Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, nem éreztétek megaláz...

Anyukák, nem éreztétek megalázónak, ha segítséget fogadtatok pici baba mellett? Hogy jussak ezen túl?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Jövőhéten lesz két hónapos a lányunk, megyünk naponta 2-szer sétálni, programozunk, de azért a nap nagyobb részét itthon töltjük. Eddig ilyen nem volt, a férjemmel leginkább késő délután, vagy csak este értünk haza, tehát nem volt rendetlenség, kosz, vagy mosatlan. Heti egy nagyobb takarítás bőven elég volt. Viszont most ugye itthon vagyok és azt veszem észre, hogy szalad a lakás... Nyilván nem a babától, egyszerűen attól, hogy itthon vagyunk inkább, vagy hogy jönnek hozzánk.


Fáradt is vagyok, de közben azt sem akarom, hogy rendezetlen legyen az életterünk (erre mindig figyeltem, hogy mindig szép rend legyen). Ha meg a férjem hazajön, akkor vele szeretnék lenni, hármasban, nem pedig pakolászni, takarítani. Ezért mondta, hogy vegyünk fel valakit, aki mondjuk heti 2x jön...


De egy 3 szobás lakásba? Mert ha emeletes családi házban élnénk, azt mondom, érthető. De félek, hogy azt gondolná a bejárónő, hogy semmire nem vagyok képes, vagy hasonlók. A nagyik, dédszülők szoktak segíteni a pici körül, hogy vigyáznak rá, elviszik sétálni, de arra nem kérem meg őket, hogy teregessenek ki, vagy cseréljenek ágyneműt...


Vagy alaptalanok ezek az érzések?



2018. júl. 1. 12:01
1 2 3 4 5 6
 21/58 anonim ***** válasza:
52%

Kérdező ne foglalkozz az ilyen hüly.e trollokkal akik a Gyakori kérdések.hu fényezik magukat valószínűleg az életben nem kapja meg azt a megerősítést amire a beteg lelkének szüksége lenne.

Szubjektív hogy valaki mit nevez törődésnek, ellátásnak, mit tart értékesnek.

2018. júl. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/58 anonim ***** válasza:
81%

"

A környezetem véleménye nem annyira érdekel, meg ha nem mondjuk, nem is fogják tudni“


De akkor mi a kérdés? Csak én nem értem? Fogadsz takarítónőt,aztán tornázgatsz,meg tanulsz és kész!

Nőjj már fel!

2018. júl. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/58 anonim ***** válasza:
36%

Nézd kérdező itt azzal robbant a bomba, hogy fogadhatsz takarítónőt mert megteheted.

Ehhez Mo-n a nők pláne akik a GYK-n vannak nincsenek hozzászokva.

Azért mert nincs rá pénzük!!!

Az egész 12-2. kerület főleg Adyliget-Hidegkút-Máriaremete felé tele van bejárónőkkel. Legalábbis amikor még arrafelé laktam sok sok éve.

Iszonyatosan nagyok a társadalmi különbségek egy Brazília-Venezuelára hajazó gazdaságú országban.

De elsősorban magadban kell letisztáznod.

2018. júl. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/58 anonim ***** válasza:
47%
Nem értem mit kell itt lelustazni és leszólni a kérdezőt, amiért pl tornázik és figyel az alakjára vagy mer olyant csinálni, amit ne adj még élvez is. És ha neki így megfelelő, hogy felfogadnak egy takarítónőt, mert speciel van ra pénzük, akkor mi van?? Semmi, nem mindenki szuperanyuci és nem mindenki szeret takarítgatni, van aki szívesebben csinál helyette mást, olyat ami kikapcsolja vagy amit élvez, ilyen egyszerű. Nem tudom miért kell ilyen lekezelően beszélni a kérdezővel, mindenki élje úgy az eletet, ahogy az neki megfelel!
2018. júl. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/58 anonim ***** válasza:
41%

Nem, nem vagyok féltékeny. nekem is volt segítségem míg meg nem született a fiam, és mióta visszamentem dolgozni, szombaton ismét jön a hölgy, míg mi programot szervezünk és kitakarít. Azért heti 5 ezer forint nem olyan hatalmas összeg hogy olyan kevesen tehessék meg hogy fogadjanak. Ez nem luxus, csak a kérdező helyzetében felesleges pénzszórás.


Viszont a kérdező otthon van, ráérne, csak simán lusta megcsinálni. Egy nap 24 órából áll. Két hónapos baba ebből minimum 14-16ot alszik. Ha naponta takarít valaki, napi fél-egy óra alatt megvan, nem ördöngösség. Nem vagyok irigy, csak nem értem.

2018. júl. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/58 anonim ***** válasza:
15%

Hát ez az, hogy ez a fajta VISELKEDÉS-KULTÚRA - amit a kérdező említ, az a másikban megdöbbentést kelt- vagyis a napi sport!

Mert alapvetően nincsenek a magyarok hozzászokva legalábbis jó része hogy edzőterembe- GYM-járjon míg ez egy Európai nagyvárosban világvárosban nem téma, hanem alapjáraton hozzátartozik az élethez.

Teljesen más lesz az idegrendszered ha napi szinten kardiozól, futsz, tornázol, személyi edzővel jógázol, vagy csoportban edzel egy edzőteremben.

Nekem pl a napi 2 óra edzés akkor is kell ha menstruálok.

Pedig szülés után a menstruáció nem olyan mint előtte...

Ha nagyon fáj a hasam és nagyon sok vér jön, akkor az első 2-3 napot kihagyom, de utána már rohanok a konditerembe és rohanok a parkba futni van egy futó útvonalam, igen fülemen az Iphone- mert nekem ez a fontos és a zene-zene-zene és ez kikapcsol.

És nem leszek kevésbé szárnyakkal rendelkező önfényező pörciföző proli anyu- legfeljebb kevésbé öntelt és reálisabban érzékelem magam körül a világot.

(figyekelk hogy a takarítónő ne lopjon el semmit-bár az enyém egy tündér úgyhogy én soha nem vádolnám meg ilyennel mert alapból bízok az emberi jóságban és megértésben)

2018. júl. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/58 anonim ***** válasza:
18%

De te miért vagy ennyire racuppanva arra, hogy a kérdezőre így otthon van, úgy otthon van és hogy erre igenis kéne ideje legyen?! Te honnan a jó fenéből tudod, hogy mennyi ideje van egy nap ilyenekre a kérdezőnek, azt hog mennyit alszik a gyereke stb? Belelátsz az életükbe vagy mi? Tudod a napirendjuket, ismered a babájat, hogy mennyit alszik, mennyire sírós, mennyi törődést és figyelmet igényel??

Az rohadtul nem lustaság, ha valaki nem szívesen csinál valamit! Ha ő neki takarítás helyett inkább tornazasra vagy sétálasra v egy barátnős beszélgetésre van igénye, akkor miért ne tehetne? Nem lesz ettől még lusta. Bírom, hogy egyesek magas lóról osztják az eszüket és ha valaki másként eli az eletet, megbélyegzik, mert hogy “lusta”...

2018. júl. 1. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/58 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem totálisan szard le, hogy ki mit gondol. Megengedhetitek magatoknak? Ha igen, akkor mi a gond? Engem bizony nem érdekelne, hogy kinek mi erről a véleménye. A kisbabádnak egy kiegyensúlyozott boldog anyukára van szüksége, a férjednek meg egy boldog feleségre. Biztos a férjed is jobban örül, hogy veled, veletek lehet, mint hogy te vagy ő még akkor álljon neki takarítani, mikor hazaér a melóból.
2018. júl. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/58 anonim ***** válasza:
42%
Itt pár kérdés alatt adott válaszodból ítélve egy igazi elkényeztetett ember lehetsz. Nekem másfél hónaposom van és patika a lakás sőt még főzök is, mert nem keresek kifogást holott én is megtehetném hogy az egyik szobában fetrengek meg Gyakorin kérdésekre válaszolgatok amíg a takarítónő kipucolja a mocskot alólam... Mert ezek szerinte van bőven szabadiőd. Az meg hogy ezt teszed amellett hogy ha jól értem van bőven nagyszülői segítség. :D Büsze lehet rád a férjed azt kell hogy mondjam. :D
2018. júl. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/58 A kérdező kommentje:

29-es, hát még jó, hogy te tökéletes vagy, és rád büszke lehet az egész családod!!:)


De megnyugtatlak, ma én is megütöttem a mércédet, ragyog az egész lakás, sütöttem sütit és tortát is, a pici pedig már alszik. Viszont azt kell mondjam, hogy ettől nem érzem magam jobban/különlegesebben, szóval nem értem, te miért szeretnél glóriát a fejecskéd fölé. Az viszont elkeserítő, hogy nálatok otthon attól büszke rád a férjed, hogy főzöl, takarítasz, gyereket nevelsz.

2018. júl. 1. 19:55
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!