Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Balira utazni babával? Mennyir...

Balira utazni babával? Mennyire kivitelezhető ez? Vagy inkább maradjon itthon?

Figyelt kérdés

Anyukámat szeretném meglepni egy utazással Balira, régi vágya oda eljutni. Viszont van egy 10 hónapos lányom... Nem most mennénk, hanem augusztus-szeptember környékén, de még nekem is fárasztóak az ilyen hosszú utak. Közvetlen járat nem is megy, átszállás biztosan lenne. Gondoltam arra, hogy esetleg nem egyben nyomjuk le az egészet, hanem 2-3 napra megállunk Dubaiban, vagy Kuala Lumpurban, így kevésbé lenne fárasztó.



A férjem szerint inkább hagyjam itthon vele, semmi értelme elvinni azért, hogy ott nyűglődjön, mi sem tudjuk majd élvezni a programokat, pihenni sem fogunk úgy tudni... Nem tudom, mi lenne a jobb. A férjem "teljes körű szülő", tehát ellátja a babát, foglalkozik vele, nem az ő képességeiben kételkedem.



2019. febr. 6. 12:55
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
38%

Nem szoktam hozzászólni és belefolyni ilyen vitákba vagy mikbe, de ez a két irigy, gonosz, rosszindulatú, minősíthetetlen stílusú magát nőnek nevező “szuperanyuci” olyan szinten gyomorforgató, hogy normális érzésű ember nem tud efelett elsiklani.. Süt belőletek az a mérhetetlen rosszindulat és totalisan egyértelmű, hogy besárgultatok már az irigységtől, hogy ti a büdös életben nem engedhetnétek meg magatoknak 3 hetet Balin, de jó eséllyel még egyet se, hiába jöttök itt, hogy “Jajj a havi fizumból kitelne”. Aha persze persze, hülyék lennetek beismerni az ellenkezőjét, hisz akkor azok számára is, akik eddig esetleg kételkedtek, hogy irigyek vagytok, világossá válna a nyilvánvaló.

Hogyan jon ide hogy ki hány évesen vállalt gyereket?? Talán gondolatolvasók vagytok, ti egyetlen infóból tudtok mindent?! Halkan megjegyzem van olyan “fiatal” anyuka ismerősöm, aki ezerszer jobb anya, mint némelyik hozzátok hasonló mártír ősanya valaha is lesz. Tipik azok az emberek vagytok, akik mindenkiben csak a rosszat veszik észre, akik szerint az a jó anya, aki minimum 3 éves korig szoptat és a társai. Akik mindenkit megszólnak, ha az más értékrendet képvisel a gyereke nevelése terén. Szánalmasak vagytok. Csak azért mert valaki anya lesz nem szűnik meg nőnek/embernek lenni!! Ezerszer inkább legyen olyan anyum, aki három hétre nyaralni mereszel, semmint egy ilyen megsavanyodott, rosszindulatú, gonosz anya...!

Le lehet ám normális emberi hangnemben is írni, ha nem értetek egyet a kérdezővel, de ti erre képtelenek vagytok. Pedig a stílus maga az ember. És ti ezt fogjatok szerencsétlen gyereketekbek is átadni, majd ők is a sajátjaiknak és így tovább, hogy aki másképp el, mint mi azokkal nyugodtan beszelthetünk úgy, mint a kutyàkkal. Borzasztó.

Kérdező fel se vedd ezeket a kommenteket, valószínűleg az ő életük annyira tökéletes, hogy egy anonim oldalon való ok nélküli, ismeretlen, gonosz fröcsögés a napjuk fénypontja és egyetlen örömforrása....

2019. febr. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:
60%
A kor annyiban érdekes hogy tényleg azt hittem 70 éves anyu azért ilyen sürgős meg azért kell vinni. Aput meg azért javasoltam mert 40 évesnek aktív szexuális élete kell hogy legyen, nyilván apuval jobban élvezné a 3 hetet, mint a lányával. Ki az aki gyerekével menne egy szigetre 40 évesen a párja helyett?
2019. febr. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:
52%

Nem tudom egyedeknek milyen torz képük van a gyereknevelésről és a szülő fogalmáról, mint olyanról, de egyébként feltűnt hogy a gyereknek van APJA is, aki UGYANOLYAN szülője, mint a kérdező???! Mi van, ha anyuka esetleg lebetgszik, kórházba kerül, el kell utaznia stb? Megáll az élet?! Ha belazasodik a gyerek, akkor csak az anyja tudja elvinni orvoshoz? Csak ő tudja borogatni, gyógyszert adni neki vagy mi? Elképesztő komolyan, hogy néhányak szerint csak és kizárólag a nő tudja ellátni a gyereket és ő nélküle nagyjából halálra van ítélve a gyerek.

Hát nem tudom nektek milyen életképtelen ferjetek lehet, de az enyém speciel nem sz*arja össze magát, ha el kell látnia a saját!!!! gyerekét.... Atya ég.

2019. febr. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 A kérdező kommentje:

:DDDDD

Nem hiszem el, hogy már a szüleim szexuális életébe is bele kell kötni. Ez kész vicc.

2019. febr. 6. 22:05
 45/50 anonim ***** válasza:
94%
Az én kislányom 2 hónapos volt amikor először repülünk. 3 hét múlva haza mentünk. Azon a 3 héten a világon semmi baj nem volt. Nagyokat aludt, nagyon jól evett, nem volt nyűg. Miután haza mentünk el döntöttünk, hogy mi igen is itt akarunk élni. 3 hónapos múlt mikor újra repülünk. Szintén nincs semmi baja még most sem, bárhová megyünk minden érdekli és nézelődik. Nem tudnám az apukájára hagyni még 1 teljes napra sem. Hiszen nem azért vállaltam, hogy más legyen vele napokig, hetekig. Úgy, hogy mi együtt megyünk szinte mindenhova :) szoktam kimozdulni egyedül, tornázni, kávézni de ez nagyon max 3 óra hossza
2019. febr. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 A kérdező kommentje:
Kinek mi. Valakinek a maximum kikapcsolódás az, hogy elmegy tornázni. Elfogadom, hogy minden szülő más és más, nem pedig lehordom mindennek és okoskodok feleslegesen.
2019. febr. 6. 22:13
 47/50 anonim ***** válasza:
89%

Én biztos nem hagynám magára a 10 hónapos babámat,akár el tudja látni más,akár nem. Ez egyszerűen anyai igényem és ösztönöm. Elvinni pedig még kevésbé sem, mivel olyan extrém időjárásváltozások, monszun esőzés van ott,hogy csak azzal telne a nap,hogy hogy lenne jó a babának. Olyan fertőzéseket kapnak el ott turisták,hogy nem éri meg a kockázat. Szerintem.

A 10-12 hónapos gyereket én a jetlaggel sem kínoznám, még nekem is min.3 nap mire észhez térek belőle.

2019. febr. 7. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:
76%
#45 vagyok. Nem okoskodásnák szántam, nem értem melyik része volt az amikor te kérdezted a véleményünk...
2019. febr. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:
86%
Az apuka is ugyanugy el tudja latni a babat, ez nem kerdes. De a te szived nem szakadna meg, hogy o otthon var teged, es szomoru, hianyzol neki, mikozben te napozol eppen? .... ez nem az irigysegrol szol, amikor sokan szova teszik, hogy miert nem apukad megy anyukaddal nyaralni, hanem arrol, hogy valoban nem a legootimalisabb az egesz felallas. Anya -lanya elutazik, apa-kislany-nagyapa marad. Nem 2perc onnan hazajonni.
2019. febr. 9. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim válasza:

Wow. Elolvastam az összes választ (igen, hogy nekem mikre nincs időm... bár eltölthettem volna kellemesebben is, de egyszerűen nem tudtam abbahagyni :D).

Nem fejteném ki a véleményem, minek utána már nem is aktuális a dolog, de arra azért kíváncsi lennék, hogy mi lett volna, ha egy 10 hónapos baba apukája tette volna fel ugyanezt a kérdést...


(Ja, és remélem azóta már túl vagytok az utazáson, jól éreztétek magatokat és itthon is minden rendben volt!:))

2019. okt. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!