Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, nem éreztétek megaláz...

Anyukák, nem éreztétek megalázónak, ha segítséget fogadtatok pici baba mellett? Hogy jussak ezen túl?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Jövőhéten lesz két hónapos a lányunk, megyünk naponta 2-szer sétálni, programozunk, de azért a nap nagyobb részét itthon töltjük. Eddig ilyen nem volt, a férjemmel leginkább késő délután, vagy csak este értünk haza, tehát nem volt rendetlenség, kosz, vagy mosatlan. Heti egy nagyobb takarítás bőven elég volt. Viszont most ugye itthon vagyok és azt veszem észre, hogy szalad a lakás... Nyilván nem a babától, egyszerűen attól, hogy itthon vagyunk inkább, vagy hogy jönnek hozzánk.


Fáradt is vagyok, de közben azt sem akarom, hogy rendezetlen legyen az életterünk (erre mindig figyeltem, hogy mindig szép rend legyen). Ha meg a férjem hazajön, akkor vele szeretnék lenni, hármasban, nem pedig pakolászni, takarítani. Ezért mondta, hogy vegyünk fel valakit, aki mondjuk heti 2x jön...


De egy 3 szobás lakásba? Mert ha emeletes családi házban élnénk, azt mondom, érthető. De félek, hogy azt gondolná a bejárónő, hogy semmire nem vagyok képes, vagy hasonlók. A nagyik, dédszülők szoktak segíteni a pici körül, hogy vigyáznak rá, elviszik sétálni, de arra nem kérem meg őket, hogy teregessenek ki, vagy cseréljenek ágyneműt...


Vagy alaptalanok ezek az érzések?



2018. júl. 1. 12:01
1 2 3 4 5 6
 41/58 anonim ***** válasza:
16%
Nem egy olyan válaszoló volt itt, aki nekiállt fényesre nyalni magát, miszerint ő mennyire szuper, mert nála is van gyerek, de ő igen is mos, főz, takarít, patika a lakás és micsoda lusta némber a kérdező, amiért ő nem így tesz. Azért álljon már meg a menet, a kérdező sem azt írta, hogy soha nem takarít és a ellepi őket a mocsok, nem mellesleg a férje IS egyert abban, hogy vegyenek fel takarítónőt, egyesek mégis olyan jó kívánságokat küldözgetnek a kérdezőnek, hogy remélik kiteszi őket a férje gyerekestül stb stb. Szánalmas.
2018. júl. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/58 anonim ***** válasza:
46%
Oké, aki lepontozta a 39. választ, azok szerint szupermamik szoktak csak takarítani nevelés mellett. Gratula. Kosz Julcsik..
2018. júl. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/58 A kérdező kommentje:
Ijesztő, hogy az ilyen nők, akik másokkal szemben megengedik ezt a stílust, ugyanezeket az "értékeket" adják át a gyerekeiknek. Szerintem semmi bántót nem írtam a kérdésemben, nem adtam okot arra, hogy itt bárki elkezdjen ok nélkül sértegetni, üzenetekben kiosztani.
2018. júl. 1. 22:06
 44/58 anonim ***** válasza:
31%
Menj inkább higgadj le 72%-os, hanyinger a stílusod, itt egyedül te vagy az agyhalott p*icsa, aki nem érti meg, hogy a magukat fényező “énmosokfőzöktakarítokmindennap” anyucik jöttek ide oltogatni a kérdezőt, te is csak ahhoz értesz, hogy ismeretlen nőket lep*csazzal, agyhalotozz, nyomoroncnak nevezd őket, igazi tahó primitív stílusban, és hogy vergődj azon, hogy mások miért nem takarítanak és teged brühühü lepontoztak. :D
2018. júl. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/58 anonim ***** válasza:
39%

Most nem azért mondom de ha itt senkinek nem érték takarítani meg ilyesmik akkor a mocsokban éltek? Vagy itt mindenkinek szolgái vannak ahogy luxus Vivi mondaná? Szennyesben jártok? A Netpincér a legjobb barátotok és azok akikkel egy háztartásban éltek tapsikolnak hogy jaj nem baj legalább társasági életet él és drága cukrászsütit zabál. :)

Én nem tartom magam szupermaminak mert mosok, főzök mindennap, kulturált környezetben élünk és életben tartom a gyereket. EZ ALAPVETŐ, legalábbis egy igényes ember számára. Nyilván lehet segítséget kérni de azért ne akarjon már senki beledögölni abba hogy egy 3 szobás lakást rendben kell tartani egy gyerek mellett amikor ráadásul még segítsége is van. Uramisten. Nem is kell megkérni senkit hogy teregessen ki vagy cserélje ki az ágyneműt mert őszintén amíg elviszi a nagyi a babát sétálni ezt kb 5 perc alatt lehet abszolváni. Letörik benne a körmöd vagy mi? Nem gondolnám hogy azért mert valaki ezeket megcsinálja egyedül szolgalelkű szuperanyu lenne. Az aki viszont még erre sem képes 1 gyerek mellett egy kis szaros lakásban mert unalmasnak találja meg a férjével töltené az időt meg mit tudom én azt egy kicsit nevetségesnek találom. :D

Az én férjem már eleve egy tiszta és rendbentartott lakásba jön haza úgyhogy nincs is más dolga mint velem bandázni meg a lányával... Ja és igen én is rohadtul fáradt vagyok nem csak te mivel egy 5 hetes anyukája vagyok ráadásul nekem nincs segítségem.


Azt pedig még hozzátenném, hogy nem azért büszke rám nyilván a férjem mert hozom az "asszonyi kötelezettségeimet" hanem mert nem nyávogok és küldöm őt gyedre hogy csinálja helyettem meg költök takarító személyzetre miközben gyakorin picsogok mert derogál teregetni meg áthúzni az ágyneműt (mellesleg a takarítónőt sem kérheted meg hogy a férjed boxereit teregesse ki helyetted meg húzza át az egyneműt amibe belefingott).

23 évesen ékes példája vagy annak amikor valaki még éretlen ahhoz hogy elkezdje az önálló életét, otthon ezeket anyu biztos megcsinálta neked...


Őszintén csak remélem hogy egy barom szórakozásból írta ki ezt a kérdést mert tudja hogy erre itt összeugranak az emberek...

2018. júl. 2. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/58 A kérdező kommentje:

Szerintem zárjuk le ezt a témát, mert a tökéletes anyucik agyvize a végén totál felforr, hogy nem estem hasra az "én gyereket nevelek, főtt ételt teszek az asztalra, patikára takarítom a lakást" szövegüktől. :)


Kaptam 6 elérhetőséget, ma felhívom őket, és kiválasztjuk, ki legyen majd a segítség itthon.

2018. júl. 2. 09:17
 47/58 anonim ***** válasza:
84%

Több ismerősöm is van, akik 2-3 szobás lakásba fogadtak takarítónőt. Gyerekük sincs. Egyszerűen csak a szabadnapjaikat nem takarítással szeretnék tölteni.

Ha megengedhetitek magatoknak, akkor miért ne?

A férjednek nincs ezzel gondja, más véleménye meg ne érdekeljen. A ti életetek.

2018. júl. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/58 anonim ***** válasza:
38%
Miért kèrdező szerinted jobb azt az “értéket” átadni hogy fontosabb az edzés mint egy normális ház vezetése? Hogy ha valamit nincs kedvünk megcsinálni fizessünk érte és más megteszi? Majd ha a gyereked is eléd vág egy százast hogy írd meg helyette a leckét mert neki nagyobb kedve lenne játszani, hisz tőled ezt látta.
2018. júl. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/58 A kérdező kommentje:
Nem, azt majd megtanulja, hogy azért csinálja meg a házit és készüljön az órákra, hogy felnőtt korára legyen olyan anyagi helyzete, hogy ne kelljen megcsinálnia olyan feladatokat, amikhez nincsen kedve. De persze, ha neki az fog örömet okozni, hogy suvickolja a fürdőt, vagy a tűzhelyet, lelke rajta, nem fogom kivenni a kezéből a szivacsot.
2018. júl. 2. 14:29
 50/58 anonim ***** válasza:
78%
Ami ezeket a luxus feleségeket illeti-egyikről pontosan tudom hogy anyagi problémái vannak már régóta....:)
2018. júl. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!