Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak szerintem hülyeség ez a...

Csak szerintem hülyeség ez a BLW meg babajelbeszéd?

Figyelt kérdés

én szerintem nem hiába van előírva, hogy hány hetes, hónapos korukban mit ehetnek...


a másik a babajelbeszéd (egészséges gyermekeknél)


2018. júl. 19. 20:47
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:
igen én is igy gondolom, de ő pl. igény szerinti szoptatásnak nevezi és minden nyekkre cicire rakja a gyereket, hogy ne hisztizzen, ne dobálja a cuccokat, ne sirjon stb
2018. júl. 19. 21:54
 12/30 anonim ***** válasza:
65%

A szopóreflex pár hónap alatt elmúlik. Onnantól nem kap be bármit, ami az arcához ér. Nincs ilyen, hogy akarata ellenére szoptatod. Kanállal se tudod megetetni, ha nem kéri.

Rengeteg hisztis, akaratos kis dög nő fel tápszeren is, és 4 évesen felváltva lóg a szájában a cumi, a csoki, és a kóla, ül a tévé előtt, nyomja a telefont, mert addig is csend van.

A nem nevelés és a szoptatás nem függ össze.


Érdekes, hogy fejlett országokban senkit se érdekel a nyilvános szoptatás se. Csak itt állnak hozzá úgy, hogy ez ilyen primitív dolog, és szégyenbe kell hozni mindenkit, aki szoptatásra használja a mellét, nem szexre.


A blw-ről sokan azt se tudják, hogy micsoda. De szídják.


Milyen szerencse, hogy egyik se kötelező, és valószínű hozzátok se megy oda senki naponta, hogy hogy neveld a gyereked. Neked miért jó beleszólni más dolgába?

2018. júl. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
50%

Én szerintem baba függő az én fiamnál,ha akarnám se jönne be a blw. Viszont igény szerint szopizik,de nem minden sírásra rakom cicire. Nagyon hasfájós volt újszülöttnek el sem fogadta a cicit amég a hasa fájt nem is állt szándékomban olyankor ráerőltetni a cicizést csak,hogy ne sírjon. Ez a nő nyílván nem bírja a sírást vagy nem tudom nem ismerem egy két videója szembe jött velem,de a kommenteket nézve vannak,akik állandóan támadják az ő dolga mit hogyan csinál. Az más kérdés,hogy én nem értek vele egyet. Amit láttam videót kérdezz felelek volt és abban a videóban a szememben nagyot esett.

Ez a baba jelelés vagy mi a szösz is felkapott lett és szerintem is csak hátráltatja a beszédfejlődésben.

2018. júl. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
67%

Üzlet.

Ennyi. Mindig ki KELL találni valami újat és elnevezni egy betűszóval, máskülönben nem lehetne annyi könyvet/cikkecskét/anyucikás blogposztot írni az önjelölt wannabe supermum-oknak.

Holnap jön a JLE ("just laugh everday") nevelési elv, azaz ha rosszat csinál ránevetsz és egész nap csak nevetsz és mosolyogsz mert akkor boldog gyerekkora lesz. A sok youtuberhuszár mami majd vlogol róla.

De lehet hogy kkmgy-zni fognak, azaz "kiskutyát minden gyereknek" mert az állatok segítik a felelősségtudatot és lelki érést.


Na én most kitaláltam 2 új elvet, írok róluk gyorsan könyvet és FB-on úgy fognak terjedni mint állat...üzlet.Nem több.

2018. júl. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
30%
#14 Fogadjunk a blw-nek is te vagy a megalkotója 😅
2018. júl. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
87%

Utolsó,én is így érzem. Mindig kitalálnak valami újabb és újabb "formabontó" baromságot,aztán kisérleti tengeri malacnak használják a gyereket hogy bebizonyítsák,ők igenis a legjobb,legszabadszelleműbb,legtökéletesebb anyák a világon..aztán a gyerek bekerül az óvodába hozzánk,és 3 évembe telik leszoktatni a bizarr hülyeségekről,meg helyrehozni a lelkében aminek nem úgy kéne működni.


(Van egy mindent hagyjunk neki,semmit nem kell megtanulnia,csak ha akarja,azt csinál amit akar akkor amikor akarja gyerek a csoportomban. Középsős és nem tud főleg kanállal,de úgy általában evőeszközökkel enni,az egész leves az ölében,asztalon,földön van az ebéd végén. A száját a terítőbe törli,ha elfordulunk leteszi a kanalat és könyékig a tányérba nyúl. Kérdezgettük,kiderült anyuka csak és kizárólag kézzel eteti babakora óta,nem engedi egyedül enni soha az ő pici babuciját. Az ilyet meg tudnám fojtani pl. és persze nekem kell ilyen alap dolgokra megtanítanom más gyerekét aki cseszett rá. Vagy a kiscsaj akit simán behoznak kocsiban,de cipő nélkül,mert nem akarta felvenni,és hát ugye mindent szabad neki,nem szólnak rá ott se.)

2018. júl. 19. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
51%

😏Hmmm...

Melyikőtök tudja leírni a saját szavaival, hogy mi a BLW? Nem linkelni, nem kimásolni, hanem saját szavakkal.

Gondolom, ismeritek, és azért tudjátok eldönteni, hogy ez mekkora hülyeség.

2018. júl. 19. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
74%
Mindenki úgy neveli a gyerekét ahogy szeretné. De nekem az nem tetszik zavar ha pl játszótéren 3 éves gyerek rángatja az anya felsőjét cici miatt mert szomjas. Anyuka meg cicit elő és szoptatja.
2018. júl. 20. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
79%

A Blw-t nem ismerem.

Babajelbeszédhez - akkor akik szerint ez hülyeség majd integetni, tapsolni, puszit dobni se tanítják meg a gyereket? És nem büszkélkednek vele? Ekkora ökörséget..mert ez is PONT UGYANAZ, aztán majd soha se fog köszönni a gyerek, majd csak integet, úgyhogy a papát se tanítsátok meg.


Igen, a jelbeszéd tanítása kicsit sok időbe telik, de óriási sikerélmény. Amikor az egy éves pár hónapos lányom a könyv jelével mutatta, hogy olvassunk és tudott kekszet és inni is kérni, sőt a pancsit is tudta jelezni, amikor másfél évesen látta a tengert és be akart menni fürödni, nem csak nyökögött és mutogatott. Napközben csak úgy eszébe jutott az apja, azt is tudta jelezni.. ez nekem maradandó élmény és emlék. 15 jelet tudott kb és köszönjük szépen, semmilyen elmaradása nem volt beszéd terén, igaz később indult a beszéde, kimaradt a szótagok ismétlése, de 2,5 évesen mondatokban beszélt már. Nem láttam semmi hátrányát, csak előnyét.

2018. júl. 20. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%

Nem tartom hülyeségnek egyiket sem, bár mi nem alkalmaztuk őket. Egy BLW-s gyerek úgysem kap hamarabb semmit, mint ahogy lehetne, sőt, inkább kicsit később általában, de baja nem lesz tőle. Van, akinek ez válik be.

A babajelelés meg szerintem nem rossz dolog, csak sokan mást várnak tőle, mint amire való. Elég korán el kell kezdeni ahhoz, hogy tényleg legyen haszna, viszont egy 1-2 éves, még nem tökéletesen beszélő gyereknél szerintem kimondottan hasznos lehet. Nekem 2.5 éves a kisebbik, nagyon sok mindent mond, viszont még azért messze vagyunk attól, hogy szabályos, kerek mondatokban el tudja mondani, mit szeretne. Sokszor volt/van olyan, hogy mondja, mondja, de nem jön össze neki, egyre dühösebb, hogy nem értjük, mit szeretne. Ilyenkor nem lenne rossz, ha más módon a tudtunkra tudná adni, mi a gondja.

2018. júl. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!