Fáradt is vagyok, de közben azt sem akarom, hogy rendezetlen legyen az életterünk (erre mindig figyeltem, hogy mindig szép rend legyen). Ha meg a férjem hazajön, akkor vele szeretnék lenni, hármasban, nem pedig pakolászni, takarítani. Ezért mondta, hogy vegyünk fel valakit, aki mondjuk heti 2x jön...


De egy 3 szobás lakásba? Mert ha emeletes családi házban élnénk, azt mondom, érthető. De félek, hogy azt gondolná a bejárónő, hogy semmire nem vagyok képes, vagy hasonlók. A nagyik, dédszülők szoktak segíteni a pici körül, hogy vigyáznak rá, elviszik sétálni, de arra nem kérem meg őket, hogy teregessenek ki, vagy cseréljenek ágyneműt...


Vagy alaptalanok ezek az érzések?



2018. júl. 1. 12:01
1 2 3 4 5 6
 11/58 anonim ***** válasza:
37%

Hát de nem értem. Egy két hónapos azért napközben még sokat alszik, hogyhogy nem tudsz mellette rendet tenni? Mikor az én fiam volt ennyi, kétnaponta főztem, naponta rendbe tettem a lakás egyik helyiségét, és még bőven volt időm pihenni, tornázni is. Nyolc hónapos korától kezdtek durvulni a dolgok, akkor már nem aludt napközben.


De nem, nem ciki segítséget kérni ha valami nem megy egyedül. Ha neked szükséged van rá és megtehetitek, fogadj takarítónőt.

2018. júl. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/58 anonim ***** válasza:

Hát, én Amsterdami vagyok és azt tudom mondani, hogy itt virágzik a bejárónő, a baby sitter és az étteremből rendelt vacsora.

Előtte Belgiumban és Londonban éltem, és dettó.

Sokkal lazábban állnak hozzá a dolgokoz, mindenki dolgozik a karrier a munka az adófizetés sokkal komolyabban érdekli az embereket minthogy ki mossa le az ablakot, ajtót vagy ki vasal.

Én is társasházban laktam nagyon szép és kellemes volt a ház gondnok mindig felhozta a ruhákat, törölközőket, mert én az tis elfeleljtettem hogy lent hagytam a mosodában.

Az intim dolgokat nem ott mostam de a lepedőt, egyéb dolgokat igen.

Nekem is 3 szobás 100 nm lakásom van és eszem ágában sincs neki állni kiganyézni :)

A takarítónő meg örüljön hogy van állása, kap fizetést, csak arra figyelj oda hogy ne lopjon meg lehetőleg.

2018. júl. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/58 anonim ***** válasza:
25%
12es, de a kérdező otthon van, elvileg simán ráérne rendben tartani a házát. Az más ha valaki dolgozik, és nem jut rá ideje, de nekem ne mondja senki, hogy nincs napi 1 órája valakinek pakolászni.
2018. júl. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/58 A kérdező kommentje:
Tegnap pl. egész délelőtt nem voltunk itthon, hazajöttünk, átöltöztettem és megetettem, kicseréltem a pelusát és utána letettem aludni. Amíg aludt, megírtam a házimat (egy újabb nyelvvizsára készülök), edzettem kicsit és tusoltam. Felébredt, vele foglalkoztam, mentünk sétálni, este átjött két barátnőm, miután letettem a picit aludni (a férjem legénybúcsún van, ma éjjel ér haza). Szóval eltelnek a napjaink attól függetlenül, hogy még nem indult el, nem pakolászik.
2018. júl. 1. 16:49
 15/58 anonim ***** válasza:
13%

És kedve kinek van?

Ezen a világ már rég túlhaladott.

Én is otthon voltam de inkább mentem a városba tologattam a gyereket és ettem kávéztam étterembe mintsem hogy otthon gumikesztyűt húzva mossak főzzek takarítsak ez egy nagyon megkövült magyar hozzáállás ehhez a dologhoz.

Én pl egyáltalán nem főzök.

Nem is tudok!

Még ünnepeken sem!

Mondjuk én azt vettem észre Stockholmtól Edinburghig hogy leszámítva a karácsonyt az emberek házon kívül esznek.

2018. júl. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/58 anonim ***** válasza:

12 hónaposan ment a fiam a babydaycare-be mert nekem nem volt 'simán" időm egész nap baby sittert alakítani- mert ezért nem fizetnek meg.

Félnapot dolgoztam és annyi erőm sem maradt hogy a mosógépet beindítsam.

A bejárónő a világ legjobb találmánya.

2018. júl. 1. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/58 anonim ***** válasza:
27%

míg aludt, megírtam a házimat (egy újabb nyelvvizsára készülök), edzettem kicsit és tusoltam.


Szóval nem időd nincs, csak fontosabb az edzés mint a ház rendben tartása. A te dolgod, de lustaság miatt viszont ciki fizetni valakinek. Figyi, ha csavarogni, edzeni van időd, simán futná takarításra is. Csak végül is így egyszerűbb tudom. Csak akkor ne azt mond nem bírod, hanem lusta vagy csinálni.


Én gyerek mellett csináltam a második diplomám, minden nap volt főtt étel, a lakás rendben volt, gyerek ellátva, foglalkozva volt vele, tanultam, és a férjemet se hanyagoltam el. Mindez csak akarat kérdése. Ha ez benned nincs meg, könnyebb fizetni hogy megcsinálják helyetted a dolgod, tedd azt.

2018. júl. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/58 anonim ***** válasza:
30%

Előző az EGÓ-dal nincs baj amúgy?

Behánytam a hozzászólásodtól.

Amit Te főztél azt gondolom te magad megennéd de pl lehet hogy más nem. Jó olvani hogy valaki ilyen elégedett azzal amit létrehoz.

Lehet hogy te elégedett vagy a magad tyúkxaros életével de más pl lenéz mert nem vagy hajlandó edzeni mert a fontossági sorrendben neked fontosabb a lakásod tisztán tartása mintsem a fizikai erőnléted.

2018. júl. 1. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/58 anonim ***** válasza:
60%

Én inkább azt mondanám, hogy igényesebb élet benned fel sem merül...

Le vagy maradva mint a borravaló a férjeddel, a főzéseddel, meg az egész háztartásoddal együtt.

2018. júl. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/58 A kérdező kommentje:

Igen, ha választani kell, akkor inkább vagyok a lányunkkal, vagy a férjemmel, esetleg tornázom, minthogy takarítsak. De szerintem ezzel nem vagyok egyedül. :)

Pont ezért nincs időm takarítani, mert helyette mást csinálok, olyat, amit szeretek, élvezek.


Le a kalappal előtted, tényleg. Én egyetemistaként főzni sem főztem, nemhogy még gyereket neveljek és háztartást vezessek... Valakinek megy az, hogy nyomás alatt jól teljesít, bepörög tőle. Én szeretek mindent nyugisan csinálni, és hiába van akaratom sok mindenhez, a megvalósítás már nehezebb meló. De ettől függetlenül semmi jogod nincs lustának nevezni! Semmit nem tudsz rólam az itt leírtakon kívül, nem hinném, hogy azért lusta lennék, mert jobban szeretek babázni, értelmesen eltölteni az időmet, mint a felmosóval rohangálni.

2018. júl. 1. 17:07
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!