Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, nem éreztétek megaláz...

Anyukák, nem éreztétek megalázónak, ha segítséget fogadtatok pici baba mellett? Hogy jussak ezen túl?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Jövőhéten lesz két hónapos a lányunk, megyünk naponta 2-szer sétálni, programozunk, de azért a nap nagyobb részét itthon töltjük. Eddig ilyen nem volt, a férjemmel leginkább késő délután, vagy csak este értünk haza, tehát nem volt rendetlenség, kosz, vagy mosatlan. Heti egy nagyobb takarítás bőven elég volt. Viszont most ugye itthon vagyok és azt veszem észre, hogy szalad a lakás... Nyilván nem a babától, egyszerűen attól, hogy itthon vagyunk inkább, vagy hogy jönnek hozzánk.


Fáradt is vagyok, de közben azt sem akarom, hogy rendezetlen legyen az életterünk (erre mindig figyeltem, hogy mindig szép rend legyen). Ha meg a férjem hazajön, akkor vele szeretnék lenni, hármasban, nem pedig pakolászni, takarítani. Ezért mondta, hogy vegyünk fel valakit, aki mondjuk heti 2x jön...


De egy 3 szobás lakásba? Mert ha emeletes családi házban élnénk, azt mondom, érthető. De félek, hogy azt gondolná a bejárónő, hogy semmire nem vagyok képes, vagy hasonlók. A nagyik, dédszülők szoktak segíteni a pici körül, hogy vigyáznak rá, elviszik sétálni, de arra nem kérem meg őket, hogy teregessenek ki, vagy cseréljenek ágyneműt...


Vagy alaptalanok ezek az érzések?



2018. júl. 1. 12:01
1 2 3 4 5 6
 31/58 anonim ***** válasza:
33%

Én pl nem szeretem ha ételszag van a lakásban.

Az otthon készült süteményeket, tortákat sem szeretem annyira mint amit a jobb-drágább cukrászdákban lehet kapni.

Ezek az otthon patika a lakás és főzök, meg szülök, meg szoptatok meg kielégítem a kispolgári igényeket, ez annyira primitív, ez nem érték, ez nem maradandó, ehhez még gondolkodni sem kell hogy az ember ilyennel foglalja el magát fiatal nőként, és egyesek úgy tekintenek magukra mint ha 22 évesen aranyérmet szereznének egy Olimpián...

Hát, nem amit otthon suvickolsz meg csinálsz az nem értékesebb mintha valaki társasági életet él.

Csak low class.

2018. júl. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/58 anonim ***** válasza:
33%

Jajj most körbe kéne ugrálni titeket szupermamik és szuperfelesegek, hogy kitojtatok egy (vagy több) gyereket, akit neveltek és kitakarítjak a lakást meg főztök??:D

A ti ferjetek ezért büszke rátok? Ezzel villogtok és ezzel akarjatok magatokat fényezni? Mintha legalább Oscart nyertetek volna. Megsúgom nektek ezekből egyik SEM érték, ezzel aztán mindent lehet csak felvágni nem, de az mindent elárul, hogy egyesek ezzel “menőznek”.....

2018. júl. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/58 anonim ***** válasza:
32%

32es, légyszives, oszd meg velünk a doktori disszertációdat, hiszen ha már ennyire lenézed azokat akiknek fontos a család, egy legalább négy diplomás, doktori fokozatot szerző ember vagy igaz?


Nem nem otthon vagyok, két diplomám van, dolgozok, csak nem értem miért jó fizetni azért, amit valaki otthon lévőként simán megcsinálhatna. És mivel férje tartja el gondolom, kötelessége is lenne rendben tartani a házat és naponta normális főtt ételt tenni az asztalra. Az edzett test megcsúnyul, megöregszik, de egy jó háziasszony az marad élete végéig.

2018. júl. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/58 A kérdező kommentje:

Úristen:D:D Mi az, hogy ő tart el, ezért kötelességem főzni, takarítani?! Hol élünk, melyik évszázadban? A végén még azért is megszóltok, mert nem magázom a férjem? Nehogy ti szabjátok már meg, hogy mi a "kötelességem" és mi nem. :)

Ez a "miért jó fizetni valamiért, amit én is megcsinálhatok" téma meg olyan, hogy miért jó autóval járni, amikor a busz is elvisz, vagy miért megyünk étterembe, ha itthon is megsül a csirke... Mert kényelmesebb, egyszerűbb és kevesebb vele a probléma.

2018. júl. 1. 20:58
 35/58 anonim ***** válasza:
40%

Elég félelmetes, hogy két diplomával addig terjed a beszűkült, korlátolt vilagkeped, hogy minden nőnek “kötelessége” a gyereket nevelnie otthon és makulátlanul tartani a lakast, mindennap mosni-főzni-takarítani... Őskorból visszamaradt gondolkodásmód nálad is erősen befigyel. Egyáltalán kinek hiszed magad, hogy te megmond kinek mi a kötelessége?! Meg hogy a férje tartja el.... Pfff, hanyinger komolyan, hogy egy nő képes ilyeneket hozzavagni a másikhoz, miközben nyilván ő maga is volt otthon gyerekkel és olyankor őt is eltartották, DE ha nem is így volt, a gyereknevelés is egyfajta MUNKA, csak az a 8 órás munkához kepest 0-24-es meló és annyi, hogy ez sajnos nincs megfizetve, de egy normális, valamirevaló férj se úgy áll hozza, hogy otthon vagy a gyerekkel, én tartalak el és kötelességed mindennap fényesre suvickolni a lakást és főzni.

Ja és nem hiszem, hogy 4 diplomával meg doktori fokozattal kéne rendelkeznem ahhoz, hogy ne szóljak meg ismeretlen embereket, amiért mernek a saját kényelmuket figyelembe véve élni. De köszi hogy említed, a ket diploma nekem is megvan, továbbá 2 nyelvet felsőfokon, 1-et meg középfokon beszélek, de nem értem ez miért téma és mi köze, ahhoz hogy a kérdezőek takarítónőt vennének fel!

2018. júl. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/58 A kérdező kommentje:
Én már feladtam, hogy itt bármelyikőjük is megvilágosodna, főleg az olyan privát üzenetek után, hogy "remélem elhagy a férjed és az utcára kerülsz a gyerekkel", meg hogy "majd keres valakit, aki képes elé tenni egy tál ételt". Könyörgöm, komolyan ez a szint? Hogy felhasználónevek mögé bújva, arc nélkül piszkálódunk, akár az oviban? Bár ennél még a 4 éves keresztlányom is értelmesebb szerintem...
2018. júl. 1. 21:13
 37/58 anonim ***** válasza:
71%

Juj kérdező, de elszaladt veled a paci így a végére, egyesekkel meg pláne. De ha lecsupaszítjuk a kérdésed, akkor tök értelmetlen, és felesleges, mivel igazából arról szó, h van igényed és pénzed a takarítónőre, a férjed is egyetért és te azon aggódsz, h a takinéni csúnyákat fog gondolni?Ehhez nincs is mit hozzáfűzni.

A többieknek, létezik arany középút is, az állandóan edzem, barátnőzöm, tanulok, takarítani meg nincs kedvem, így hetente 2x takarítónőt fogadok, és a mindennap meleg kaja, patika tisztára nyalt lakás, (meg jaj a férjem ezért de büszke lesz rám,) között. Nem kell egymást alázni, meg szapulni, tessék ezen gondolkozni.

2018. júl. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/58 anonim ***** válasza:
33%
Igen, egyesekkel valóban elszaladt a ló, azokkal pl akik azért fikázzák a kérdezőt, amiért nekik igényük van takarítónőre (mintha bárkinek is ártananak ezzel), akik fényezik magukat, hogy ők mennyire szuperek, mert gyereket nevelnek és takarítanak, meg a kérdezőt privatban zaklatókkal is, akik azt kívánják a kérdezőnek hogy hagyja el a férje és tegye őket utcára. Itt a szupermamik kezdtek pataliazni és leszólni a kérdezőt, nem más....
2018. júl. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/58 anonim ***** válasza:
65%

Mitől szupermami aki takarít? Elnézést, de szerintem ez nem szuperség, ez ALAP. 100 nőből akkor 95 szupermami mert a többi 5 közül 2 fogad takinénit, 3-at meg megzabál a mocsok.


Aki szerint szupermami aki takarít annál takarítónő van vagy retek?!

2018. júl. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/58 anonim ***** válasza:
78%

37-sel értek egyet!

Még sokat kell tanulnod,no nem takarítani,hanem az életről! De már én is leírtam,ha rakarítónőt akarsz,akkor.fogadj és kész! Mit.kell ennyit vekengeni ezen?

2018. júl. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!