Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Észevettétek? Minél többedik...

Észevettétek? Minél többedik baba, annál inkább akarja leadni éjjelre (meg napközben is, ha teheti) az anyja a kórházban a csecsemősöknek.

Figyelt kérdés
Miért lehet ez?
2018. aug. 13. 21:14
1 2 3 4 5 6 7
 51/67 anonim ***** válasza:
69%

Te hülye vagy.... Miért ne mehetne a nagyobb gyerek bölcsibe? Egyrészt szocializalodas szempontjából fontos, másrészt igenis jól jön anyukának is egy délelőtt, ahol egyél kevesebb gyerkőccel könnyebb ellatni a teendőket.

. Újszülött fotózás? Hát már bocs, nem prioritás, semmi keresni valója egy idegennek a pár napos gyerek közelében, meg egy frissen szült anyuka nem tipp topp, szerintem kedve sincs ilyesmihez, hacsak nem az angol királyi család tagja...


Nem mindenhol vannak otthon hetekig az apukák... És nem mindenkinek jön a család körbe nyalni a seggét azért mert kipottyantott egy gyereket..


Jah...4 gyerekem van, 3-al non stop együtt voltam, a negyedikket is magamhoz vettem volna, ha nem koraszülött... Jézusom...

2018. aug. 14. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/67 anonim ***** válasza:
64%

tapasztalat, majd megtudod te is. Azt hiszed, azzal, hogy megállás nélkül fogdosod, magad mellett tartod, vigyázol a babádra, annál jobb az neki meg neked, de majd évek után te is rájössz, hogy nem annyira törékeny amennyire annak látszik.

De ehhez kell a saját tapasztalat.

2018. aug. 14. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/67 anonim ***** válasza:
72%

Az eredeti kérdésre reagálva : én a negyedik babánál egy percre se adtam le sehova. Az elsőt igen mert kekfeny kellett neki valamint cudarul kivoltam.

Apuka egy hetes szabijarol annyit hogy a főnöke megkerdezte muszáj e az 5 napos apaszabit BÁRMIKOR is kivennie az évben nem lehetne e hogy elfelejtik. Nagyon gyerekbarat szemlélet.

Ki vett ő egy hetet de abból 4napig otthon se voltam még a kicsivel ő pedig a nagyokra vigyázott.

2018. aug. 14. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/67 anonim ***** válasza:
87%
Jézusom, mekkora egy affektáló liba vagy kérdező. A cukimuki babucifotózással együtt. Kapaszkodj meg, nálunk akkor sem lett volna újszülött-fotózás, ha a legprofibb fotós könyörög és még ő fizet nekünk érte. Azt nem bírod megérteni és szemlátomást nem is akarod, hogy nem vagyunk egyformák, nem feltétlen jobb vagy rosszabb bárki is, csupán más. Nem tudom miért gondolod azt, hogy nálad a bölcsek köve és úgy a jó és tökéletes és kizárólagosan megfelelő, ahogy te élsz és azt sem tudom milyen jogon ítélkezel, vagy törsz pácát bárki fölött. Miért kell a másik ember életével foglalkoznod egyáltalán? Nem mindegy miképp éli a sajátját? Miért kell beleböfögni, a kutya nem kíváncsi a véleményedre és biztos lehetsz benne, hogy épp annyi unatkozó és rosszindulatú megmondóanyuka csámcsog a te életeden is, akinek nincs jobb dolga, mint amennyin te nyöszörögsz. Föl nem foghatom mi a búbánatos lópikuláért kell bárki idegennel foglalkozni, avagy honnan veszed a bátorságot, hogy akárki fölött is így ítélkezz? Szerintem meg ez az undorító, nem az, ha valaki a csecsemősöknek adja a gyerekét, továbbá az, ha többgyerekes anyaként semmi empátia és tolerancia nem szorult belé.
2018. aug. 14. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/67 anonim ***** válasza:
76%

Miért baj, ha egy frissen szült nő, esetleg nehéz szülés után nem akarja 0-24-ben még a gyerekét is ápolgatni? Ezt sosem értettem.

Jó tudom, a gestációs periódus idején fontos, hogy a gyerek az anyjával legyen, mert a kismamák még nehezen képzelik el magukat anyaként és majd a gyerekbömböléstől biztosan megjön a kedvük. Hogyne. Régebben sokkal többet figyeltek arra, hogy a nő először is kipihenje magát és tudjon regenerálódni. Ma erre már alig van lehetőség.

2018. aug. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/67 anonim ***** válasza:
72%

Ja, mert az úgy van bizonyos melóhelyeken, hogy te kiveszel 7 nap szabit :D


Aha, ha olyan a főnököd, azt mondja, maradj is otthon.

2018. aug. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/67 anonim ***** válasza:
69%
Mikor szültem, két éve, előttem mondogatták a babák, hogy jobb volt a régi rendszer, mert legalább a frissen szült mami tudott egy kicsit pihenni. Konkrtétan tőlem elvitték a babát pár órára, hogy pihenjek mert akkor már harmadik éjjel nem aludtam és teljesen kivoltam. Eszem ágában nem volt lepasszolni, de rámparancsoltak. Amit jól is tettek utólag mert egy kis alvás után más volt a világ. Akkor szerencsém volt, mert a férjem közel egy hónapig itthon volt velem, bár nem emlékszem, hogy körbeugrált volna, nem vagyok az a típus aki elviseli. Most várjuk a következő babát, és persze nagyon jó lenne ha ismét itthon lehetne velem, de azóta nagyot fordult velünk a világ, az sem biztos, hogy a szülésre odaér, pedig nagyon szeretne. Az meg hogy szabit kivegyen, jelen körülmények között elképzelhetetlen. A dolgok nem ennyire feketék, vagy fehérek. Én
2018. aug. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/67 anonim ***** válasza:
43%
Bocsánat, utolsó vagyok,véletlenül elküldtem. Azt gondolom ha van segítséged, az nagyon jó, mert ahol gyerek van ott mindig elfér. De nem mindenki ilyen szererncsés, és egyedül kell megoldani mint most nekem is például. Itt nincs helye ítélkezésnek, nyilván minden jóérzésű szülő szívesen lenne a gyerekével és a családjával de nem teheti meg. A férjem imád minket, imádja a kisfiát, mégis alig látja. Összeségében te szerencsés vagy a leírtak alapján, becsüld meg mert nagy kincs, hogy sokat lehettek együtt.
2018. aug. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/67 anonim ***** válasza:
33%

Észrevettétek? Minél alcsonyabb a szülő nő képzettége és kevesebb a munkaviszonya, annál inkább akarja mások életét köpködni (még a gyakorin is, ha teheti), hogy valamibe jobbnak képzelje magát másoknál.


Miért lehet ez?

2018. aug. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/67 anonim ***** válasza:
16%
Lepontozva iskolázatlan nők által tehát igazam van :)))
2018. aug. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!