Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem akar aludni a fél...

Eszter20180320 kérdése:

Miért nem akar aludni a fél éves baba?

Figyelt kérdés
Gyerekem 6 hónapos, mióta megvan minden este egy szenvedés 2-4 óra altatás , 3 óránként kel még mindig. És újabban ha kel vissza sem akar aludni! Tápszeres . Már próbáltam este tartalmasabb kajaval etetni, már próbáltunk csak vizet adni neki éjjel. Ki vagyunk készülve . Gyakran van ha felkel 2-3 óra körül fent vagyok/vagyunk vele 5ig is. Kezdem nagyon nehezen bírni. Külön szobában alszik mióta hazahoztuk. Doki védőnő mindig fogja vmire ... fog, front, mozgásfejlődés... létezik h rajta minden kijön ??? Nappal normális ütemben alszik, nem túl nagyokat. Rengeteget mozog, már mászik és magabiztosan ül is...
2018. aug. 8. 21:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ez az időszak ilyen, jön a foga, beindul a mozgása, lassan a szeparációs szorongás is kezdődhet, ráadásul a gyomra is dolgozik az új ízekkel, állagokkal...
2018. aug. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt nem egy ilyen időszak hogy éjjel csak beszélgetett a maga nyelvén,nézegetett,szöszmötölt, de nem aludt, de elmúltak ezek, mai napig nem tudom az okát miért volt.

Ha nem sír, akkor aludj nyugodtan, ha nem akar egyedül aludj mellette egy matracon akár, de ha nyugodt semmi okod hogy te is virassz mellette.

2018. aug. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Mintha a nagyobbik lányom írtad volna le. Azzal a kulonbséggel hpgy ő nappal sem aludt. Tehát nem hogy éjjel nem aludtam nappal sem. Most 4 éves. Pszichológushoz fogom vinni mivel 2 eves kora óta nem alszik nappal es az ejszakakat meg még mindig nem alussza át, átlagosan kétszer háromszor kel.
2018. aug. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem nyugodt sajnos ... hogy ne sírjon foglalkoztatni kell... nem szeretném sírni hagyni, főleg h panelban lakunk. Azért fura mert körülöttem egy anyának sincs ilyen problémája :(
2018. aug. 8. 21:33
 5/11 anonim ***** válasza:

2-es vagyok:

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak..


megkerestem itt az én kérdésem még annoról.. hátha találsz hasznos választ.

El fog múlni hidd el, bár enyém 2 és fél éves 1x még mindig kel éjjel, de friss az emlék nekem is milyen voltak az éjszakák nagyon nagyon sokáig, ezért se vágyok testvérre neki..

2018. aug. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mondjuk nekunk van teso sot egy szobaban alszanak, a kisebb nagyon jo alvo teljesen az ellentete :) siman vegig alussza a 4 eves duhkitoreseit :)))) kulon szobaba tehetnenk oket de.a nagy igy szerette volna...azt hittuk akkor talan az alvasa is jobb lesz, nem lesz egyedul ejjel...de azkn sajna nemm javitott :)
2018. aug. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az en ferjem is allandoan azzal jon hogy mas gyereke bezzeg alszik ejjel...

Hat igaz ami igaz na de ok maguk mellé veszik hogy ne sirjon...szlval ne aggodj nem vagy egyedul

2018. aug. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A mi fiúnk maga volt a csoda 7 hetes korától átaludta az éjszakát. Nagyon hasfajos volt,de hála égnek nála nappalra összpontosult főkent a dolog. Betöltötte a 6 hónapos kort hozzátápláltunk hasfájás bezavart mindenbe... Most 11hós vannak jó éjszakáink nem is sír csak rázza a rácsot kijön egy két puki kap cicit és alszik vissza. Viszont 2x újra kel éjjel. Én is azt várom,hogy újra a régo legyen majd az idő megoldja. ☺ Kitartás
2018. aug. 8. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

csak saját tapasztalat, lehet tudok tippet adni valamire:


egy baba nem tudja mi az éjjel és a nappal, neki minden új.

ezt meg kell tanítani. mi úgy csináltuk, hogy nappal sok a zaj, sok a fény, sok a járkálás, viszont este 7kor lenyugszik minden, csöndesek vagyunk, halkan beszélünk, elhúzzuk a függönyöket, lenyugszik az egész ház. Kellett kis idő, de hozzá szokott a csöndhöz.


az is nagyon fontos volt, hogy napközben elegendő inger élje. fizikálisan és agyilag is. ugyanúgy mint egy felnőtt, ha fárasztó volt a napja, akkor alszik mint a bunda. nagyon sokat tornászunk, gyakoroljuk a felülést, ülést, forgolódást, éppen milyen szakaszában van, de a lényeg, hogy rendesen fizikailag fejleszteni kell. sok szülő elrontja azzal, hogy annyira tutujgatja, hogy a baba fizikálisan le van maradva, mert végig tartva volt a feje, feküdt, nem engedték, hogy mozgassa nagyon a végtagjait. itt rá kell segíteni, edzeni kell vele.


emellett ha sokat játszol, kirándulsz, mozogsz vele, új helyek, új illatok, új emberek, mind-mind fejleszti és ki is fárassza.


a harmadik ami nagyon fontos, az a napi rutin. próbáld ki, hogy minden éjszaka ugyanazt csinálod, kb ugyan akkor. 1hétig ha azt csinálod, hogy 19:30-kor utolsó szopi, puszi és alvás, akkor második héten pontosan 19:31-kor már ugrál, hogy éhes és aludna.

2018. aug. 9. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Pár napja irtam énis ki 1 kerdest ezzel kapcsolatban,7 hós lessz a lányunk 13 án és lassan 1 hónapja ez megy nálunk is.Elötte átaludta az éjszakákat,nem volt gond.Most tényleg munden közrejátszhat+itt a kánikula is.Én csak remélni tudom hogy nemtart sokáig😀kitartást nekedis😊
2018. aug. 9. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!