Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Észevettétek? Minél többedik...

Észevettétek? Minél többedik baba, annál inkább akarja leadni éjjelre (meg napközben is, ha teheti) az anyja a kórházban a csecsemősöknek.

Figyelt kérdés
Miért lehet ez?
2018. aug. 13. 21:14
1 2 3 4 5 6 7
 11/67 A kérdező kommentje:

Nem is arra az esetre irányul a kérdésem, akik valamilyen probléma miatt nem tudják ellátni a gyereket, rosszul vannak, stb.

De aki kint lógatja a lábát a folyosón vagy épp cigizni jár ki, illetve egész nap a látogatókkal lófrál a folyosón... Hát érdekes, mindenesetre.

2018. aug. 13. 21:33
 12/67 anonim ***** válasza:
87%
De amúgy miért venne ki mindenki egy hetet? Nem értelek. Visszagondolva semmi értelme nem lett volna.
2018. aug. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/67 anonim ***** válasza:
94%

Én nem tapasztaltam ilyet.

Gondolom el se tudod képzelni, hogy van akinek a férje nem tud heteket kivenni szabadságba,a nagyobb gyerekeit nem tudja elvinni a még dolgozó nagyszülő, esetleg nincs is már nagyszülő.Szerencses vagy ha nálatok így ment.Tedd össze a kezed adj hálát az égnek és ne másokon csamcsogj.

2018. aug. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/67 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg ismerősöm van, ahol már nagymama sincs... Egy sem...
2018. aug. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/67 A kérdező kommentje:

Nem értem, miért ne tudna? Max. kiíratja magát táppénzre.

Miért kellene? Hát talán, hogy összeszokjanak, mint család és a kezdetektől ott legyen, ha esetleg segíteni kell, fürdetni vagy pelenkázni vagy akármi.

Meg ugye az újszülöttfotózás is az első héten szokott lezajlani, azon sem árt, ha jelen van apuka.

2018. aug. 13. 21:39
 16/67 A kérdező kommentje:
Természetesen nem arra gondoltam, ahol nincs nagymama...
2018. aug. 13. 21:41
 17/67 anonim ***** válasza:
96%
Most komolyan nincs jobb dolgod mint azon fröcsögni ki mennyit bír el a szülés utáni pár órában? Tenyleg sokat átvàllalhat tőled a párod ha van időd ilyesmiken agyalni....en spec s3m az első sem a 2. Gyerekem nem adtam le, csak fürdenti, pedig csaszaros vagyok es senki nem ugrált körül. Mégsem biztos hogy jobb anya vagyok mint aki meg mondjuk kipihente magát a kórházban, utána meg 3 evig mig otthon tartja szivet lelket kiteszi
2018. aug. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/67 anonim ***** válasza:
100%
Engem a 2.szules sokkal jobban megviselt, igy 2 éjszaka leadtam,szégyen vagy sem.. kellett az az éjszaka ,hogy kiheverjem vmennyire a torteneseket
2018. aug. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/67 anonim ***** válasza:
100%
Túlzásokba esel. Össze lehet szokni munkaidő után is. Igaz, az én férjem 6-16-ig dolgozik, nem vészes. Hétvégén ritkán. Nekünk bevált. 9, 15 és 18 éves a 3 gyerek.
2018. aug. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/67 anonim ***** válasza:
89%

És olyankor mi van, ha egy családban minden forint számít, és az apuka 1 hét táppénze (ha esetleg gyárban dolgozik,nem kap szabadságot/nincs neki/ kell a téli-nyári leállásra) túl nagy kiesés lenne a családnak? Lehet mondani, hogy akinek ilyen az anyagi helyzete, ne vállaljon gyereket, de sokszor ők azok, akik tisztességesebben, nagyobb szeretetben felnevelik a gyereket, ellenben egy olyan családdal ahol pénz az van, csak a gyerek letojva.

Nálunk nem áll fenn ez a helyzet, de szerintem azért nem ritka az ilyen család sem.

2018. aug. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!