Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan nő, aki nem...

Van itt olyan nő, aki nem szeretne gyereket?

Figyelt kérdés

És, ha igen miért?

Én 26 éves vagyok és tudom nem egy szép dolog ilyet kijelenteni, de nem szeretnék gyereket. Hosszasan tudnám ecsetelni, hogy miért nem, de az most mindegy.

Egyébként teljesen jól kijövök a gyerkőcökkel, szóval nem “gyerek undorom” van...



2019. júl. 8. 17:39
1 2 3 4 5 6
 31/60 anonim ***** válasza:
93%

Nincs azzal baj ha valaki childfree. Csak ne majomkodjon vele mert az túltolás. Ez olyan hogy azzal sincs baj ha valaki meleg, mindaddig, amíg nem megy ki Pride-ra zsiráfos bugyit húzni a fszára és ordibálni hogy ő meleg.

Aki nem akar gyereket az nem akar, tiszteletben tartom. De aki HIRDETI hogy nem akar, meg szidja az anyákat hogy unalmasak, az undorító és lelkibeteg. Mellesleg az ilyenek a saját anyjukról is véleményt alkotnak, ami meg egyenesen alja dolog.

2019. júl. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/60 anonim ***** válasza:
27%

Rengeteg a rosszindulatú, kötekedő komment, tudom, hogy nincs értelme válaszolni rájuk, mégis megteszem, hátha sikerül fényt gyújtani a fejekben:


"Nap mint nap jön valaki hogy nem akar gyereket. Nagy cucc. Csak nem tudom miért jó arról beszélgetni ami -elvileg- nem érdekel."


Ez a mondat teljesen logikátlan, erre te is rájössz, ha újra elolvasod.

Egyébként kíváncsi lennék, hogy ha te kívülállónak számítanál valamilyen témában, akkor mit tennél? Ha körülötted mindenki elítélne és senki sem értene meg, akkor szenvednél egyedül, vagy inkább felmennél a netre, és próbálnál sorstársakat találni? Olyanokat, akikkel beszélgetni lehet, olyanokat, akikkel megvitathatod a problémáidat?

Olyan világban élünk, ahol még a csapból is az ellesztő propaganda folyik. Szerintetek milyen érzés lehet ez egy fiatal lánynak, aki esetleg még nincs is teljesen tisztában önmagával?

Kivel beszélgessen?


"Persze természetesen a kérdezőnek így tökéletes, de azért nem hagyja nyugodni ez a dolog... Pffff (facepalm) XD"


Annyira komolyan vehető egy komment, ami "ikszdé" és "facepalm"...Remélem, már van gyereked, hiszen nyilván tökéletesen érett vagy a szülői feladatokra...


Sehol sem olvastam olyat, hogy a kérdezőnek ez tökéletes lenne, örülök, hogy te igen. Megmutatnád, hogy hol szerepel ez a szövegrész?


"A gyerekmentes övezet csoport 90%-a lelkibeteg nyomoronc, olyan gyomorforgató "poénokat" osztanak meg, hogy elképesztő."


Érdekes, hogy a normális, nem mártír anyukák jót nevetnek ezeken az úgynevezett "gyomorforgató" poénokon, amelyeknek csak annyi a bűne, hogy kendőzetlenül mutatják be az anyaságot. Egyetlen olyat sem tudsz mutatni, ami ne lenne igaz.

Sajnos, sok a búza és a vega/vegán az oldalon. Ők csakugyan elvarázsolt és beteg emberek, és nagyon elrontják az egészet.

Az átlag childfree ugyanis nem ilyen. Én jó párat ismerek. Természetesen mindenki más személyiség, de vannak alapvető vonások:

- mindegyikük okos, intelligens, 90%-uk diplomás

- szuper humorérzékük van

- felelősségteljesek, nem mamahotelesek, nem másokkal tartatják el magukat, a saját lábukon állnak

- természetszeretők és imádják az állatokat (nagyon-nagyon szomorúnak tartom, hogy valaki számára ez jellemhiba; és ezek az emberek gyereket vállalnak, uramisten...)


"Naná hogy jöttél. Nektek egyéb örömötök sincs, mint a GYEREKVÁLLALÁS"


Ezt a mondatot végképp nem tudom értelmezni, ne haragudj...Egyéb örömünk sincs, mint a gyerekvállalás, az egyetlen olyan dolog, amit NEM csinálunk? :D Ez a mondat annyira vagdalkozás, látszik, hogy gyűlöletedben már egyszerűen nem tudsz mit írni. Annyira sajnállak egyébként, tök rossz lehet, hogy ilyen gyűlöletben kell élned. Nem is ismersz engem, és ezt váltom ki belőled. Tényleg nem bántani akarlak, de el kéne menned egy pszichológushoz, mert ha ennyire felgyűlik ez benned, az lesz a vége, hogy megölsz valakit, és börtönbe kerülsz. Szerintem ezt ne várd meg, senkinek sem lenne jó!


Egyébként...én még nem sok embert láttam, akin az látszott volna, hogy élvezi a gyerekvállalást. Sőt. MINDENKIN azt látom, hogy unja, elege van, ráordít a gyerekére stb. A minap is ült mellettem egy család a másik asztalnál, a nő ordít a gyerekére, hogy fogd be, vagy agyonverlek...szegény gyerek. Sosem tudnék így bánni egy gyerekkel. De hát persze, hiszen én nem efféle szerető szülő vagyok, csak egy childfree :)


"témakörben lesben állni, mikor lehet beírni hogy "nemakarokgyereket"


Totál igazad van. Mivel nincs gyerekem, így napi 24 órában a GYIK előtt ülök, és imádkozok, hogy valaki végre kiírjon egy ilyen kérdést. Ha túl sokáig nincs childfree kérdés, akkor rángógörcsök törnek rám. Amikor már végképp nem bírom tovább, egy "Nem akarok gyereket" feliratú transzparenssel sétálok az utcán. Amúgy tegnap regisztráltam, de ez akkor is így van, hidd el!


"22,te önigazolást keresel és ennyi. Sok childfree ilyen, szeret arról témazgatni, ami ááállítólag nem érdekli. "


Szerencse, hogy te személyesen ismersz minden egyes childfreet, és pontosan tudod, hogy mi jár a fejünkben. Természetesen önigazolást keresünk, ez nem vitás, hiszen titokban gyerekre vágyunk. Nekem például minden adott a gyerekvállaláshoz: pénz, férj stb. és az egyetlen ok, ami miatt nem szülök az, hogy feljárhassak a netre leírni, hogy nem akarok gyereket. Ez akkora élvezetet okoz, hogy még a gyerekről is lemondok miatta, pedig aaaaannyira vágyok rá.


"És miből gondolod, hogy egy gyerekvállalás nevezetű rovat a legalkalmasabb arra, hogy childfrekkel tudj "beszélgetni"?? Ti még ahhoz is sötétek vagytok, hogy odataláljatok a nektek szánt oldalra?"


Köszönöm a kedves és egyben igen logikus szavaidat. Szeretném megkérdezni, hol olvastál olyat, hogy a baba-mama rovatba járok childfreekkel beszélgetni. A kérdező ide írta ki a kérdést, mert ide való. Én pedig kiszúrtam a főoldalon a kérdést. Eddig érthető? Ugyanis képzeld, én úgy használom a gyiket, hogy a főoldalon végignézem az új kérdéseket. Nem pedig külön-külön a rovatokra kattintok. Ez persze tudom, hogy neked fura, mert neked a gyerek rovat van elmentve könyvjelzőbe, és mást nem is nézel. Nem, nem vagyunk sötétek, kérlek, ne magadból indulj ki. Ez az oldal egyébként mindenkié, nem tudok róla, hogy az anyuciknak lenne dedikálva.


Egyébként, ha már a logikáról beszélgetünk, mint olyanról...Ez a kérdés nem az anyukáknak szól, mégis ti tobzódtok itt. Ebben hol is a logika? ;-)


"De mit akarsz velük beszélgetni? Nincsenek barátaid? (nem lepne meg) Vadidegen "childfree" mit adhat neked a témában?"


Ez most egy komoly kérdés volt?

Miért, te mit akarsz beszélgetni egy másik anyucival?

Szaros pelenka, hőmérőzés, lila-sárga kaki.

Mi, childfreek másról beszélgetünk: munka, hobbi, könyvek, programok, utazás, lakberendezés, ilyesmik.

Vagy a cildfreeknek már beszélgetni is tilos? Az miért magától értetődő, hogy két vadidegen anyuci tud egymással miről beszélgetni, abba miért nem köt bele senki?

Nincsenek barátaim? De, vannak. Egyébként ennek mi köze a témához? Ha nincsenek barátaim, akkor már ne is legyenek? Ha vannak, akkor nem lehet több? Ez is logikus ám nagyon!


Most nagyon meglepő dolgot fogok mondani: az ember olyan barátokat keres magának, akivel van közös témája. Egy anyucinak könnyű dolga van, csak lemegy a játszótérre. Egy childfree esetében nem egyszerű a dolog, egyrészt kevesen vagyunk, másrészt senkire sincs kiírva, hogy nem akar gyereket. Így aztán jórészt neten ismerkedünk egymással. És mivel van közös téma, így hamar megtaláljuk a közös hangot.


"Ööö.... akkor beszélgetni miért is akarsz róla? Mert hogy neked ez tökre természetes és gondolkozni sem szoktál róla, de azt is írtad, hogy még jó hogy ugrották azonnal amikor BESZÉLGETNI lehetett róla.

Ahh magad sem tudod mit beszélsz."


Szerencsére én tudom, mit beszélek. Természetes számomra a gyerekmentes lét, és szívesen ismerkedek más gyerekmentes emberekkel. Nincs itt semmiféle ellentmondás, hiába szeretnéd elhitetni.


"72%os, hát amit írtam. Ezek látnak valami szerencsétlen lestrapát anyukát, 1-2 rossz gyerekkel, és máris megszületik a fejükben, hogy MINDEN gyerekes boldogtalan, elhízott, depresszíós, csóró....soroljam még? És ezzel spanolják magukat, hogy bezzeg ők mekkora fhszagyerekek már mert ők nem. Ők tökéletesek. Amúgy meg tele a világ elhízott 20 évesekkel, meg modell anyákkal. Csak ezek még ahhoz is hülyék hogy észrevegyék,"


Nem tudom, kiről beszélsz most, mert én soha nem mondtam ilyet sehol. A testalkatnak és kinézetnek a mai világban már nincs semmi köze ahhoz, hogy valakinek van gyereke vagy nincs. Vannak bombázó anyukák és dagi childfreek, és persze nyilván lestrapált anyukák és topmodell childfreek is. Ezt mindenki tudja, akinek ép az elméje. Ez inkább csak olyasmi, amivel az anyukák támadnak rá a childfreekre, mintha mi találtuk volna ki ezt a baromságot.


"61% childfree,nézd csak milyen ellentmondásokat vakkantasz össze:

"Csak sajnos mások úgy vélik, nekik közük van ahhoz, hogy más szül vagy nem szül, pedig ez qrvára magánügye mindenkinek!"

De ezt is te írtad:

"Hogy a fenébe ne érdekelne a téma, persze hogy ugrok, ha lehet beszélgetni más childfree emberekkel!"

Kiiisbogaram...... :)"


Szegénykém, ekkora mértékű gyűlöletre igazából nincs mit válaszolni, mert ha annyit írok, hogy kék az ég, te már abba is belekötsz.

Semmiféle ellentmondás nincs abban, amit leírtam.

Nem szólok bele senkinek az életébe, nem mondom meg neki, hogy szüljön vagy ne szüljön.

Ezzel szemben szívesen elbeszélgetek egy másik childfreevel, ha kéri, akkor elmondom neki az én sztorimat, vagy éppenséggel egy totál más témáról beszélgetek vele, mint számomra szimpatikus emberrel.

Ha ezt a gyűlöletedtől képtelen vagy meglátni, értelmezni, az nem az én hibám.


Az pedig, hogy a másik profiloddal lájkolod a kommentjeidet, elég ciki :)

2019. júl. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/60 anonim ***** válasza:
23%

"Kezdem érteni: a childfree nők azok, akiknek valamilyen úton módon nem szülhetnek vagy nem akarnak gyereket, de mivel semmi hobbijuk, karrierkük, pasijuk nincsen amivel kitölthetnék az életüket, ez az egyetlen bélyrg, amit közösséggé próbálnak formálni és így a frusztráltságukat csökkenteni."


Sajnos rosszul érted. Nem tudom, hogy a többi childfree hogy van ezzel, de nekem például van férjem, munkám és hobbim is. Leírni is szégyellem, de mindegyiket imádom :D


"Ezzel egy gond van kedves childfree "társadalom": Az, amiben nem hiszell, vagy amit nem szeretnél az életedben, az SOHA nem fog titeket közösséggé kovácsolni."


Ezt te gondolod így. Én 10+ évig voltam egy nagyon pici childfree csapat tagja, igazi barátságok születtek, és szuper jó közösség volt. A nagyobb, több száz fős közösségekben nem hiszek, ott már túl sok a széthúzó erő.


"Tipp: legyél vega, az most divat, van közösségük, sok a frusztrált, de tömegből kitűnni akaró közöttük. Ott otthpnosan mozoghattok! Minden jót!"


Köszönöm, de egyrészt nem célom kitűnni a tömegből (nem is értem, honnan szedted ezt), másrészt legalább úgy utálom a vegákat, mint te a childfreeket. Csak van köztünk egy lényeges különbség: még soha nem mentem oda hőbörögni egy vega oldalra, és nem is fogok a jövőben sem.


"Nincs azzal baj ha valaki childfree. Csak ne majomkodjon vele mert az túltolás. Ez olyan hogy azzal sincs baj ha valaki meleg, mindaddig, amíg nem megy ki Pride-ra zsiráfos bugyit húzni a fszára és ordibálni hogy ő meleg.

Aki nem akar gyereket az nem akar, tiszteletben tartom. De aki HIRDETI hogy nem akar, meg szidja az anyákat hogy unalmasak, az undorító és lelkibeteg. Mellesleg az ilyenek a saját anyjukról is véleményt alkotnak, ami meg egyenesen alja dolog."


Ne haragudj, de téged egyáltalán nem értelek.

Még sosem láttam olyat, hogy a childfreek felvonulást tartottak volna, vagy bárhol is hirdették volna, hogy ők nem akarnak gyereket.

Van egy oldal a Facebookon, igen. Van 96749757456 db anyukás oldal, az megy oda, akit érdekel a téma. A GY.Ö. oldalára viszont folyamatosan odamennek azok, akiknek NEM SZÓL az oldal, mégis ott trollkodnak, pedig senki sem hívta őket, és állítólag őket nem érdekli a téma. Akkor miért vannak mégis ott?

A zárt gyerekmentes csoportba álnéven, csalással befurakodnak anyukák, kémkedni. Na ez gusztustalan!!! Mit keresnek ott? Múltkor egy lányt majdnem kirúgtak a munkahelyéről, mert valaki bement kémkedni a csoportba, és a lány kommentjeit, persze névtelenül, elküldte a főnökének!

Na ez aztán gerinces húzás! Még szerencse, hogy a főnök normális volt, nem ilyen beteg agyú, alattomos kretén!


Mi childfreek sosem hirdetjük, hogy nem akarunk gyereket! Hogy is tennénk! Amikor mindenki retteg attól, hogy emiatt kirúgják a munkahelyéről, vagy elhagyják az ügyfelei, stb. Dehogy hirdetjük, titkoljuk, ahogy tudjuk. Pont az olyanok miatt, mint te.


Úgyhogy amit írsz, az teljesen életszerűtlen.



"Mellesleg az ilyenek a saját anyjukról is véleményt alkotnak, ami meg egyenesen alja dolog."


Hülyeség. Az én anyám például egy okos, értelmes, melegszívű nő, aki sosem volt olyan buta és sötét, mint az itt megnyilvánulók, akik a lába nyomával nem érnek fel. Az, hogy véleményem van a BUTA, SÖTÉT, KORLÁTOLT anyukákról (akik az összes anyuka bizonyos százalékát alkotják és nyilván nem ilyen mindenki), annak semmi köze a saját anyámhoz!

2019. júl. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/60 anonim ***** válasza:
52%

61%, nálad valami tényleg nincs rendben. Végig sem olvastam a szövegelemzős, idézgetős litániát amit idehánytál, egyben vagyok csak biztos: mindenkinek jobb ha te nem szaporodsz. Megkeseredett vagy, okoskodó és szánalmas. Írkalhatsz továbbra is de vedd észre, hányan röhögnek már rajtad itt... És nem azért mert ők szültek, hanem mert valóban nevetséges amit csinálsz. A sok ellentmondás meg szövegelemezgetés, komolyan ilyenkor biztos magad győzködöd.


Respect annak, aki elolvasta a szövegelésed, tényleg. Én a 3. bekezdés él adtam fel fejemet csóválva. Lépj be a GyÖ csoportba, komolyan, fantasztikus hozzád hasonlókkal szórakoztathatjátok egymást a saját szinteken maradva.

2019. júl. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/60 anonim ***** válasza:
0%

Írj privátba én szívesen beszélgetek veled, én is így érzek ahogy te, csak én még ki sem állhatom a gyerekeket.


Aki az elején írta hogy idejövünk fröcsögni hogy gyereknélkül jobb, már bocsánat, de te nem ugyan azt csinálod, kisangyalom? Csak te úgy jössz ide cincogni, hogy lepujáztál most meg az összes "nem akarok gyereket" kérdést lepontozod/jelented és rommá oltasz mindenkit.


Szuperanyuk vissza a kakis pelenkák és cumisüvegfőzés témakörbe!

Bye

2019. júl. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/60 anonim ***** válasza:
100%

""Naná hogy jöttél. Nektek egyéb örömötök sincs, mint a GYEREKVÁLLALÁS"



Ezt a mondatot végképp nem tudom értelmezni, ne haragudj..."


""témakörben lesben állni, mikor lehet beírni hogy "nemakarokgyereket"



Totál igazad van. Mivel nincs gyerekem..."


Vajon mennyire kell sötétnek lenni ahhoz, hogy rájöjj, itt véletlenül nyomtam egy entert és 2 kommentben ment el az üzenet? :))) Azta. Még jó, hogy te vagy itt a nagyokos aki fényt akar gyújtani más fejében.


Amúgy ez a szánalmas litánia -ismét a gyerekvállalás kategóriában- is csak azt bizonyítja, hogy te valamit iszonyúan kompenzálsz.

Az helyett hogy a csodás gyerekmentes életedet élnéd, és utazásról hobbiról beszélgetnél - mert hát ezekről csak gyerektelennel lehet beszélgetni ugye? :D Hát naná másról tuti nem, az anyák csak szigorúen gyerekkeről beszélgetnek- itt szórakoztatsz minket a hülyeségeiddel.

Mi rosszindulatúak? hahaha. Mondom nézz szét az említett fb oldalon. Kíváncsi lennék hány kishaverodra szólsz rá mikor ocsmány gusztustalan stílusban gúnyol egy komplett embercsoportot, és ti karöltve röhögtök rajta. De az érdekes nem zavar. Nem, ezeken egy anya, de még egy jóérzésű ember sem röhög. De édi, ahogy ezzel nyugtatod magadat.

2019. júl. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/60 anonim ***** válasza:
100%

Hát ezt a megkeseredett végtelen magyarázkodást én sem bírtam, de ezzel kb mindent meg is magyarázott....

Több fronton van itt probléma az világos, de ez itt továbbra is a Babák témakör, nem kívánok további erőfeszítést tenni olyannak, aki nem is akarja érteni, hogy mi a gond azzal, ahogy, amit és ahol közöl.

Csak 2 dolog: 1. kérdező már beismerte, hogy rossz helyre tette fel a rosszul megfogalmazott kérdést, de azért egy childfree-t mégsem hagyott nyugodni a dolog, munkaidőben leírta a nagy "bölcseletet", aminek semmi értelme.

2. A regényed elejének még volt egy kis tartalma,amibe lehetett "kapaszkodni": eszerint nem érti meg senki azokat, akik nem akarnak gyereket, stb....

Nos egyrészt ilyenről a kérdező nem írt és nem is célzott rá, hiszen arról ecsetelsz te is, hogy nehogymá, nekemígyjó, lecarommásmitgondol, rühellemagyerekeket, nemakarokszarospelenkákatlázni stb stb... Másrészt akkor repülhet a kérdés a családi vagy akár a társas kapcsolatok témakörbe, ahová való a kérdés.

További jó childfree életet és kevesebb magyarázkodást a saját életviteled miatt. Szerintem az anyukák sem magyarázkodnak amiatt, mert gyereket szeretnének....

2019. júl. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/60 anonim ***** válasza:
76%

"Szuperanyuk vissza a kakis pelenkák és cumisüvegfőzés témakörbe!"


A szaros pelenkában több ráció van mint benned.


Bye ;)

2019. júl. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/60 anonim ***** válasza:
39%

Amúgy hagyjátok ezt a szerencsétlent, hadd szűköljön, az anyja helyében elbujdosnék a szégyentől hogy hogyan ír az anyákról.

Eszerint a szerencsétlen csődtömeg szerint akinek gyereke van az nem tud könyvekről, utazásról beszélgetni, S ezt komolyan is gondolja, mert egy korlátolt, nyomorult, ostoba pszichiátriai eset. Csak magamat tudom ismételni: nem tudom hogy jóanyád mit bas.zott el amikor téged nevelt, de jó lenne ha őt felküldenéd gyakorira beszélgetni velünk anyukákkal, elrettentő példának.

2019. júl. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/60 anonim ***** válasza:
0%

Tudnak, tudnának másról is beszélgetni, de az esetek 95%-ába az a téma hogy Rozika már fel tud mászni a létra első fokára és le tud rajzolni egy virágot. És amúgy ez meg ki a fszt érdekel?

Mindenki barátkozzon olyanokkal akivel közös a téma.

Aki nem childfree az ne a childfree kérdések alá kommenteljen. És fordítva. Mindenki csak a saját dolgába ugasson az a legegyszerűbb.

2019. júl. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!