Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egyszerűen nem tudom hová...

Egyszerűen nem tudom hová tenni, amit ma láttam utcán. Normálisak ezek?

Figyelt kérdés

Kifejezetten jól szituált, kulturált pár sétált előttem az utcán 5-6 hónapos pici babával. Olyanok, akikről lerí, hogy visszafogottan, de nagyon jól élnek. Normálisan, szépen beszélgettek egymással, beszéltek a picihez, mosolyogtak rá. A nőn elegáns bőrcipő, hosszú farmer, ballonkabát, sál, finom smink, egyszerű, de szép frizura. A pasin bőrcipő, farmer, Geox őszi dzseki. DE! A babán nem volt semmi, de semmi más, csak egy rövidujjú, rövidnadrágos body! Még zokni sem, kis sapka sem, semmi! Azt hittem elájulok, mikor megláttam. A gyereknek piros volt az keze-lába meg a nózija is a hidegtől, de mosolygott és nem sírt. 11 fok volt, mire hazaértem, direkt megnéztem.

Mindennek tetejébe bepattantak egy vadonatúj kocsiba.


Ez valami új divat, vagy szoktatják a gyereket a hideghez, vagy mi a franc?! Nagyon meg voltam döbbenve.


2018. okt. 18. 10:18
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
55%

Hollandiában élek, itt nem szoktak vastagon öltöztetni a gyerekeket. Sapkát pl az itt létem 7 éve alatt egy gyereken se láttam. Erősödik az immunrendszer, ha nem öltöztetik túl.

Ha a gyerek fázik, nem mosolyog, hanem sír. Amúgy nem tudom elképzelni, hogy valóban nyariruhaban lett volna egy ekkora gyerek. Lehet egy játékbabat lattal

2018. okt. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:
Nyilván meg tudok különböztetni egy élő babát egy játéktól, kedves utolsó :D Például van az a lényeges különbség, hogy normálisan MOZOG és KAPASZKODIK.
2018. okt. 18. 11:22
 13/33 anonim ***** válasza:
80%
Ha a gyerek nem érzi jól magát, akkor sír.
2018. okt. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:
Ezzel én is tisztában vagyok, kettőt felneveltem. Bár pont az én fiam erre az ellenpélda, neki nagyon brutális tűréshatára volt már piciként is. Nem sírt, ha éhes, nem sírt, ha álmos vagy nyűgös volt vagy fázott vagy melege volt, akkor sem ha beütötte valahol, még oltásnál sem sírt. Pedig nagymamákkal együtt négyen lestük minden kívánságát. Most meg egy teljesen normális tíz éves. Valószínűleg nekem ezért nem egyértelmű, hogy biztosan jól volt-e a baba.
2018. okt. 18. 11:46
 15/33 anonim ***** válasza:
68%

Angliában éltem 5 évet ott pld vékonyabban öltöztetik a babákat mint itthon és míg a szülőkön van sapka addig a babán nincs.Kicsit olyan horrornak tűnik,mert nem ehhez a látványhoz szokott az ember, de pld ismerősöm mondja, hogy az oviba ahova a gyerekei járnak természetes, hogy 0 fok környékén a gyerekek kint vízzel játszanak.Más a mentalitás.Vagy pld a felnőttek közül is van aki 0 foknál még rövidnadrágba, pólóba futja a reggeli körét, mikor én már az átmeneti kabátba fáztam...

Nem sötétebbek,butábbak hanem náluk ez a szokás.Nálunk meg más.:)

2018. okt. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
79%
Valoszinuleg kijottek valahonnan es csak elsetaltak a kocsiig. Talan volt rajta takaro de lerugta. En biztos nem oltoztetnem igy a gyerekemet, valamennyire mondjuk fura. De ha belegondolok h az en gyerekem hanyszor rugta le a cipojet, zoknijat, huzta le a nadragjat telen amikor jeg hideg nalunk a padlo, igazabol azt kell h mondjam h valoszinuleg semmi baja nem lett annak a babanak se.
2018. okt. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
86%

1es bocsi h belédkotok de mióta nevezik tuloltozesnek azt ha valaki idojarashoz öltözik vagy idojarashoz öltözteti a gyerekét..


Tuloltoztetes az lenne ha úgy belett volna bugyolalva hogy kissé latszik


Te kimesz mezítláb 10fokban gondolom..

2018. okt. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
45%

17

Nagyon sokan kimennek mezítláb 10 fokban.

Meg nejlonharisnyában, ami ugyanaz, mínusz 10-ben.

2018. okt. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
84%

Én is arra gondolok, hogy mielőtt betették volna az autóba a babát levették róla a takarót.

Egyébként baromi nagy ostobaság a sapkát okolni a betegségekért, főleg úgy hogy angliával és hollandiával példálóznak, mikor ott teljesen más az éghajlat. Ott az éves hőingadozás 20 fok, itt pedig még a napi is több. Reggel fagy, délután pedig 25 fokban hozom haza a gyereket. De az is olyan, hogy a napon meg lehet főni, árnyékban pedig meg lehet fagyni ha fúj a szél. A szervezetet is jobban megviseli és jóformán jól öltözködni lehetetlen ilyen időben. A szervezetnek is nehezebb ehhez alkalmazkodni, de nem ezért kinlódunk annyit a náthával. A sós levegőben nem élnek meg a bacik, így kinnt egy vírusos nátha a legritkább esetben fog felülfertőződni, míg itthon a klíma pont ideális ezeknek a kórokozóknak.

Itthon ponnt ugyanígy öltözködnének ők is és ugyanannyit lennének betegek.

2018. okt. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
39%

19

Kontinentális, normál éghajlaton is vannak másfajta öltözködési szokások Európában.

2018. okt. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!