Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Azok az anyukák akik szoptatna...

Azok az anyukák akik szoptatnak miért utálják azokat akik nem?

Figyelt kérdés
Teljes megvetést tapasztalok és nem értem miért.Tápszeres 5hós lányom egyszer sem volt eddig beteg,mosolygos nyugodt baba, úgy fejlődik ahogy a nagykönyvben meg van írva,és imádjuk egymást,vagyis látom rajta,hogy szeret,pedig nem én vagyok a 2 lábon járó kaja. És szerintem kifejezetten jó,hogy nem kaja körül forognak a napjaink,hanem 4óránként megeszi a magáét és kész le van tudva. Egyeltalán nem sírós vagy "hisztis" cumi csak elalváshoz kell. Teljesen kiegyensúlyozott ,mégis a szoptatós anyukák úgy csinálnak mintha kínoznám a gyereket. Kicsit olyan mintha azért mert azt gondoljál,hogy így milyen könnyű nekem,mert más is meg tudja etetni és többször elmehetek otthonról,és nehogy már egy anyának magára is legyen ideje. Szóval olyan irigység félét érzek, de nem biztos,hogy az,mert közben annyira odavannak az anyatejért,meg a szoptatásért,hogy mégsem lehet irigység.Nekünk nagyon bejött a tápszeres táplálás,de eszem ágában sincs ócsárolni azt aki nem így csinálja.

2019. márc. 28. 07:19
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%
Jah és igen...valóban mindenkinek az az első kérdése, hogy van tejed szopik? Komolyan ez a legfontosabb? Kinek mi köze hozzá? Utolsó voltam.
2019. márc. 28. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem is az utálat a legjobb szó, az kicsit erős, de lesajnálást bőven éreztem emiatt, mikor még kisbaba volt a lányom. 3 hónapig tudtam szoptatni, utána tápszeres lett. Sajnálkoztam rajta 1-2 napig, de hamar elfogadtam, mert láttam, hogy a gyerekem jóllakottan, vidáman elvan ezzel. Próbáltam akkoriban eljárni babás közegbe, de elég sokan lesajnáltak, mikor kiderült, hogy tápszeres, inkább nem is mentem ilyen helyekre. Például elkezdtem járni baba-mama klubba, de abban az 1-2 órában, amíg tartott, az ott levő anyukák 80%-a minden nyikkra rakta mellre a babáját, de csak ilyen fél percekre. Az én gyerekemnek cumija volt, már ezt is rossz szemmel nézték, mert náluk a cici a játszócumi is egyben. Amúgy nem azt mondom, hogy minden szoptató anyától ezt kaptam, csak akik tényleg ha már legörbült a szája a gyereknek, már tömték a szájába a mellüket, na ők tudtak szörnyülködni rajtunk. Tény, nekem ez nem hiányzott, bár nem kényelemből lett végül tápszeres a lányom, de sokkal kényelmesebb volt, hogy megette az adagját és 3-4 óráig tudtam, hogy az evéssel nem kell foglalkozni. Van amúgy egy ilyen anyuka még régről, játszón szoktunk találkozni, még mindig meg szokta jegyezni (pedig már 4 éves a lányom) hogy szegény nem kapta meg a csodálatos anyatejet eleget és milyen rossz neki. Nem tudom, én semmi különbséget nem látok a lányom és az ő 3 évig szoptatott lánya között se egészségben se kötődésben, de ő biztos jobban tudja, hiszen állandóan La Leche Liga meg WHO cikkeket olvas.

Az meg tényleg igaz, hogy úgy éreztem, hogy ez a szoptatás már közügy. Rákérdezett anyukám munkatársa, a kisbolt eladója, de a legdurvább számomra az volt, amikor egy volt osztálytársam apukája(!) kérdezte meg, hogy szopik-e rendesen. Mintha a szoptatás lenne a jó anyaság mércéje.

2019. márc. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%

Leszogezem, hogy szerintem mindenki maga tudja, hogy nemik mi a jo, es ez engem nemerdekel :D Ha tapszer, akkor az, ha szoptatas, akkor az. Mindkettonek megvanaz elonye es a hatranya, es abaratnoim kozott vegyesenvannak tapszeresek es szoptato anyukak, egyikuket sem erzem tobbnek, vagy kevesebbnek emiatt. Regen, mikor bizonytalan voltam, en is belelattam ilyeneket, amiket irsz. Most, hogy mar tudom, nekunk mi volt az utunk, igy egyaltalan nemerdekel, ki mit miert csinal. Pontosabban a tapasztalatokat szivesen meghallgatom, mert erdekesek szamomra, legyenszo barmelyikoldalrol.


Nekem magambol kiindulva az a teoriam, hogy ez a masik gyozkodese, lenezese-go dolatkor mind a belso izonytalansagra vezetheto vissza. Onnantol, hogy ezzel szembesultem, mar nemerdekelt, ki hogy csinalja. Ha valakit foglalkoztat, hogy a tobbi anya mit miert, hogyancsinal, lenezi, irigy, stb., ajanlomMarshallRosenberg youtubeos eloadasait es konyveit, nekemez segitett.

2019. márc. 28. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%

Örök kedvenc. Szia, utána - hogy vagytok helyett- szoptatod? Ha mondom, hogy sajnos nem, mi a válasz (főleg idősebb néniknél) pedig én sokkal vékonyabb voltam mégis bírtam szoptatni. Őszintén én már nevetek az ilyeneken.

Szerettem volna szoptatni, de mire rájöttem hogy egyszerűbb (császáros sebbel) addigra elapadt a tejem. Az egyik mellem a kórházban úgy begyulladt, hogy akkora volt mint egy léggömb, már az is fájt ha rá néztem. Senki nem segített Nagyon megviselt. Úgy éreztem kevesebb vagyok a másiknál. Haza mentünk szenvedtünk még 3 hétig, utána gondoltam kiprobalom a tápot hátha akkor nem sír hogy éhes. Láttam rajta, hogy jó neki akkor kezdett el tápot kapni persze ameddig volt pici tejem addig kapott.

Nem tudom egyesek miért nézik le a másikat ezért, hisz az a lényeg hogy egyen.

2019. márc. 28. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
58%

Az én véleményem az, hogy aki tud, az szoptasson, mert valóban ez a legjobb a babának, de senkinek semmi joga lenézni vagy megjegyzéseket tenni arra, aki nem tud. Aki meg tudna, de nem akar, az simán lelki nyomorék, hogy nem a tőle teljes mértékben függő újszülöttje érdekeit helyezi előtérbe.

Ha meg majd tőlem kérdezi valaki, hogy szopik-e a babám, én meg visszakézből kérdezem meg, hogy azt nem akarja-e tudni, hogy milyen bugyi van rajtam, vagy épp milyen pózban készült. Eszem megáll már közügyet csinálni abból, hogy hol jött ki, miből eszik, mennyit carik meg ilyenek...

2019. márc. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
84%
Érdekes amúgy, hogy másik meg kicsapják a mellüket bárhol vannak.. Ettől kész vagyok.
2019. márc. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
89%

26

Én is azt gondolom, hogy ha valaki tud annak igenis szoptatnia kéne. Az azonban hogy egyesek bárhol előveszik nálam is kicsapja a biztosítékot. Na nem azért mert h nem a legszebb dolog a világon meg minden, de szerintem totál magánügy és azért kell az intimitás.

2019. márc. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:
Nekem nagyon kevés volt az elején,már a korházban is kapott pótlást, császáros voltam, és nem tudom miért de hetekig se enni se inni nem tudtam utána,mindentől hányingerem volt. Fogytam 10 kg,ugy h előtte terhesség alatt is fogytam valamiért.szóval biztos ezért is nem lett tejem,ha kitartóbb vagyok biztos később lett volna, de akkora beálltunk jól a tápszerrel és én se szépnek se életbevágónak nem tartottam a szoptatást. Eleve az is mindenki saját döntése h vállal e gyereket, akkor az is lehet saját döntés,hogy hogyan táplálja így 2019ben.
2019. márc. 28. 18:18
 29/29 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam is tápszeres, 1 hónapig tudtam szoptatni aztán valamiért egyik napról a másikra elapadt a tejem, sehogy nem akart vissza jönni. A dokik azt mondták ne aggódjak mert a legfőbb részét a tejnek megkapta a baba ez pedig az első pár napban hétben van amikor még nagyon sárga és erős a tej. Azt mondták ha ezt megkapta akkor oké, ne aggódjak nem lesz baj ha tápszert kap. Nem is lett. Most 6 hónapos.

Nekem az az észrevételem a szoptatós anyukákkal meg általában az emberekkel, hogy ha meghallják, hogy tápszeres a baba akkor egyből arra gondolnak hogy azért tápszeres mert nem is akarja az anya szoptatni, pedig ez állatalában egyáltalán nem igaz. És nem azért eszik cumisüvegből mert az anyának ez kényelmes. Persze biztos van olyan is.

Egyébként a tápszeres babáva is megvan a nyűg... Éjnek évadják mosogatni, fertőtleníteni, vizet forralni, megfelelő hőmérsékletűre hűteni. Ezt napjában sokszor... Az se egyszerű, persze a szoptatás sem. Én voltam mindkét oldalaon.

2020. aug. 3. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!