Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha elhagynám a férjemet, és...

Ha elhagynám a férjemet, és nem szeretnék a felügyeleti jogért harcolni, mi lesz a fiunkkal?

Figyelt kérdés

Ugye a férjem dolgozik, általában 6-negyed 7 körül indul, 5-6 között ér haza délután, és néha még vállal más munkákat is. Értelemszerűen arra munka után, vagy hétvégén van ideje. Szeretnék elválni (nehéz helyzet, nem is azt akarom, hogy itt adjon bárki tanácsot, hogyan hozzuk helyre a házasságunkat). Viszont ugye itt a közös gyerekünk, aki még pici (10 hónapos).


Tudni szeretném, hogy ilyen esetben, ha apuka nem 8-tól 4-ig van a munkahelyén, akkor mi a megoldás? Bölcsi? De egy évesen nem kicsi még hozzá? De a bölcsik sem nyitnak olyan korán gondolom... Meg mégis csak pici még, nem kéne hajnalok hajnalán hurcibálni. Viszont itt nekem nincs maradásom, de neki sem akarok rosszat.


2019. júl. 5. 17:30
1 2 3 4 5 6 7
 11/62 anonim ***** válasza:
33%

Kedves Kérdező!

Ne foglalkozz mások véleményével, itt mindenki olyan nagyokos, hogy 10 sorból már átlátja az egész életed, és elítél téged. Nem kell velük foglalkozni, pulykák! Nem vagy rossz ember, legalább őszinte voltál magadhoz, a férjedhez és a gyerekhez is.

Válaszolva a kérdésedre, keress egy bébiszittert, vagy egy rokont, barátot, szomszédot stb.

2019. júl. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/62 anonim ***** válasza:
60%
Utolsó, igen a világ legszuperebb anyja aki elhagyja a gyerekét mert neki a buli a lényeg meg a barátnőm meg a milliós álomesküvő. Valóban, ilyen "anyát" mindenkinek....ja ne. Ha szerinted normális hogy eldobja valaki a gyerekét, veled is nagy bajok lehetnek. Én inkább meghalnék de nem tudnám otthagyni. Főleg nem a bulik miatt. Van ám védekezés is a világon, és nem a barátnőkre meg a szülőkre hallgatni hogy milyen jó lesz a gyerekkel, hanem felnőtt emberként dönteni. Nem most megfutamodni mikor már lelki sérülést okoz a gyerekben.
2019. júl. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/62 anonim ***** válasza:
52%
Hagyjuk már ezt a nem látunk az életébe. Más is nevel gyereket. Az ő döntése volt, hogy megszüli, nem másé, így felelősséget vállalt érte, amit simán flerúg, mert neki kényelmetlen és ezáltal lemond és fájdalmat okoz a kisgyerekének. Igen, az ilyenek az emberek szégyene. Szánalmasan tartom őket, főleg mikor a gyerek nagykorában megjelennek hirtelen . Igen lépj le, a férjed talán talál egy normális nőt, aki anyja helyett anyja lesz a picinek.
2019. júl. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/62 anonim ***** válasza:
41%

10 hónap azért mêg nagyon rövid idő ahhoz,hogy neked hiányozzon a társaság. Én nem ítélték el,de sokan otthon vannak a gyerek 3 éves koráig. Próbálj meg a gyerekkel programokat keresni,vele kimozdulni. Itt ami számomra elítélendő az,hogy csak magadra gondolsz. Nem lett jobb? Nem is értem 10 hónap alatt mit vársz. Az a gyerek egyre okosabb ês ügyesebb lesz. pár év,és te is járhatod az utad. Másnem pár szabadnap majd a munkahelyen,amikor csak magaddal foglalkozol. Ne hozz elhamarkodott döntést,mert évek múlva ha a gyerekedre gondolsz,nagyon fog fájni. Még annyit tennék hozzá,hogy nem tudom mi okozta köztetek a feszültségét,de a legutolsó ember lenne akire a gyerekeket rábíznám,aki velem rosszul bánt.

De ha csak te akarsz menni,mert még nem élted ki magad,akkor inkább tényleg hagyd a gyereket az apánál.

2019. júl. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/62 anonim ***** válasza:
65%
Sokkal jobb anya az, aki le tud mondani a gyerekről, ha tudja, hogy jobb lesz a kicsinek mással; mint az, aki csakazértis magának akarja, hogy neki legyen igaza, legyőzze a férjét.
2019. júl. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/62 anonim ***** válasza:
71%
Az apának gyed+ családi+gyerektartàs+egyedülálló szülőknek járó kedvezmények. Tehát van saját lakása,amire nem kell fizetni,simán megoldja nélküled.
2019. júl. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/62 anonim ***** válasza:
69%
Egy 10 hós babának, akiben éppen frankón kialakult a kötődés az elsődleges gondozójával nem is okozhatna más kb nagyobb törést, minthogy ezt az illetőt elveszíti. 10 hónappal ezelőtt kellett volna örökbeadnia vagy elhagynia, nem most, akkor tényleg nem okozott volna vele nagy problémát. De most...
2019. júl. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/62 A kérdező kommentje:

Nem a "bulikáról" van szó, hanem arról, hogy boldogtalan vagyok!

Nem szeretem a férjemet sem, szörnyű, ahogy viselkedik velem. Komolyan szerintetek az a normális, hogy akkor így éljem le az életemet?!

2019. júl. 5. 18:39
 19/62 anonim ***** válasza:
28%
Igen, kérdező manapság az a divat, hogy a gyerek az élet értelme, miatta tűrni kell mindent, a befásult életet, az elhidegült férjet, és 80 kg-s igénytelen anyakocává kell hizni, mert minden mindegy, csakis a gyerek a fontos, az az élet értelme, nem tudtad? :D
2019. júl. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/62 anonim ***** válasza:
35%
A férjed csinál valamit otthon? Gyerekgondozás, házimunka? Vagy minden rád marad?
2019. júl. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!