Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak nálunk van ilyen hogyha...

Csak nálunk van ilyen hogyha nagymama itt van, csak etetés idejére van nálunk a saját gyerekünk?

Figyelt kérdés
Eléggé idegesítő ha szólok bunkó vagyok.. Mind a két oldalról ez van legszivesebben át se vinnem vagy nem fogadnám őket. Ahogy át érünk nagymama azt várja mikor ébred meg a hordozóba a baba már kapják is fel addig le se rakják míg nem üvölt hogy éhes... Nem tudom már mit csináljak ha szólok akkor én vagyok a bunkó.. Van valaki hasonló helyzetben?
2019. febr. 16. 15:58
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
27%
18:53 Persze, mert nincs olyan, hogy arany középút meg kompromisszum. A nagyi szava és tettei szentek, az anya meg csak fogja be, mert később aztán irgum-burgum lesz... Ezt a gusztustalan, előre kárörvendő hozzáállást...
2019. febr. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a nagymamák normálisak, az egyik dédi (anyai nagymamám) olyan, hogy meggyőződése, hogy azért szültem, hogy neki dédunokái legyenek, és kedvére cincálhassa őket. Nem az a bajom, hogy szereti őket és foglalkozik velük, ez a szüleinkre is igaz, csak míg ők nézik azt is, hogy a baba jól érzi-e magát, addig a dédi ezt pont leszarja, lényeg, hogy ő most dédunokázik.

Valahogy annyira tolakodóan közelít feléjük, hogy már pici koruktól zsigerből utasítják el, de tényleg. A lányom pár hetesen is üvöltött a kezében, ezen a nagymamám megsértődött konkrétan, és engem okolt, hogy anyás a gyerek, mert már magamhoz szoktattam. Hát bakker, az anyja vagyok, kihez szokjon?? Most a lányom már 3,5 éves, nem szereti a dédit, mert most is ugyanolyan tolakodó és erőszakos, akarata ellenére puszilgatja, ölelgeti, kizsarolja a puszit (vagyis megpróbálja). A fiam 6 hetes, már most ordít ő is ha felveszi, mert ugyanez, az arcába mászik, ordítva gügyög, úgy fogja, hogy rossz nézni is...

Nem győzöm elvenni tőle a gyereket mindenféle kifogással, meg rászólni, hogy ne nyúzza már a nagyot, persze sértődés... Nem akarom megsérteni, nagyon szereti őket, nem akar rosszat, de annyira rosszul mutatja ki, tukmálja magát a gyerekekre erőszakosan. Én kivagyok már, ha jön.

Szóval valahol megértem, hogy van az a helyzet, amikor nehéz ezt tolerálni. És nem könnyű, mert közben tényleg nen akar rosszat, lelkes, nem akarom bántani, de a gyerekeket is menteném tőle, mert látom, hogy az agyukra megy.

2019. febr. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Nekem is hasonló a problémám meg most két hónapos a gyerek kB amit lehet neki venni az egy pár plüss vagy csörgő, ruha ugye mert nincs másra szüksége akartam neki venni pihenő széket még mikor nem született meg, meg vette előlem most játszó szőnyeget akartam venni azt is.. Annyi ruhát vesz neki hogy konkrétan én már nem is tudok mert annyi van neki hogy éves koráig se kéne vásárolnom közbe olyat is vett (ugye kérdezés nélkül) amit már nem hord mert kinőtte csak ő ezt nem tudta..(ez a része én anyum) Nem baj nem azt mondom de most elég hülyén néz ki valaki bejön a lakásba és alig tudok rá mutatni valamire amit én vettem a gyereknek... Ezzel az a baj hogy az évek alatt amikor született az unoka öcsém 3 éve őt mindenáron meg akarta vásárolni csak ugye akkor közbe írt nekem hogy olyan drága vegyük meg felesbe úgy is egyszer ha lesz gyerekem (akkor nem volt tervbe még) ő is ugyanúgy fog vele játszani meg ilyenek.. Mindegy megvettük őket akkor se szóltam csak szar érzés volt mikor át mentünk és hozza nekem a gyerek mutatni a játékát hogy a Szilvitől kapta (közbe meg kettőnktől) és világ életembe azt hallgatom hogy amúgy nincs pénze, akkor nem értem minek kell túl vásárolni a gyereknek, már a nagymamám szokott ilyenkor rá szólni na mindegy a másik mama ilyen téren nem gáz jön látogatni akkor 1-2ruhat ha hoz hogy mégis ott nem is ez a baj hanem hogy messze laknak úgy jönnek át hogy 3napra kB és nem is a nagyival van ott a baj hanem párom húgával aki olyankor anyja helyett anyját játsza a gyereknek és tudja hogy rossz szemmel nézem már sokszor pláne hogy legutóbb jöttek aludt(!) a gyerek párom meghozta őket én a konyhába főztem (azaz előbbi hely ahogy belépünk a házba) és nem nekem köszönt előbb hanem felkeltette a gyereket.. Na én úgy be rágtam emiatt hogy nem is szóltam hozzá a 3napba amíg nem volt muszáj.. Ilyenkor egy nap után hogy feszt ölbe van el se bírom altatni utána normálisan mert lerakom ordít persze olyankor már anya anya.. Nem foglalkoztam velük bementem a szobába mondtam páromnak ha eddig nem szóltál rájuk akkor edd meg amit főztél altasd el az ordító gyereket na és abba a 3 napba tényleg az volt kB h kimentem főzni mosogatni takarítani amit kell amúgy bent voltam a szobába és akkor párom behordta ha éhes volt mondom hugod már nem tudja megetetni vagy mi szóval én már ott tartok lassan hogy elköltözöm valami lakatlan szigetre utánunk ne jöjjön senki

😁

2019. febr. 16. 20:47
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Egy rakás dolgot vett anyukám az unokájának. Nem azért mert ne telne rá, hanem mert ezt örömmel teszi. Semmi megvétel szándéka nincs.

Te mutogatni szoktad másoknak, hogy mit vettél a gyereknek te és mit más?

Fura nő vagy

2019. febr. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Én azt gondolom, hogy mindenki a saját családját intézze, talán így lesz a legkevesebb konfliktus. Nálunk a szüleim szerencsére úgy csinálnak mindent ahogy kérek,de Ők mondjuk itt laknak közel, gyakran vannak az unokákkal. Férjem szülei néhány havonta látják és Ők is egész nap fognák Őket - nyilván a 2 évest már esélyük sincs. Nekem egyik gyerekem se szeretett kézbe lenni, elkezdtek kapálózni, majd sírni. De nálunk a Férjem családjára a Férjem szól rájuk. Én a helyedben a pároddal beszélnék és együtt próbálnék változtatni azokon a dolgokon, amik zavarnak a családdal kapcsolatban. Leírok egy példát. Anyósom megengedné, hogy a 2 éves lányunk rohangálva egyen. Rászólok a lányomra, hogy evés közben üljön az asztalhoz. Anyósom mondja nekem, hogy hagyjam, egyen csak így és ilyenkor mondja a Férjem, hogy nem, mi az asztalnál eszünk, mindegy hol és kinél vagyunk. De előfordult természetesen, hogy nem volt ott a Férjem. Ilyenkor kötöm az ebet a karóhoz, mert hosszútávon én járok rosszul, ha nem mindenhol ugyanaz vonatkozik a gyerekre. Állj ki magadért, ne érdekeljen ki mit gondol, majd alkalmazkodnak a Ti szabályaitokhoz.
2019. febr. 17. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Az én anyósom bejött szoptatáskor, nem értette miért gond ez nekem, mivel a férjem előtt is szoptatok. Férjem válaszolt neki, hogy vele szekszelni is szoktam :)
2019. febr. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!