Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek mikor vállaljon...

Szerintetek mikor vállaljon az ember gyermeket? Mik az elengedhetetlen tényezői?

Figyelt kérdés
pl. stabil párkapcsolat, saját lakás, életkor, anyagi háttér stb. Nekem nincs még gyerekem, de már nagyon szeretnék. 22/L

2018. okt. 17. 14:56
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

De naiv vagy utolso.

Nem tudom te hol elsz, de ha szerinted lehet tobb tizmillio hitellel-es melle kevesebb mint 400ezerbol--ja bocs h arra nem is adnak ennyi hitelt???--'elni, akkor csinald, hajra.

2018. okt. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
kérdező, ha saját magad nem tudod ezt eldönteni, nem tudod mik azok, amiket "meg kell" valósítanod a gyerekvállalásig, akkor még nem vagy kész rá. ez ilyen egyszerű. ha az ember fejben odaér, már nem kell neki elmondani, hogy "édes gyermekem, dolgozzál, vegyél lakást, autót" stb..
2018. okt. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Kedves 12. hozzászóló! Én mindennél jobban szeretnék már babát! Ha ezt saját ingatlanhoz, vagy autóhoz kötnék fele ennyi baba nem lenne, Magyarországon legalábbis biztos, hogy nem. Én úgy gondolom a legfontosabbak, hogy legyen egy szerető anyuka, egy szerető apuka, elegendő jövedelem, és tető a fej felett, ha ezek megvannak baj nem lehet. Persze, aki ráér az csinálja úgy, ahogy jónak tartja, én személy szerint nem akarok 40 évesen szülni arra várva, hogy mikor lesz meg mindenünk (olyan úgy sem lesz). Mellesleg a régebbi időkben, pl. még az én szüleimnek se volt saját háza, se autója mégis felneveltek, boldogan éltünk, egészségesek lettünk :)
2018. okt. 18. 18:40
 14/16 anonim ***** válasza:
Csak mondjuk a te szuleid idejeben nem vegzodott minden 2. hazassag 5 even belul valassal, a generaciok egyutt eltek szoval valamennyi ingatlanvagyon csak volt, es arrol pedig ne beszeljunk hogy manapsag milyen koltsegeket jelent alberletben elni vagy mekkora kockazat hitelt felvenni. Szoval en drukkolok de azert legy esznel...
2018. okt. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
De ha ilyen jol tudod hogy szamodra mi kell akkor minek kérdezel? A tobbseg szamara nem evidens alberletbe vagy a nagyihoz gyereket szulni...nyilvan van akinek nincs egyeb lehetosege de akkor sem ez az altalanos. Ha velemenyt szeretnel kerni, fogadd el a masoket. Ha meg nem erdekel akkor ne kerdezd hanem csinald :)
2018. okt. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Nem árt, ha stabil a kapcsolat, illetve a munkahely, ha történne valami. Milliomosnak nem kell lenni, stabil 3-400 ezres jövedelemből ( ebbe beleértve mindkét fél jövedelmét). Saját ingatlan nem olyan fontos, csak megfelelő legyen a babának. A kocsi sem lételem.


Kicsit off: azért ne keltsük már azt a kérdezőben, hogy ha nem liberot használ, meg több ezres fürdetőt, nem 10 ezer forintos tipegőt ad a gyerekre, ne szüljön. Az " ócsó" tápszerezést meg abszolult bicskanyitogató hozzászólás. Minden tápszerben ugyanaz van, csak a receptúra más. Csak egy példa: itt vannak a nagyon divatos hipoallergén, több ezres tápszerek, na az én fiam tett rá, kihányta mindet és csak a piacon talalható " legócsóbb" tápszer maradt meg benne. Ő ezek szerint nem olvasta, hogy kötelező a drága tápszert ennie, drága pelust hordani, különben a szülők alkalmatlanok a gyerekhez.

2018. okt. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!