Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki hogyan oldja/oldaná meg a...

Ki hogyan oldja/oldaná meg a házimunkát az anyás, az állandóan életveszélyes helyzeteket okozó 1-2 éves mellett ha nulla segítsége van?

Figyelt kérdés
14 hónapos a kislányom, járni még csak kapaszkodva tud, mindenre fel áll nagyon életveszélyes dolgokat produkál, sokszor esik bukik ahogy tanulgatja a járást. Plusz egy szobás lakásban élünk a konyhában van egy kandalló és egy nem túl gyerek barát kutya. Apukája péntek este ér haza és vasárnap délután indul dolgozni. Akkor pedig nem a takarítás a legfontosabb, inkább hétköznap csinálnám. Annyi hogy ritkán főzök szinte csak a hét utolsó 3 napján mert anyukám hordja a kaját de érzem nehezére esik. Szóval mosogatni, teregetés, mosás megy nélküle. Ma nagy nehezen hajtogattam a ruhás szekrénybe de természetes érdeklődött e téren és én bepakoltam a polcra de ő még az alsó polcról szedte ki a ruhákat. Ablak puculás, bútor törölgetés se könnyebb mert pancsolna a vízben, rá állna a létrára, szóval bele sem kezdek így egyedül. Van egy ismerősöm aki nagyon szereti a lányom, és múlt héten rá bíztam mert temetésre kellett mennem, nagyon jól el voltak, és azt mondta vigyem máskor is. Szerintetek csak jó fejségből mondta? Igazából annyira nem is ismerem, anyám barátnőjének a 18 éves lánya. Tényleg tippeket várok hogyan próbálgatom magam utolérni?!
2018. szept. 26. 20:53
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
80%

Egy olyan kutya amelyiktől jómagam is félek nálam sem maradna. ( ha én neveltem akkor biztos nem félnék tőle)


Berakod a kiságyba.

Rászólsz, egy 14 hós gyerek nem hül ye

Bevonod a munkába.. Perszeamivel azt

hiszi segít, de közben nem akadályoz.

Unokatesóm simán ad neki zsepit, dobja a kukába

Rongyot hogy "takarítson"

Akkora lelkesedéssel csinálja, hogy magam is elámulok.


Nekem kisebb még a lányom, a férjem hazajár esténként, ebből következik, hogy a főzést nem úszom meg hétköznap sem.

Segítség hétköznap hogy minden nap a kiskádba bekészíti vizet..


Nagytakarítást akkor csinálom, ha ő itthon hétvégén, vagy ha alszik este a lányom.


De nekem 4 szoba konyha nappaliétkező 2 fürdő van.


Egyebként ki a tökömet érdekel a fiók?

Örülök ha nincs por, fel tudok mosni van ebéd

Ki van mosva.


A 18 éves lányt otthonra hívnám vigyázni a kicsire, nem azért, hogy elvigye.

Mindkettőtöknek kell szokni, hogy takarítás is van úgy, hogy ketten vagytok.

2018. szept. 27. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
55%

nekunk a jaroka bevallt mig ilyen on es kozveszelyes korban volt a gyerek.

fel orakat elvolt benne,az mar nagy segitseg.

a kutyat azonnal tuntesd el,ha egyszer harapott maskor is fog.nem valo gyerek melle.es annyival is konnyebb lesz(setaltatas,szor,saros labnyomok)

nem is ertem miert tartottad meg a harapas utan???foleg gyerekkel....

2018. szept. 27. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
77%
Ablakpucolást nem, de minden mést megoldottam úgy, hogy a hátamra volt kötve a gyerkőc. Porszívózás, törölgetés, vasalás, bevásárlás, főzés... tényleg minden helyzetben jó volt.
2018. szept. 27. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Berakod a kiságyba és kész
2018. szept. 27. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
31%
Jarokat beszerezni, kutyanak kiadni az utjat mert lesznek meg bajok vele.
2018. szept. 27. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
45%

Első tanácsom: semmi szüksége egy 14 hónaposnak éjjeli cicizésre. Sürgősen szoktasd le, mert ennek hatalmas árát fizeted jelenleg.

Második tanácsom: ne mártírkodj, bátran bízd rá az ismerősre a lányodat, később is nagyon jól fog jönni.


Bocsánat, ha kicsit nyers voltam, de másképp alakultak volna a hasonló gondjaim, ha valaki így a szemembe mondja, mit csinálok rosszul.

2018. szept. 27. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
57%
gondolom azért nem gyerekbarát a kutya, mert a gyerek nyúzza és meg van neki engedve minden,ha pisilni se tudsz mellette...
2018. szept. 27. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
36%

Kutya bentre hàzba/lakásba nem való, főleg nem egy kisgyerek mellé, plàne ha màr harapott is.Ez felelőtlenség a részedről, àllatbaràt vagyok, van kutyànk, de kint az udvaron, a cicus dettó.

Berakod a gyereket az àgyba, fél óràt csak elvan, addig el tudsz mosogatni, gyors porszívózàs, felmosàs.

Mosàst indítani pillanatok műve.

Teregetni ő is tud "segíteni".

Vasalni meg vasalsz amikor alszik.

A kandalló vagy kàlyha nem tudom mit írtàl, szintúgy egy veszélyforràs.

Sokat segítenél magadnak, ha nem lenne még pluszban veszélyes dolog a gyerekre nézve.

A szoptatàssal pedig még te magad is fàrasztod, főleg éjszaka.

Nekem rég volt ilyen kicsi a lànyom, segítségem se volt, ràadàsul 3 szobàs hàz, nappali, udvar, de igyekeztem mindent a lehető legbiztonsàgosabbà tenni, így én is nyugodtabb voltam.

Àllat meg bentre nem való.

2018. szept. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Annyira sokan írjátok hogy tegye be a kiságyba.. nem minden gyereknél működik, és ez nem elkényeztetés kérdése. Az egyik fiamat simán be tudom tenni, de a másik bizony olyan volt hogy azonnal üvöltött ha bárhova leraktam, és annyira felhergelte magát hogy egy percen belül hányt, és levegőt is alig kapott. Próbàltam azért szoktatni de nem nagyon sikerült. Később magától kinőtte. Nála nekem is az vált be hogy a hátamra vettem, ezt valaki írta és jó ötlet.
2018. szept. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
95%
Nem a kutyával van baj, hanem hogy a gyerek megcsinálhat bármit!
2018. szept. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!