Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Van itt olyan, aki beolttatta...

Van itt olyan, aki beolttatta a gyerekét a COVID-vakcinával és megbánta utólag? Vagy épp az ellenkezője?

Figyelt kérdés

A gyerekekre nézve nem emlékszem, hogy lett volna hasonló kérdés, max elvétve, (a közelmúltban biztos nem), az oltásdömping óta pedig mostmár sok idő eltelt.

Kérdésem, van olyan szülő, aki beadatta a gyerekének valamelyik COVID vakcinát, viszont az azóta eltelt időben megbánta? Ha igen, mi volt az oka?

Vagy éppen olyan, aki kezdettől fogva ellenezte hogy a gyerekeket is oltsák, később pedig végül mégis beoltatta vele? Nála mi volt az indok, vagy ami miatt meggondolta magát?

Kinél, hogy történtek a dolgok?



2022. júl. 11. 12:16
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
73%
Nem bántam meg. Miért is kellett volna? Igazoltan 3szor voltunk covidosak. Minden évben egyszer, mióta van. Brutálisan rossz volt, a férjemen kívül mind megszenvedtük, a nagyobbik gyerekem meg én majdnem kórházban kötöttünk ki....a 3.alkalommal már mind be voltunk oltva, elkaptuk igen, pozitív teszt is volt és konkrétan egy kis hidegrázáson kívül nem volt semmi bajunk, a gyereknek sem.
2022. júl. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
54%

Egy ismerősöm nagyon félt a covidtól, beoltatta az egész családot. Nagyon megbánta, azt mondta, már biztos nem tenné.

A kislány kálváriája úgy kezdődött, hogy a padtársa szülei igazolt covidosok lettek. A gyerek oltott kontaktként járt iskolába tovább. Majd a szóban forgó kislány beteg lett, covid tünetekkel. 1 hét múlva tudta csak fogadni az orvos. Nem kért neki tesztet, de már felül fertőződött, így kapott antibiotikumot. Nem használt. 6 héttel később, a 3. antibiotikum kúra után (amikor a gyerek ki se mozdult a lakásból, hisz beteg volt), kért tesztet a doki🤦🏽‍♀️ Természetesen az már - lett, sose derül ki, hogy először az volt-e. Közben cikluszavara is lett, majdnem kórházba került. A gyermeknőgyógyász az oltásnak tulajdonította. 4 féle gyógyszert kapott rá, az egyiktől súlyos mellékhatásai lettek. A hiányzása meghaladta a megengedettet, csak az iskola jóindulatának köszönhető, hogy nem kellett évet ismételnie. Előtte sose volt beteges, azon kívül, hogy az immunrendszere romokban, az égvilágon semmitől nem védte meg az oltás. Egy 13 éves egészséges gyerek volt, a covidot valószínűleg egy 1 hetes náthával átvészelte volna.

2022. júl. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
59%

#2 válaszoló, milyen cikluszavarról beszélsz egy 13 éves lány esetében, akinek kb nemrég jött meg először?! Ennyi idős korban nagyon ritka a rendszeres ciklus. Úgyhogy ez megint csak városi legenda. Milyen furcsa,hogy egy "ismerőssel " esett meg.


Én ameddig lehetett nem oltattam be ,de mikor a 3. osztálykarantént akarták a nyakunkba varrni, inkább beoltattam, hogy tudjon iskolába járni. Semmilyen mellekhatasa nem lett.

2022. júl. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
64%

#2 Milyen orvos ír fel covidra antibiotikumot? Az egy vírus, az antibiotikumnak semmi értelme, sőt, feleslegesen adva még problémát is okoz.

Itt a leírásodból nekem nem az jött le, hogy a lány problémája az oltásra vezethető vissza, hanem a hanyag orvosára.

2022. júl. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
57%

#3! Aha, tehát ha a tiédnek nem lett baja, akkor elképzelhetetlen, hogy másnak lett. Logikus. Igen, nekem se volt óramű pontosságú ciklusom az 1.naptól kezdve, csak nem mindegy, hogy "nem állt még be", vagy kimarad, és 2 hétig megállás nélkül dől belőled a vér, és kórházba akarnak fektetni. Fura, de én is voltam 13 éves és egyik barátnőmnek volt ilyen, sőt azóta is találkoztam "pár" kamasszal, és nekik se. Szóval nem hiszem, hogy ez nem belefér a "nem állt még be" kategóriába. De ami fontosabb, nem csak szerintem, hanem a gyereknőgyógyász szerint SE.

#4! Biztos átsiklottal afölött, hogy a gyereknek, mire orvoshoz jutott, már felülfertőződése volt, ARRA kapta az antibiotikumot, nem covidra, hisz az orvos akkor tesztet se csinált. Azt 1 percig se vitattam, hogy a gyerek problémáinak nagy részét az orvos okozta. Összetett a dolog, mert ha nincs az a baromság, hogy oltott kontakt nem kerül karanténba, akkor eleve kisebb eséllyel fertőzi meg a padtársa. (Nem biztos, hogy covid volt és tőle kapta, de van rá esély.) Ha az orvos időben látja, és célzott kezelést kap, nem nyom végig 3 antibiotikum kúrát, ami nyilvánvalóan baromira káros indokolatlanul stb. A tény, attól még tény marad. Az anyuka nagyon hitt az oltásban, és utólag megbánta. A kérdésre válaszoltam.

Nyugodtan pontozzatok le, lesz@rom.

#2

2022. júl. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
55%
2-es ez nagy baromság. Egy 13 évesnél nem beszélne egy normális orvos cikluszavarról. Volt amikor hónapokig nem volt meg nekem sem akkor, vagy meg volt de rengeteg jött. Semmi gyógyszert nem írtak, nem is jutott volna anyámnak eszébe ilyen, hogy ezért orvoshoz vigyen. Vírusra, nem adunk antibiotikumot. Ez is marhaság. A kislánynak a helytelenül adagolt gyógyszerek okoztak problémát, nem az oltás. A ciklust érintő problémákkal 18 éves korban kell orvoshoz fordulni.
2022. júl. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
29%
Talán ha időben lett volna oltva akkor nem kapja el az oltottól,illetve nem kötelező oltottan karanténba lenni,DE ajánlott szóval ez a padtárs szulojenek sara hogy bevitte a suliba betegen. Felül fertőzésre akkor sem kellett volna antibiotikum gárdát kapnia pláne nem egymás után. Ítt nem az oltás volt a ludas hanem a doki...
2022. júl. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
82%

#6! Ti nem tudtok olvasni??? Az antibiotikumot BAKTERIÁLIS felülfertőződésre kapta, nem vírusra! Mit nem értetek ezen? Konkrétan először a fülére húzódott, fülgyulladása lett, majd egyéb panaszok. Ott hibázott, hogy 1. Nem látta rögtön, csak amikor már szövődménye volt, 2. Akkor se kért tenyésztést, hogy célzottan kapjon antibiotikumot, hanem random írt, ezért kellett több kúra, mert az első nem jött be.

Hát, ha anyád nem vinne orvoshoz, amikor DŐL belőled a vér megállás nélkül (nem, nem menstruáció szintjén), azt inkább nem kommentálom. Lovagolhatsz a szavakon, az orvos a panaszait tudta be az oltásnak, nem cikluszavarnak nevezte. (Egyébként amikor kérdezte, hogy oltott-e, az anyuka még hitt az oltásban és ő maga mondta, hogy igen, de attól nem lehet, mert már 3 hónapja kapta, erre mondta az orvos, hogy DE, attól még lehet.)

#7! Időben??? Rögtön oltatták, amikortól lehetett a korosztályát. 🤦🏽‍♀️

A padtársnak nem voltak akkor tünetei, amikor a szülei igazolt fertőzöttek lettek. Pont ezért találták ki ezt a hülye szabályt, hogy oltottnak nem kell karantén, hogy ne hiányozzanak "fölöslegesen", mivel kb.mindenkinek volt mindig + kontaktja. Egy csomó szülő eleve ezért oltatta a gyerekét, hogy mehessen suliba, ha nem beteg.

2022. júl. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
92%

Ezért is értelmetlen ez az egész mert a sok eszetlen még mindig nem érti hogy attól hogy oltott ugyanúgy lehet nagyon beteg:D

De még mindig ezen pörögtök,igaz?Ti semmit nem értetek abból amit ez a 2-es valaki leírt mert csak kötekedni akartok.

Áldásom engem aztán nem érdekel de ha gondok lesznek a szuri után akkor senki se sírjon.Nem a 2-es válaszoló vagyok,csak már nem nézni hogy ennyi értetlen emberke van:DDD

2022. júl. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
87%
*nem bírom nézni azt akartam írni.2-es válaszoló te pedig sz@rd le ki mit okoskodik.Majd mikor tapasztalnak esetleg valamit ők is akkor lehet megértik bár kétlem a válaszok alapján hogy bármit is megakarnának érteni.Tudod strucc politika a legkönnyebb:D
2022. júl. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!