Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon gáz szerintetek hogy...

Nagyon gáz szerintetek hogy Apuka főz?

Figyelt kérdés

Extrém hasfájós a kisbabám, és 2 és fél hónap alatt nem főztem még. Annyit sír, hogy nemtudok nekiállni főzni, örülök ha wc-re menni tudok néha, vagy enni. Férjem főz meló után, mondtam neki megfőzök én is, de már egy ideje így megy...

Többi házimunkát megcsinálom, addig a gyerekkel van, de a főzés valahogy "rajtamaradt" , igazából tud is jól főzni meg szeret is. Viszont egyik ismerősöm megszólt ezért, mert ő megtud főzni úgy is, hogy egyedül van otthon.

Olyan nagy baj az hogy nem hagyom sírni a gyerekem?

Komolyan kb semmit sem tudok mellette csinálni. Minden baba más, neki alszik rendesen délelőtt is, az enyém nem. Kicsit felidegesített ezzel, hiszen nem tehetek erről a helyzetről...

Ő szerencsés. Pár hónap múlva remélem már én is tudok majd a konyhába maradni egy kenyérkenéses időnél többet is ...


2019. jan. 15. 18:49
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
75%

Itt az ideje, hogy megtanulj magasról tenni az ilyen ismerősök véleményére. Mondjuk ha igazán okos vagy, nem is mesélsz akárkinek a nehézségekről, mert sajnos az a tapasztalat, hogy az anyukák legtöbbször nem támogatást (szóbelit sem) kapnak, hanem még jobban beléjük rúgnak, ha bevallják, hogy valami nem "tökéletes" náluk.


Az ismerősödet meg majd megtanítja az élet kesztyűbe dudálni..... van egy kedves szomszédom, három gyermekes anya. Tök ügyesen helytáll, mindig irigyeltem és felnéztem rá, hogy én meg kettővel is kikészülök. Aztán amikor a harmadik elkezdett kúszni-mászni, később járni, zokogva mesélte, hogy ő ilyet még nem látott, az első két gyerek mellett még a konyhakéseket sem kellett odébb tolni az asztalon, mert nem jutott eszükbe felnyúlni érte, a harmadik elől meg fel kell tenni őket magasra..... na. Ennyit arról, hogy az egyik gyerek ilyen, a másik olyan.


Olyan baba mellett, aki csak eszik-alszik, és ringatni sem kell, nem kunszt mindent megcsinálni. Az ismerősöd csak addig hiszi magáról, hogy itt ő az ügyes, amíg nem találkozik egy olyan problémával ennél a gyereknél vagy majd egy esetleges következőnél, amiről addig nem is hallott.

2019. jan. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok. Egyébként mivel átéltem az elsővel, amit te is, azt tudom tanácsolni, hogy bár jól teszed hogy nem hagyod sírni a gyereked, kell megoldást találnod arra, hogy többet tudj pihenni. Ha hasfájós, sokat nem tudsz neki segíteni, csak annyit, hogy nem hagyod egyedül, és már az is megnyugtatja valamennyire, hogy érez téged. Viszont ha nem a karodban van, hanem hordozókendőben rajtad, akkor egyrészt a függőlege pózban pl. bizonyos emésztési problémák is jobban megoldódhatnak, másrészt szinte biztos hogy sokkal többet fog aludni, ami neki is fontos, harmadrészt lesz két szabad kezed. Nem a főzés a lényeg, hanem hogy ami számodra fontos, azt meg tudd csinálni. Ha neked a főzés lenne az, akkor azt, ha az olvasás, akkor azt, teljesen mindegy. De a mai eszemmel és tapasztalatommal én már egy gyerekem miatt sem mennék még egyszer annyira tönkre mint ott és akkor az elsővel. Két és fél hónap még hagyján, de ha elmúlik a hasfájás, jön a fogzás, és így tovább, ok mindig lesz arra, hogy egész nap a karodban legyen, és téged egyre jobban fog zavarni, hogy fut körülötted minden. Ezt úgy mondom, hogy maximálisan hiszek a testközelség fontosságában és abban, hogy a gyerek az első. Vagyis ma már úgy gondolom, hogy a gyerek csak addig az első, amíg az anya ennek nem szenvedi komoly kárát, azt nem szabad engedni, mert az egész család rámehet. Ez is tapasztalat. SZóval hordozókendő.SZuper.
2019. jan. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
77%

17-es, te nagyon szánalmas vagy.... Szerinted gáz,ha az anyukán csüng egy 2 és fél hónapos baba. Neked gáz,hogy nem dob össze mellette egy vacsorát....

Szerinted gáz,hogy mi lesz így,ha már egy durván 10 hete a világon lévő baba ragaszkodok az anyjához....


Azért mert te nem vagy képes fizikai kontaktust létesíteni a gyerekeddel,másnak ez még szempont, van ugyanis fontossági sorrend. Te menj inkább beszólogatni valami nagy barinődnek...

2019. jan. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
Normális ha rajta csüng, de nem éjjel nappal, úgy hogy nincs 30 p szabad ideje.
2019. jan. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
74%
Lehet,hogy az időbe talán még bele is férne,de ilyenkor tapasztalják meg az anyukák,hogy mennyire helytálló a mondás: "amikor a baba alszik, akkor aludjon az anyuka is". Biztosan vannak,akiknek kezdettől átalusszák az éjszakát, nem fáj a hasuk és mosolyognak és szopnak mikor ébren vannak, de a helyzet az,hogy sok baba nem így működik. Azok el sem tudják képzelni,hogy milyen kimerítő ez az időszak. Lehet,hogy éppen lett volna nekem is fél órám, míg összedobok valami vacsit,de szellemileg attól még fárasztó. Ráadásul nem is a meleg vacsi a legfontosabb,ha persze apuka megcsinálja,az szuper. Jó,hogy egyre több ilyen férfi van,aki tud is,szeret is főzni és megtalálja a helyét,szerepét egy picibaba mellett. Később már biztosan fordítva is lesz: apuka játszik a babával míg anya főz. Nálunk is így volt,nehéz is volt,de egyben szuperjó érzés is volt!
2019. jan. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Dehogy gáz!

1. Örülj h tud fözni

2. Örülj h szivesen könnyit a helyzeteden ezzel

3. Foglalkozz a babával amenyit igényli és ne legyen lelkifurdalásod

4. Ne érezd ugy h dolgoztatod ezzel a,férjed még munka után. Ha pedig épp ö is fáradt és nemakar fözni,rendeljetek kaját.

Az sem gáz!!

Aki meg azt mondta h olyan nincs hnem lehet mindent elvégezni baba üellett, annak nem voltigazán nehéz babája..

2019. jan. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!