Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha elhagynám a férjemet, és...

Ha elhagynám a férjemet, és nem szeretnék a felügyeleti jogért harcolni, mi lesz a fiunkkal?

Figyelt kérdés

Ugye a férjem dolgozik, általában 6-negyed 7 körül indul, 5-6 között ér haza délután, és néha még vállal más munkákat is. Értelemszerűen arra munka után, vagy hétvégén van ideje. Szeretnék elválni (nehéz helyzet, nem is azt akarom, hogy itt adjon bárki tanácsot, hogyan hozzuk helyre a házasságunkat). Viszont ugye itt a közös gyerekünk, aki még pici (10 hónapos).


Tudni szeretném, hogy ilyen esetben, ha apuka nem 8-tól 4-ig van a munkahelyén, akkor mi a megoldás? Bölcsi? De egy évesen nem kicsi még hozzá? De a bölcsik sem nyitnak olyan korán gondolom... Meg mégis csak pici még, nem kéne hajnalok hajnalán hurcibálni. Viszont itt nekem nincs maradásom, de neki sem akarok rosszat.


2019. júl. 5. 17:30
1 2 3 4 5 6 7
 21/62 anonim ***** válasza:
58%
62% te melyik bolygón élsz?
2019. júl. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/62 anonim ***** válasza:
79%

Ha nem tudom szeretni a gyerekedet jobb is ha elhagyod. Egy gyerek megérzi ha nem szeretik. Aki hasonló, nem kívánt gyerek volt, de ugye meg lett tartva mert "az abortusz bűn" az tudja miről beszélek.

Inkább ne legyen anyja és vegyék körbe olyan emberek akik szeretik, mint egy ilyen anyával felnőni.


DE!


Jól gondold át kérdező h valóban ezt akarod-e, mert egy ilyen lépés után nem fogsz tudni visszatérni a gyerek életébe ha meggondolod magad. Az apját hagyd ott nyugodtan, de a gyereket gondold àt még egyszer.

Biztos nem csak szülés utáni depressziód van? Szar terhesség és szülésélmény után előfordul h nem tudsz kötődni, nem érzed h szereted a gyerekedet, de van segítség!

2019. júl. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/62 A kérdező kommentje:

Osztja az észt. Pl. nehéz volt a szoptatás, már a védőnő, gyerekorvos is azt mondta, hogyha ennyire nem megy, akkor adjak neki inkább tápszert. De a férjem (az anyjának hála) csak szajkózta, hogy igenis próbáljuk még, meg igyak ezt, egyek azt. Vagy én nem aludtam úgy jókat, hogy ott volt mellettünk a baba, egyszerűen nem volt kényelmes, hogy attól féltem, ráfekszem, megütöm forgolódás közben. Ezért mondtam, hogy jobb lenne, ha a szobájában aludna, na ezért is én voltam a legszörnyűbb anya, hogy hát minek tenném külön. Ugye a férjem sokat dolgozik, napközben nyilván nem tudna elszabadulni a munkahelyéről, ezért gondolkoztam, hogy felvegyünk valakit. Nem mindennapra, nem 8 órában, hanem mondjuk heti 2-3-re. Hogy kicsit feltöltődhessek, csináljak magamnak valami normálisabb programot. Mert bárki bármit mond, nekem már 3-4 hónap után is hiányzott a felnőtt társaság! Nem az, hogy hajnalig bulizzak, hanem hogy megihassak úgy egy kávét, vagy megehessek egy sütit gyereksírás nélkül, és beszélgethessek egy jót valamelyik barátnőmmel...


Egy másik barátnőmnek is hasonló korú a babája, ott a férj segít mindenben. Vagyis kikéri magának, hogy ő nem segít, mert neki is ugyanúgy kötelessége ellátni a picit. A férjem még arra sem volt hajlandó, hogy mikor már tényleg fáradt voltam a folyamatos éjszakázástól, legalább heti 1-2 éjszakát átvállaljon, merthogy "neki korán kell kelni"... Hát köszi. Ő akarta a legjobban a babát, mégis én szívok folyamat vele. Merthogy ő sokat dolgozik, és ne várjam már el tőle, hogy amikor az egyik műszakja véget ér, itthon kezdje a következőt.

2019. júl. 5. 18:55
 24/62 anonim ***** válasza:
80%

Senkit nem fog bíróság kötelezni arra, hogy nevelje a sajat gyerekét. Egyszerűen lelépsz és kész. Az apuka meg vagy elmegy gyedre, vagy felvesz bébiszittert, vagy lepasszolja a gyereket a saját anyjának. Kb.ezek a lehetőségek vannak.

Ha egyikőtöknek sem kell a gyerek, ott van még opciónak az állami gondozás, nem ő lenne az első.

2019. júl. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/62 anonim ***** válasza:
55%

Nem lehet, hogy inkább a férjed kéne otthagyni, és nem a babát?

Én a helyedben vigyáznék ezzel, mert a férjed láthatóan nem tudná és nem is akarná egyedül felnevelni a gyereket.

2019. júl. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/62 anonim ***** válasza:
70%

Én a helyedben babaval mennék, nem nelküle. Itt kettőtök közt van a probléma.

De ha ennyire nem akarod, tényleg add gondozásba.

Viszont ha lelépsz, tudd, hogy ez vegleges, ha kilépsz a kicsi életéből, többe nem mehetsz vissza x év mulva, hogy jaj meggondoltad magad, hanem azzal a tudattal kell leélned az életed, hogy elhagytad a gyereked.

Amúgy pedig nem masra kellett volna hallgatnod, mikor pozi lett a teszt, szoval ne másokat hibáztass, vegül te döntöttél.

Nem ítéllek el, viszont nem vagyok képes felfogniy hogy képes lennél elhagyni a saját gyerekedet.

2019. júl. 5. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/62 anonim ***** válasza:
72%

De akkor miért nem lépsz le a gyerekkel, miért akarod otthagyni? Akkor senki se fog csesztetni, hogy mit hogyan csinálj, és énidőd is bőven lenne, amikor az apja elviszi láthatásra. Ennyi.

Egyébként szerintem ez vagy kamu vagy szülés utáni depresszió. Egy igazi anya soha nem hagyná így ott a gyerekét, elképzelni sem tudom...

2019. júl. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/62 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem is a babával lépj le. Csapnivaló a férjed férfiként is, és apaként is.
2019. júl. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/62 A kérdező kommentje:

Mert nem szeretem a babát, sosem tudnám teljes szívemből szeretni. Ráadásul párt találni kisgyerekes anyaként?! Kb lehetetlen...


Nekem az utóbbi 1-1,5 év után kelleni fog jó pár hónap, hogy regenerálódjak, újra a régi legyek. Szeretnék visszamenni az egyetemre is, kihasználni a lehetőségeimet, elérni a céljaimat. Gyerekkel az oldalamon ez nem fog menni.

2019. júl. 5. 20:28
 30/62 anonim ***** válasza:
46%
Kamu
2019. júl. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!