Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak engem idegesít?

Csak engem idegesít?

Figyelt kérdés

Ismerősöknél, tv/ben, sőt még itt is észrevettem, hogy onnantól, hogy egy nő terhes lesz, borzasztó szavakat kezd el használni.


Pocaklakó, kispapa, totyogó, kaksizni, szopi, nunuska stb..


Miért kell felnőtt 5évest játszani azért mert gyereketek lesz/van!? Miért kell még két évesen is “24hónapos”nak emlegetni? Persze megértem, oda meg vissza vagytok, egész nap vele vagytok, elárasztjátok a közösségi oldalakat a képekkel/videokkal (és tegyük fel, hogy még van is olyan akit ez tényleg ôszíntén érdekel)

De miért kell idióta szavakat kitalálni? Gügyögni/mindent becézgetni,

Még a kölyökkutyámnak sem gügyörészek, attól nem tanul csak megbolondul, akkor a saját gyermekeiteknek miért kell??



2018. nov. 12. 17:16
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
46%

Utolsó, dehogynem mondják a kispapát. Ultragáz. De a legultragázabb az a pocaklakó.

És a kérdezőnek teljesen igaza van, olyan idióta szavakat használ néhány anyuka, hogy idegbajt kapni.

2018. nov. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
67%
Ezek a szavak még hagyján, de amikor ezeket is sejpítve, affektálva mondják. Tejcsi helyett tejci, víz helyett vidzecske, acctal. Igen, a testvérem pl így kezdett el beszélni gyerek után. Néha nem értem, amit mond.
2018. nov. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
95%

Igen



De ezek egy része pont nem "idegesít" de erre inkább azt a kifejezést használnám, hogy nem furcsa számomra


Kaksi - mindig így használtuk magunk közt a kollégiumban gimiben.

Gyerekemre azt szoktam mondani, hogy berottyantott, becsinált, telerakta a pelust


Szopi,szopizni is elfogadottabb

Mert szopik, vagy szop kifejezésen a férfiak egy része elrötyögi magát.( tapasztalat)

A megetetés, az nem fejezi ki azt, amit a szoptatás jelent( a baba nem csak evés céljából van mellene általában)



Kispapa. Totyogó hivatalos megbevezés, utóbbi szakszó is


Nunuskát sosem hallottam.



Pocaklakótól ráz a hideg


Gügyörészéstől is,

Attól, hogy becéznek egy gyereket megint nem.


A közösségi oldalak elárasztása sem műfajom.

Leállítom az olyanok követését.


2 éves korig hónapokkal hivatalos a baba korát meghatározni.


Ez olyan, hogy megkérdezed hány hónapos terhes vagyok nem is tudom megmondani, mert hetekben számoljuk. 4 hét pedig ritkán 1 hónap.



Idióta szavakat utálom

Nem alcsizik a babám.

Nincs tejcsim.

Fürcsi, pancsi csak magunk közt van.


Egyet engedek magamnak : pityog/ picsog amikor pici sír



Szerintem amúgy erősen eltúlzod a dolgokat...



Itt a teherpeesés topikbban a

Dpo

Ovu

Stb engem jobban megijeszt 😏

2018. nov. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem nagyon rá vagy erre prögve. Ha valaki minden szót ilyen idiótán mond, és egyfolytában gügyög az igen idegesítő. De most ne hogy már agyon akarjam csapni a szomszédom aki a babáját babóként emlegeti. Ez csak egy példa volt. Szerintem van különbség az között, ha valaki 1-1 szót elbecéz, vagy megállás nélkül cukiskodik.

Kicsit nyugodj le.

2018. nov. 12. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
84%
Én pl a férjemet a gyerek előtt mindig apának hívom. Tudod miért? Tapasztalat. Férjem anyját az apja mindig a néven szólította, így férjem kb 5 éves koráig nem anyának hívta a saját anyját hanem a keresztnevén szólította. De egyébként máshol is így látom, hogy egymást anyának meg apának szólítják a szülők a gyerek előtt. Én sem hívom máshol mások előtt apának, de a gyerek előtt igen. Mondjuk a többit nem tudom, nem azt mondom hogy na a gyerek besz***rt, de az sem hogy kaksizott. Bekakált. Kész. A hónapos dolog meg hihetetlen számomra, hogy ha neked is van gyereked akkor miért nem egyértelmű hogy bizonyos korig hónapban mondják a gyerek a korát, a fejlődése miatt.
2018. nov. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Passz ezek közül egyiket se használtam. Mégis élveztem a terhessegem, amikor lehetett és szeretem a gyerekem. Én inkább most beszelek néha olyan batalis okorsegeket h jó h más nem hallja. 🤣🤣 És jó h 8honapos fiam nem érti, de elkell szoknom erről mielőtt ezt tanulja el. (nem állandó, de van h annyira fáradt vagyok h na..) :D

Amúgy sok szülő gugyog. Néha párom is, de csak itthon és sztem nem gáz. Persze engem is kiraz a hideg pár dologtól. Pl a tobbesszamtol: fogunk, fáj a hasunk, betegek vagyunk, szopizunk meg, stb

De ezt sem mutatom ki. Mindenki más, ezt elkell fogadni. Sok minden idegesít néha, de nem kell azzal foglalkozni. Engedd el a füled mellett.

2018. nov. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom te is valahogy nevezed a fiad nemi szervét.Lányoknál lehet nunuska miért ne lehetne?Fiúknál is van egy halom szó rá.És igen is kommentálom amit csinálok vele...megtörlöm a popsid mert kakis, megtörlöm a pöpid, hogy száraz legyen stb

.K8nek hogy esik jól, mit hozott otthonról.

Engem az az egy idegesít mikor pl. kisfiam 18 hós azt mondja a kutyára, hogy tatya, erre a párom mondja neki hol a tatya?Mindig rászólok, hogy nem úgy beszélünk mint a gyerek mert akkor nem helyesen tanulja meg.Erre figyelek nagyon, hogy szépen tisztán ejtsem a szavakat előtte, úgy tanulja meg.

A többi meg kit érdekel?Mit számít hogy fürcsizik vagy pancsizik?

Amúgy is ezek a dolgok elmúlnak ahogy nő a gyerek. A pocaklakó kifejezést is csak addig használják míg terhesek.Elmúlik.

2018. nov. 13. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!