Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon gáz szerintetek hogy...

Nagyon gáz szerintetek hogy Apuka főz?

Figyelt kérdés

Extrém hasfájós a kisbabám, és 2 és fél hónap alatt nem főztem még. Annyit sír, hogy nemtudok nekiállni főzni, örülök ha wc-re menni tudok néha, vagy enni. Férjem főz meló után, mondtam neki megfőzök én is, de már egy ideje így megy...

Többi házimunkát megcsinálom, addig a gyerekkel van, de a főzés valahogy "rajtamaradt" , igazából tud is jól főzni meg szeret is. Viszont egyik ismerősöm megszólt ezért, mert ő megtud főzni úgy is, hogy egyedül van otthon.

Olyan nagy baj az hogy nem hagyom sírni a gyerekem?

Komolyan kb semmit sem tudok mellette csinálni. Minden baba más, neki alszik rendesen délelőtt is, az enyém nem. Kicsit felidegesített ezzel, hiszen nem tehetek erről a helyzetről...

Ő szerencsés. Pár hónap múlva remélem már én is tudok majd a konyhába maradni egy kenyérkenéses időnél többet is ...


2019. jan. 15. 18:49
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem meg amíg apuka nem tud szoptatni, addig segítsen abban, amiben tud. Ha ez a főzés,akkor abban,ha pedig a mosás,akkor meg abban. Egy pár hónapos szoptatott babának csak az anyja tudja kielégíteni az igényeit. Ha az igények kielégültek, jöhet apuka....az én férjem nagyon jól ráérzett,hogy mikor hol segítsen be. Magától szervezte a háztartást azért,hogy én 100%-ban a babára figyeljek. Etettem, aludtam vele, tisztába tettem, sétáltunk nagyokat, tornáztattam, ismerkedtünk. Este fürdés, szoptatás-altatás... Sajnálom azokat, akik úgy érzik gáz,ha a férjük is részt vesz a háztartásban.
2019. jan. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
80%
Megértelek, én sem tudtam moccanni a kicsitől, wc re rohantam csak ki aztán vissza, hónapokig ez ment. A férjem sosem főzött meg, de bevallom fogalmam nincs főztem e akkoriban... kiesett. Ha igen, max rizs, gyors fasírt h ne haljunk éhen. Nekem októberben töltötte a 2 évet, és MOST van az h meg tudok tőle főzni, viszonylag nyugodtan, ja és mostanában alszok normálisan, ezt is csak idézőjelbe, ígyis ébred. Átérzem a helyzeted. Szuper jó dolog h a férjed megfőz! Én összetenném a kezem ha néha átvállalná. Örülj neki 😊 az h másnak ez bántja a szemét, hát ez van 😄 nektem jó így akkor tök mindegy h szomszéd Juliskának ez nem tetszik.
2019. jan. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
91%

Általában én főzök.

Viszont van, hogy fáradt vagyok, nem fért bele a napba, vagy csak nincs hozzá kedvem.

Ilyenkor a Férjem főz. Most már nagyobb a gyerek és van, hogy az Apja főztjét kéri, mert finomabban készíti, mint én. Mondanom se kell milyen büszke ilyenkor magára.

De gyerek előtt se volt vita, hogy ki főzzön vagy végezze el a házimunkát.

2019. jan. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
93%

Évekig én főztem (nem voltam túl ügyes), aztán terhességem alatt nagyon rosszul voltam, ezért a férjem megpróbált készíteni ebédet.


Már első alkalommal kiderült, hogy iszonyatosan tehetséges, nagyom szuperül főz, vetekszik anyukám főztjével, pedig sohasem tanulta :) Azóta is (kb. két éve) övé a konyha, én már szinte be sem mehetek. Ez neki kikapcsolódás, akár munka után is nekiáll.


Ezek után szerintem nem gáz, miért lenne az? Ha neki nem gond, akkor csinálja csak nyugodtan. Tudnék én a lányom mellett is főzni (sütikben vagyok jó, és azt csináltam már úgy, hogy ő ott ült mögöttem az etetőszékben), de minek, ha a férjem sokkal finomabbakat tud csinálni? :D

2019. jan. 15. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
0%
Ez nagyon gáz, hogy egy 30 perces ételt se tudsz össze dobni, vagy egy húst belökni sütőbe, mert 0-24-ben rajtad a gyerek. Bármilyen nyűgös, hasfájós.
2019. jan. 16. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
91%
És ugyan miért gáz, utolsó? Van férje aki ott lakik vele? Miért ne csinálhatna otthon vacsorát a férje?
2019. jan. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
40%

Nem az a gáz hogy a férfi főz, tudsz olvasni?

Az a gáz, hogy 0-24-ben rajta csüng a gyerek, egy szabad fél órája nincs hogy bedobjon pár csirkecombot a sütőbe pl.

2019. jan. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
93%
Egyáltalán nem gáz! Remélem egyszer eljutunk oda, hogy már nem fogjuk úgy érezni, hogy ilyen kérdést fel kell tenni. Ezt ne vedd magadra, inkább a társadalmi hozzáállásra értettem.
2019. jan. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
91%
Utolsó vagyok: De mondjuk az gáz, hogy ennyire semmit nem tudsz csinálni mellette. Még csak 2 hónapos, még nem késő leállni ezzel a kialakuló furcsa életstílussal, mert pár hónap múlva már hiába.
2019. jan. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
78%
Azt szólok hozzá: hogy de jó , hogy tud a párod főzni. Az enyém semmit se tud!!!! 😉
2019. jan. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!