Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak szerintem hülyeség ez a...

Csak szerintem hülyeség ez a BLW meg babajelbeszéd?

Figyelt kérdés

én szerintem nem hiába van előírva, hogy hány hetes, hónapos korukban mit ehetnek...


a másik a babajelbeszéd (egészséges gyermekeknél)


2018. júl. 19. 20:47
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
87%

Mit fogsz te itt ezért kapni...

(bár nem mondom, hogy nem értek egyet...)

2018. júl. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
75%

De lehet követni a hozzátáplálási táblázatot BLW-vel is. Nekem a fiam kanállal evett, 9 hónapos kortól néha csipegetett, általában kanállal evett. Erre jött a kicsi, aki inkább éhen marad, minthogy a kanalat elfogadja. 9 hónapos koráig nem haladtunk a HT-val, alig néhány kanállal evett mindenből. Azóta csipeget. De követem az ajánlásokat. Így eszik. Úgyhogy szerintem nem hülyeség.


A babajelbeszéddel nem tudom mire gondolsz.

2018. júl. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
2018. júl. 19. 20:52
 4/30 anonim ***** válasza:
86%
Hacsak a gyerek nem süketnéma,akkor ez a jelbeszéd dolog egy ordas nagy hülyeség. Le fogja lassítani a rendes beszéd tanulását,és inkább mutogatni fog akkor is ha már tudna beszélni,mert az egyszerrűbb és kevésbé fárasztó. Ezzel viszont hátrányba kerül minden közösségben és fejlődésileg is. (Egy óvónő)
2018. júl. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
43%
Én ide tenném még az igény szerinti egész nap szoptatást,csak hogy csendben legyen a gyerek. Akaratos kis dög lesz a legtöbb ilyen gyerekből,aki a -nem- szót hírből se fogadja el.
2018. júl. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
48%
szerintem nem hülyeség ha neked nem tetszik akkor nem kötelező csinálnod, de bunkóság lehülyézni azokat akik csinálják. és nem, nem blw-ztünk, és babajelnyelvet se tanítottam a fiamnak.
2018. júl. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
igen, van egy főállású "youtuber" pixyre.. nála vettem észre és is az igény szerinti szoptatást...mindenre az a megoldása h cicire rakja
2018. júl. 19. 21:16
 8/30 anonim ***** válasza:
83%

Az igény szerinti szoptatás nem azt jelenti, hogy minden nyekkre cicire teszed és egész nap a mellen lóg a gyerek.

Hanem azt, hogy nem állitasz neki te be egy kötött napirendet (3 óránkénti szopás), hanem rugalmasan az ő igényeihez alkalmazkodsz, éjszaka nem kelted fel, nappal meg adott esetben 1-2 óránként is ehet.

2018. júl. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
42%
De szerintem is full hülyeség mindkettő.
2018. júl. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
69%

A jelbeszédet nem ismerem, nem tudom, mennyire jó vagy rossz.

A másik kettőt (blw és iszsz) is ahány anya, annyiféle módon értelmezi. Pl. az iszsz se azt jelenti, hogy tuszkolod a csöcsöt a szájába: egy pár hónapos babának aztán ugyan nem lehet, ha ő épp nem akar szopizni. Egy baba sem akarat nélküli báb.

A blw is ilyen: a baba választ, de te teszed elé a választékot.

A kisfiam 15 hónapos. Egyedül eszik, pohárból iszik, nem válogat, nincs kínlódás az altatással, nem kel éjjel. Nekem mindaz, amiről a nem iszsz, nem blw, nem hordozó anyák egyfolytában panaszodnak, teljesen ismeretlen. 😊

2018. júl. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!