Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon nagy a különbség egy...

Nagyon nagy a különbség egy 3kilós meg egy 4 és fél kilós újszülött között? (vágom, hogy 1,5kiló. ) de nem látszik sokkal idősebbnek, vagy ilyesmi?

Figyelt kérdés
Mióta megtudtam, az utolsó ultrahangon, hogy 4 kiló feletti babám lesz, egyfolytában kis szumó-birkózókkal, óriáscsecsemőkkel és egyéb hülyeségekkel álmodom ;-)
2010. júl. 11. 09:36
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is 4 kg fölé mondták a fiamat és 3400 gmal született. Nem biztos, hogy akkor lesz amekkorának jósolják. Ha meg akkor lesz akkor is tiéd lesz és akkor is ő lesz a legszebb baba neked a világon. :) Én láttam már 5 kg-s kisbabát egyik ismerősöm egy 165 cm és 50 kg-s csajszi babája kicsit meglepődtem mikor kitolta, alig fért abba a rácsos kocsiba a gyerek :) De idősebbnek nem látszott. Annyi a különbség, hogy nem 54-es hanem 62-68-as ruhák kellenek rá. Egyébként az én fiamra se ment rá az 54-es ruha, pedig mondom átlagos súllyal született.
2010. júl. 11. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Bele ne lovald magad a nagyobb baba lehetőségébe!!!!! A 32. héttől azzal traktáltak, h nagy a baba, vagy korábban lesz meg, v 4 kg felett! 35 hetesen már összevolt csomagolva minden, 38 hetesen már 4 kg feletti babát látott az uh,0fokban érett(éretlen) méhlepénnyel, ehhez képest 40+3napra született a kisfiam 3160g-mal........ A baba görnyedt tartása mag tudja bolondítami az ultrahang kalkulációját. Úgyhogy ne aggódj feleslegesen!!
2010. júl. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan nagy különbség. A barátnőm kislánya 53 centivel, és majdnem öt kilóval született. Kis pufók volt a drága, semmi extra. Az ultrahang meg csak saccol. Ennek a barátnőmnek, akinek a majdnem öt kilós kis lánykája született, egyébként azt mondta a doki szülés előtt két héttel, hogy örüljön, ha lesz három kilós a kislány..
2010. júl. 11. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
89%

Nekem mindkét gyermekem 4 kg felett született.Az utolsó ultrahangon 3,90 körül mondták minkettőjükre.Végül a lányom 4,3 kg-val és 55cm-rel született,a fiam 4,5 kg-val és 55cm-rel született.Sima és gyors szülés volt mindkettő,a lányom 8 a fiam 2 óra alatt lett meg vajudással együtt.

Én pedig mindkét alkalommal büszke voltam hogy az én babám a legnagyobb az egész csecsemőosztályon.

Ja és mindkét terhességemet 53kg-val kezdtem(170cm magas),20kg-ot híztam,de gyorsan vissza is fogytam.

2010. júl. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok!Végül is a zárójelentésre rá volt írva a gyerekeknek hogy óriáscsecsemő! :)De hidd el ha 4 kg felett lesz a babád,akkor sem lesz semmi gond!Ne legyenek ez miatt rossz álmaid!

És ha megszületett a baba,örülnék ha megosztanád velünk hogy milyen súllyal született! :)

2010. júl. 11. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Ne álmodj ilyenekkel.Az ultrahang +- 10%-ot simán tévedhet.Nekem a doki a szülés előtti napon nézte meg,azt mondta,3700 körül van de szerinte inkább kevesebb.Másnap megszületett a lányom 41+3 napra 4kg-val kb.8 óra alatt....

Amikor a karomba fogtam,nem tünt fel,hogy milyen "nagy",de amikor mellétoltak egy normál súly-al(3500 körüli)babát,azért látszott a különbség:-)

2010. júl. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Van különbség, de nem biztos, hogy úgy is lesz. engem is 4,5 kilós babával "riogattak", de 3,9 kg lett.
2010. júl. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
A barátnőm kislányát 35. héten már 3.90-re mondtál,a 38-on már 4,3-ra...nagyon készültek a császárra,mert az anyuka alacsony és vékony,keskeny csípővel!A doki azt mondta neki,hogy ne vegyen kis méretű ruhákat,mert a baba legalább 4 és fél kilós lesz, +- 0,1 kg!Ehhez képest a kislányka megszületett 48 cm-rel és 3100 g-mal!:S
2010. júl. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
71%
hát, én láttam különbséget, de lehet, hogy csak azért, mert épp olyan sorozat babát fogtam ki. Az én fiam kis soványka volt, 2800-al született. Akkor a csecsemős szobában a legnagyobb baba 3600 grammos volt, és... hadd ne mondjam, ahogy írtad, mint valami szumó bírkózó. OLyan hörcsipofija volt. De lehet, hogy csak azért tűnt nekem úgy, mert az enyém olyan soványka volt. És különben is, babája válogatja, hova hízik. Az én fiam már tokával született, pedig soványka volt. Szóval kis súlyú baba is lehet pufók, ha éppen olyan az arcberendezése.
2010. júl. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Engem is óriásbabával riogattak, nagyon nagy hasam is volt, aztán 2850 grammal és 51 centivel született a fiam, igaz a 38 hétre. Semmit se jelent, hogy mit mértek és mondtak, itt egy-egy mm-en több 10 dkg múlik, szóval én már nem adnék ezekre a mérésekre. Amúgy nem, nem látszanak idősebbnek a babák és nem is biztos, hogy sokkal nagyobbak, csak vastagabbak a lábacskák, kezek, nagyobb a fejük. De persze ez se mindenkinél egyforma.
2010. júl. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!